Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który z wymienionych projektorów LED'owych?

10 Lis 2012 23:11 27174 24
  • Poziom 9  
    Witam.

Potrzebuję projektor do małego kina domowego. Ekran ma być puszczany na białym ekranie 16:9 wymiarów 196/110cm z odległości 3 metrów. Pokój jest całkowicie zaciemniony. Wcześniej miałem projektory TW3600 (nie potrzebowałem takiego kloca) później okazyjnie kupiłem TW450 za 700zł jednak obraz z niego był zbyt mdły. Ostatnio zacząłem interesować się projektorami w technologi LED. Widziałem kilka filmów z porównaniami:
    -LG HW300G,
    -LG PA70G
    -Asus P1
    -(myślełem jeszcze o Optomie ML500...ale już ją wykluczyłem)

Chciałbym poradzić się Was, który z w/w projektorów będzie najlepszym wyborem. Na projektorze tym będą wyświetlane filmy z laptopa *.mkv 720p (1080p). Może ktoś posiada któryś z w/w egz i podzieliłby się spostrzeżeniami.

P.S. Projektory DLP wykluczam z uwagi na efekt tęczy, który dostrzegam.
    P.S.2 Właśnie czytałem, że LG HW300 Ma problem z proporcjami 16:9... czy ktoś posiada ten projektor i mógłby zabrać zdanie? Czy obraz puszczony przez laptopa po HDMI będzie miał rozciągnięty obraz (wymuszone 16:10) ???
  • Poziom 13  
    Nie bardzo wiem gdzie ma byc problem w wyswietlaniu 16:9. Ja nie mam zadnego problemu z wyswietlaniem jakiego kolwiek formatu obrazu LG HX300G ma mozliwosc wyboru z QMENU
    formatu 4:3, 16:9, a takze ORGINAL co zonacza ze nawet jesli wyswietlisz film w formacie kinowym to bedzie on w takim formacie w jakim jest klatka filmu wiec nie wiem po co mialby rozciagac obraz do 16:9 :) istnieje problem z obrazami poprzez HDMI z dekoderow DVB-T ale to nie wina projektora tylko dekodera wiem ze np z WIWA musze dostoswywac format ale w opcjach decodera podlaczajac Laptopa przez HDMI nie mam zadnych problemow z formatami.
    Projektor LG jak i TV ma ten sam soft wszytko jest identyczne jak w TV LG. Uzywam HX300G pod linuxem i bez najmniejszych problemow jest rozpozanwany i ustawiany na rozdzielczosc natywna a w laptopie jest rozdzielczosc natywna laptopa :) tak wiec bez problemu mam na laptopie 1680x1050 a na projektorze 1024x768.
    tak jak widac na foto obraz jest w formacie natywnym dla filmu zgodnie z orginalem zadne 16:9 czy 4:3 :) problem moze wynikac z czego inne ale napewnie nie z projektora.
    Kiedys zauwazyle problem w nagrywarce DVD obraz nagrany z fomatu 16:9 w fromacie 16:9 przy odtwarzaniu w tym formacie byl jakby 4:3 ale to juz problem nagrywarki bo obraz w trakcie nagrywania byl ok.
    Tak jak pisalem wyzej LG nie ma zadnego problemu z wyswietlanie porawnie formatow :) 16:9 wyswietla jak 16:9 a 4:3 jak 4:3 ORGINAL wyswietla dokladnie to co zostanie mu podane a wiec jest to idealna funkcja bo obraz jest na cala szerokosc ekranu.
    Gdybys np mial film w formacie kinowym ale o bardzo malej rozdzielczosci to w 4:3 bedzie on wielkosci pixel x pixel czyli okienko wlaczajac ORGINAL obraz jest powiekszany do szerokosci ekranu :) .
    Logiczne jest chyba ze podasz mu obraz 4:3 i recznie ustawisz format na 16:9 to projektor rozciagnie ci obraz, innymi slowy splaszczy go w pionie ale to juz chyba nie wymaga komentarza.
    Podejzewam ze chodzic ci moze o TVP ten balagan jaki maja z formatami jeden program w 16:9 inny w 4:3 ale to nie jest problem projektora on tylko wyswietla obraz jaki mu sie poda jesli mu podasz obraz w formacie 16:9 z decodera DVB-T przy czym telewizja nada go w 4:3 to niestety nie jest problem projektora tylko telewizji i dekodera i jego ustawien , decodery maja mozliwosc wyboru wielu formatow i pzry prawidlowym ustawiemu ogladam dowolny kanal czy to w 4:3 czy w 16:9 bez zadengo przalaczania formatow zmieniam kanal a projektor zawsze pokazauje obraz w orginale czyli Kiepskich ogladam w 4:3 a TVP1HD w 16:9, i tylko zmieaniam kanaly bez grzebania w jakich kolwiek ustawieniach :).

HX300G wyswietla filmy bez najmniejszego problemu w kazdej rozdzielczosci w HD i w FullHD , jaki bedzie obraz przez HDMI z laptopa to juz tylo zalezy od laptopa projektor jest w rozdzielczosci natywnej 1024x768 czyli 4:3 a mimo to wyswietla max 1680x1050 przez zlacze VGA przez HDMI wswietla nawet 1080p zaden problem najlepszy obraz jednak jest w rozdzielczosci natywnej wowczas pojedyncze pixele wobrazu z laptopa sa w calosci 1:1
    LG PA70G napewno jest jasniejszy :) do HX300G ale ja uzywam pratycznie w trybie ECO bo i tak wieczoram mnie oslepia siedzac przed ekranem o szerokosci 220cm w odleglosci 250 cm przy 3 metrach musialbys miec conajmniej ekran 210 cm szeroki ledy sa w technologi DLP nie ma tam filtru kolowego tylko pryzmat i 3 ledy w kolorach RGB ktore sa przelaczane sekwencyjnie w synchronizacji z wyswietlanym obrazem.
    Ogladam filmy i nigdy w zyciu nie kupie lampowego projektora i LCD tylko LEDowy i DLP.
    Mialem okazje uzywac kilkunastu lampowych projektorow i zaden nie wyswitla takich barw jak LED nawet projektor ktory kosztuje 3,5 tys euro.
  • Poziom 9  
    Informację taką mam z "avsforum" i ten problem była tam dość obszernie opisany (niestety po eng.).
    Czym sugerowałeś się kupując ten model? Czy widziałeś obraz LG PA70G? (bądź innych modeli). Czy obraz w wysokiej rozdzielczości nie jest poszarpany? (wiem, że ten projektor ma układ pixeli w kształcie rombów). Jak z ostrością i czernią?
  • Poziom 13  
    w poniedzialek bede mial lg pa70g to sie przekonam osobiscie i zapodam fote z obrazu
  • Poziom 9  
    super. Czytałem, że są w nim problemy z ostrością optyki. Polecano mi też Acera H5360 (z tym, że to już strikte DLP z efektem tęczy).
  • Poziom 13  
    W HX300G nie bylo problemu z optyka a co wiecej nie bylo problemu z ostroscia na calej powierzchni ekranu wiec nie sadze zeby w PA70G mialo by byc gorzej a LG ryzykowalo wypuszczajac na rynek jakis bubel :), co do efektu teczy wiem ze wielu straszy ludzi czyms czego nie ja nie zauwazylem i nie rozumie na czym ten efekt ma polegac skoro widac go tylko na nagraniu wideo zarejestrowane obrazu podczas projekcji , co spowodowane jest tym ze kamera nagrywa np 25 klatek na sekunde albo np 30 klatek. ludzkie oko dziala znacznie szybciej i nie zauwazylem jakiegos falowania bieli w rozne odcienie fakt na nagraniu wideo to sie pojawia ale chyba nikt nie oglada filmu patrzac w wizjer kamery :) Juz o tym pisalem tu sa 3 niezalezne zrodla 3 kolorow swiatla nie jak w tradycyjnym lampowym projektorze filtr kolowy zamieniajacy baile swiatlo na rozne kolory. synchronizacja elektro mechaniczna jest trudniejsza do wykonania niz elektro elektryczna :) wiec mysle ze z tego powodu nie zauwazam zadnego efektu radze poprostu wybrac sie gdzies i zobaczyc obraz z projektora ledowego DLP ma przewage nad LCD odbija siatlo a nie przpuszcza przez matryce ktora znieksztlaca je nie posiada konturow wokol pixeli jak to jest w LCD dlatego wybralbym DLP.

Projektorek dzoszedl juz podlaczony i testuje :) pierwsze wrazenie ok troche krotki kabel zasilajacy ale poprzedni tez nie byl za dlugi :) co do ostrosci jest pewne ale i nie wiem czy skierowac zapytanie doserwisu LG bo wyglada to tak jakby podczas transportu o ile ktos rzucal pudelkiem cos sie obluzowalo w optyce co jest bardzo prawdopodobne widac pewne niewyostrzenie w gornym lewym rogu ale czyszczac soczewke bo po transporcie byla zaparowana zauwazylem ze nie jest sztwno osadzona troszeczke sie posusza i faktycznie mienia sie ostrosc ostrzy w tym rogu u gory tracac troche ostrosci w dolnym po przekatnej i nie wiem czy bawic sie w odsylanie na gwarancji w ogladaniu to mi nie przeszkadza ale takie cos nie powinno miec miejsca w poprzednim projektorze optyka nie miala luzu :) ja bym to sobie skorygowal ale przez 2 lata jest na gwarancji.

Obraz przyznam jest super teraz mam wlaczone swiatlo w pokoju mimo ze to nie wieczor i w trybie maxymalnej oszczednosci energi mozna spokojnie ogladac choc czerni nie ma bo to nie mozliwe by byla :) w HX300G ledwo bylo widac przy max jasnosci a tu widac dobrze przy minimalnej w ciemnosciach na 100% bedzie oslpial skoro teraz jest oslepiajacy. Menu i regolacje naprawde wielki postep 2x3,5W dzwieku rewelka dzwiek jak z TV glosny i nawet sporo niskich tonow ogladam film z zdzwiekiem 21% regolacja niskich i wysokich tonow zadengo efektu tenczy nie widze zaskakujacy jest uklad pixeli to nie sa raby to sa kwadraty ale przekrecone o 45 stopni nie sa w poziomie tylko jakby po przekatnej ekranu troche dziwne ale obraz jest OK :) jednym slowem jestem zadowolony troche mnie martwila ostrosc w tym rogu ale widze ze jest to do ogarniecia najprawdopodobniej droby luz w mechanizmie optyki do skorygowania

fota inna ale obraz jest jasny i aparat przyciemnil go by nie byl przeswietlony co widac bo reszta pokoju jest przyciemniona a powinno byc sporo jasniej 2 foto to uklad pixeli.

Jest mniejszy brat PB60G ale on ma pewne wady analogiczne do auta z malym silnikiem i z duzym silnikiem mniejszy brat bedzie duzo glosniejszy ze wzgledu na male wymiary ma ograniczona powierzchnie radiatorow co wymusza zwiekszenie wetylacji i zarazem glosnosci projektora poza tym nie sadze by projektor o mocy 60Watt mial siwecic jasniej do projektora 100Watt mimo ze ma 2 razy mniej ANSI Lumen radze zajrzec na strone producenta ledow do projekorow PhlatLight z chrakterystyki ledow jasno wynika ze wieksza jasnosc wiaze sie z wiekszym poborem pradu i ten sam LED zasilany moze byc roznymi pradami, np biale ledy 90W moga maksymannie byc zasilane pradem nawet 13A choc typowo jest 9A. Sadze ze mniejszy brat PA70G ma poprostu ograniczony prad dajac mniej swiatla wytwarza mniej ciepla i dlatego mozna bylo zredukowac wymiary projektora HX300G mial zasilacz 100W a PA70G ma 120W zasilacz ale jego waga jest 2 razy wieksza od HX300G jutr wieczorem zaczne testy wiec wszytko sie okaze zapodam fotki spodziewam sie jasnosci w trybie ekonomicznym na poziomie max jasnosci prezentacji w HX300G a jak bedzie swiecil w trybie niskiej oszczednosci energi to sie okaze :) we wtorek zapodam fote zrobiona w dzien :).
    Z filmikow z testow pownawczych 250 ANSI LG z 700ANSI wyraznie widac roznice w jasnosci ja uwazalem 270 ANSI za oslepiajace po zmroku wiec mozna by powiedziec ze 700 bedzie nie do ogladania :) ale to sie okaze jutro mysle ze bede musial zwiekszyc wielkosc kranu tylko wymiary pokoju ograniczaja mnie do max 2,5m szerokosci ekranu.
    Postaram sie zrobic fote z bardzo malej odleglosci od ekranu by pokazac w zblizeniu wyglad pixeli i ostrosc. Zadne zdjecie nie odda wrazen jakie sa na zywo , puszczajac dzieciom kuzynow bajke uslyszalem pytanie czy to projektor 3D bo mieli wrazenie ze obraz jest 3 wymiarowy sam sie czasem dziwilem bo tez mialem takie wrazenie tylko ze obraz mial glebie do wnetrza ekranu. Ja prezetowalem wielu osobom projektor i projekcej i wszyscy sie zachwycali wiec sadze ze LED i tylko LED zaden inny projektor. No chyba ze sa fundusze na LED LASER :) to moze byc jeszcze lepiej.

Ostatnio gdy chcialem kupic prjektor LG szukalem na portalu aukcyjnym :) LG PB60G i trafilem na aukcje w cenie 1499zl gdzie inni zadaja minimum 1999 a nawet 2200zl ale rozplynol sie w ciagu 5 min :) dlatego tez kupilem LG PA70G ale mialem taki zamiar sadze ze to bedzie ostatni projektor bo jasnosc bedzie juz na tyle duza a rozdzielczosc odpowiednia do ogladnia w HD ze wiecej do szczescia nie bedzie trzeba PB60G bylby bradziej mobilny i gadzeciarski ale zalezy mi na projekcji niz na imponowaniu komus mobilnoscia tym bardziej ze bede go uzywal tez w pracy czesto jeszcze za dnia a HX300G nie radzil sobie z jasnymi wnetrzami . Porownalem obraz z 270ANSI przy zaswieconej lampie na suficie z filmikiem 700ANSI tez w takich warunkach i roznica jest kolosalna i dlatego zdecydowalem sie na PA70G zrobie zdjecie tego samego fragmetu filmu co foto wyzej ale na PA70G z takimi samymi parametrami w aparacie wiec mysle ze roznica bedzie zauwazalna najprawdopodobniej bede musial je zrobic w trzybie manualnym zeby aparat nie obnizyl ISO z powodu zwiekszonej ilosci swiatla i skorcil czasu otwarcia migawki oraz przeslony, i naprawdopodobniej obraz bedzie przeswietlony.

Rozwiazalem zagadke nie ostrzenia obrazu w LG PA70G zapodam foto obiektywy i szkic mojej teori "spiskowej :) " ale troche puzniej musze teraz szukac aku do auta dzis kleknol
    Problem ostrosci jest banalny i do ogarniecia ale ze wzgledu ze noy i na gwarancji podlega zwrotowi albo wymianie na inny oby sprawny a nie kolejny z identyczna wada :D
  • Poziom 9  
    Tak patrzę i porównuję zamieszczone zdjęcia i wydaję mi się, że lepiej wygląda obraz z HW300... jak będziesz mógł to zamieść z tej 70tki. Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Witam,

Czy już się zdecydowałeś na konkretny projektor?

Też mam dylemat, który wybrać.Czytałem sporo opinii ( na polskich stronach nie jest ich zbyt dużo), i ciągle mam brak decyzji.
    Niby HX301G to tylko 1024x768 i tylko 270 (300lm), ale najwięcej zbiera pochlebnych opinii. Jasność wystarczająca do wieczornego oglądania, poza tym hałas w trybie eco tylko 23dB.
    HW300G ma lepszą rozdzielczość 1280x800 (1280x768 zależy od opisu na różnych i może modelu czy G czy Y), i podobna jasność, ale już opinie nie są takie optymistyczne. Niby ok, ale problem z ostrością po nagrzaniu się projektora ( przy opisach HX takich uwag nie znalazłem), no i głośność w trybie eco już 26dB - też mało ale w porównaniu do 23db z HX a to jest 2 razy głośniej. nie wiem jak z głośnością w HW300, oraz Pb60G i PA70G.. też maja w eco 26dB, ale sporo opinii jest że są głośne ( tylko nie sprecyzowano czy standard czy w eco)
    Nie wiem czy opisy są własciwe (sądzę że tak) i dziwi mnie aż taka różnica wagi między PB60g i PA70G - 450g i 1350g.
    Najchętniej bym rozważył PB60g - z uwagi na te 500lm i rozdzielczość 1280x800 a cene neiwiele większą od tych starszych, jednak kusi mnie HX301 z uwagi na dobre opinie i niski hałas. Czy ta różnica w rozdzielczości jest taka widoczna?
  • Poziom 9  
    Powiem tak. W dalszym ciągu zbieram informacje. ten 301 to już za niska rozdzielczość (minimum 720p musi być ... bynajmniej dla mnie bo oglądam dużo filmów mkv). Ostatnio zmieniłem zapatrywania i czytam sporo na temat projektora DLP Acera (720p) H5360BD (tylko nie wiem czym się różni wersja H5360BD od H5360). Projektor ma Darkchip 3, a co za tym idzie efekt tęczy jest praktycznie niezauważalny. Ewentualnie rozważałem jeszcze model Viewsonic pro8200 (full HD) ale cena na razie nie dla mnie :). Wart uwagi (full HD) jest też Acer H7530D (ale już z Darkchip 2 :( )...

...ja się prawdopodobnie skuszę na H5360BD (ew bez BD jak będę wiedział co to oznacza)

Pozdr!
  • Poziom 8  
    hmm. ciekawa propozycja... ja rozglądałem się za LEDami z powodu pozornie długiego czasu działania lampy, ale widzę że ww projektor acer nie dość że 3D, to jeszcze lampy na allegro niby oryginalne 650zł, a sam projektor acera w wersji bez BD poniżej 2 kilo złota. Chyba wybiorę się do jakiegoś sklepu na porównanie głośności. Jak dokonasz zakupu czekam na jakąś recnenzję.
  • Poziom 9  
    Możliwe, że wcześniej ode mnie dokonasz zakupu bo mam mały kryzys ;] (chyba, że skusze się na raty)... BTW. Na początku też myślałem o żywotności lampy... ale nie zapominaj, że to (bynajmniej w moim przypadku) pic na wodę. Oglądając film/dwa dziennie lampa spokojnie wystarczy na ok. 6 lat użytkowania. Mój ojciec miał projektor i często oglądał filmy. Używał go 4 lata, sprzedał, ze stanem lampy ok 800h...

Wracając do tego Acera to dalej nie rozumiem różnicy bez i z BD??? (czy to możliwość podłączenia BlueRay'a z 3d?!)

P.S. Wszystko zależy jak bardzo/często będziesz go używał.
    P.S.2 Daj znać jak sam coś kupisz (pochwal się na forum :P). Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    No w sumie w EURO 10x189zł (ten bez BD). Tylko ostatnio doliczają obowiązkowo ubezpieczenie kredytu co doda ze 20-30zł, więc się na nich obraziłem.
    Podobno ten BD to ulepszona wersja i lepiej radzi sobie z 3D (gdzieś tak czytałem), a może to takie MP na rachunku kelnera (Może Przejdzie) a nic za to.
    Ja właściwie też tylko na filmy wieczorne potrzebuje(wiec 2-3h dziennie max) bo do TV mi plazma starcza i jak to przemyślę plus tania lampa zamienna to może na tego acera się skuszę przed premierą bonda w mkv ;)
  • Poziom 9  
    Ja w Euro już dawno nie biore :) ... teraz na allegro możesz sobie wziąć nawet na raty i z ubezpieczeniem taniej nawet wychodzi... Ja rozłożyłem sobie (kalkulator ratalny) na 36 rat ten z BD i całkowity koszt kredytu to tylko 300zł wiecej :D... Może się skuszę.
  • Poziom 8  
    Naczytałem się trochę na HDForum i podobno widać ten efekt tęczy. Muszę się wybrać do sklepu i sprawdzić organoleptycznie czy jestem na tyle wrażliwy na ten efekt i czy w ww. modelu jest tak widoczny.
    Z tego co również gdzieś doczytałem to model z BD to chyba odtwarza 3D bezpośrednio z BlueRay i nie potrzebuje dodatkowych konwerterów. (nie wiem czy to wiąże się że ponoć posiada HDMI wer. 1.4. .Oczywiście do tego okularki po 300-400zł/sztuka więc dodatkowy koszt.
    W sumie to 3D mnie nie interesuje, a wybór trudny. No i u mnie z acera wyciągnę max 90 cali ( bliżej 86) bo niestety nie mogę puszczać na ścianie tylko na ekranie który będę stawiał/opuszczał przed obecny TV i oglądał z niewiele ponad 3m.
    Nie wiem czy ten efekt tęczy ma jakiś związek z wielkością obrazu/ odległością od ekranu, bo zazwyczaj jak ktoś najbardziej na to narzeka to wyświetla 130 cali lub lepiej.

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Trochę jeszcze poczytałem, i wynika z tego , że model z BD ma cos w rodzaju konwertera do odtwarzania filmów 3d z BlueRay . Ten podstawowy jest zgodny tylko ze standardem PC ( oczywiście jeżeli mamy odpowiednią katrę graficzną - obawiam się zę moja zintegrowana intel HD z prockiem core i3 nie pociągnie tych filmów, a BlueRey na razie nie mam, zresztą 3D przy dłuższym oglądaniu mnie męczy.
    By na starym modelu oglądać filmy 3D z BD trzeba dokupic konwerter np optoma 3d-XLLink . Na dzień dzisiejszy więc wybrałbym opcję tańszą bo dodatkowe 300-400zł bym przeznaczył na ekran.
  • Poziom 9  
    Dobrze myślisz. W zasadzie bardzo podobnie do mnie jeśli chodzi o kwestię projekcji. Ja mam już ekran wysuwany z sufitu przed TV i też oglądam z odległości 3m (ekran 190x110 czy jakoś tak).
  • Poziom 8  
    chyba chwilowo zrezygnuję z zakupu, bo udało mi się pożyczyć projektor infocus.
    rozdzielczość 1024x768 ale daje rade, DLP, - nie widzę na szczęście żadnej tęczy więc jest OK.
    Jedynie w ekran musiałem zainwestować, ale to już suma niewielka. W każdym razie przekonałem się, że projektor to jest to. Obraz uzyskuję ok 80-85 cali z 3m i zupełnie inne wrażenia filmowe. Obraz na 42 calach to przy tym maleństwo. Może takie LG z obsługą MKV przez USB by się sprawdzało, bo podłączanie kabli, ustawianie rozdzielczości jest trochę czasochłonne. Będę obserwował cenę tego LGPB60.
  • Poziom 1  
    Witam,ja mam pytanie lub prośbe czy można dokupić gdzies ospytke do HX300?
    Wiem że u producenta ale to jest koszt nowego projektora.Może ktoś ma do odsprzedania?
  • Poziom 1  
    Witam,

w dziedzinie projektorów jestem nowicjuszem. Od tygodnia szukam budżetowego sprzętu dla siebie, ale ciągle znajduję sprzeczne informacje. Tabele i wykresy poza wiedzą, że im więcej - tym lepiej, są dla mnie nic nie warte z uwagi, że nie mam punktu odniesienia - nigdy nie miałem projektora. Proszę wiec o subiektywną opinię osób bardziej doświadczonych:

Poszukuję projektora do pokoju z odejściem do 4,5m, z białą ścianą 3,5x2,5. Mam możliwość zacienienia pokoju w środku dnia, tak na oko do 80%. Rozważam 2 zupełnie różne technologie bez problemu do zdobycia za 1.8 tyś zł:
    BenQ TW519 DLP WXGA 2800ANSI 6500h 13.000:1 lub
    Acer X1311WH DLP WXGA 2700ANSI 7000h 10.000:1
    vs
    LG PB60G LED 500ANSI 30000h 15.000:1

wszystkie, mają super kontrast, lampa w konwencjonalnym sprzęcie starczy na 5-7 lat -więc jej żywotność nie jest dla mnie problemem. Zużycie prądu też jest pomijalne bo na seans przy 240W przy obecnych stawkach to 17gr. Co polecacie? Technologia LED wydaje mi się mniej awaryjna, a ze względu na rozmiary i minimalistyczny wygląd projektora, sprzęt nie będzie szpecić sufitu w salonie. Tylko jedno ale...czy 500 LumA nie będzie za mało przy wyświetlaniu obrazu 100-120'' w zacienonym pokoju? Czy obraz wyświetlany w 2500 LA nie będzie znacznie lepszej jakości?
  • Poziom 7  
    Witam
    Tydzień temu zakupiłem projektor LED LG pb60g i muszę przyznać, że jest naprawdę super, nie wiem czy jeszcze ktoś tutaj zagląda, ale postaram się wrzucić jakieś fotki w nocy i przez dzień, a chętnych do zobaczenia czegoś więcej o nim zapraszam na swój kanał na YouTube (nazwa taka jak nick), tam zrobię całą recenzję sprzętu bo unboxing już mam;)
  • Poziom 7  
    Witam można coś więcej o tym lg pb60g ? Chcę taki kupić i zbieram opinie. Przede wszystkim jaki jest obraz w dzień. Ponieważ prezentacje bede prowadził w lekko zaciemnionych miejscach
  • Poziom 9  
    TestFon napisał:
    Witam
    Tydzień temu zakupiłem projektor LED LG pb60g i muszę przyznać, że jest naprawdę super, nie wiem czy jeszcze ktoś tutaj zagląda, ale postaram się wrzucić jakieś fotki w nocy i przez dzień, a chętnych do zobaczenia czegoś więcej o nim zapraszam na swój kanał na YouTube (nazwa taka jak nick), tam zrobię całą recenzję sprzętu bo unboxing już mam;)

witam, czekamy z niecierpliwością na przykładowe filmiki z LG pb60g w hd

też przymierzam się do pierwszego projektora hd ready do 2000zł (kino domowe), już trzeci tydzień nocki zarywam czytając opinie i oglądając video recenzje na temat projektorów, generalnie nie jestem zbyt wymagający i zdaję sobie sprawę że za ta cenę nie kupię dobrego projektora, ale na sobotnie wieczory coś przyzwoitego może coś się wybierze w tym przedziale cenowym, rozdzielczość hd ready, 3 do 5 metrów od ściany, ekran powyżej 100 cali,
    myślałem o

LG pb60g
    Optomie HD600X-LV lub Optomie W290 lub Optoma H180X (podobno bezkonkurencyjne)
    BenQ GP10,
    a może coś innego polecicie?

może ktoś z forumowiczów posiada owe projektory i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Optoma H180x czy Benq MW523?
  • Poziom 15  
    Dopoki nie zaczalem ogladac filmow 3D tez twierdzilem ze mi niepotrzebne ale z gustami sie nie dyskutuje.
    PS na tv 55"
  • Poziom 12  
    Panowie i Panie używam acer 5360BD HD 3D , 3,5m odległości około 130" uzyskany obraz nawet w trybie eco jest super jasność i kontrast, programy czy też filmy w HD naprawdę pięknie widać oczywiście w zaciemnionym pomieszczeniu. Moje pytanie jest takie czy warto zainwestować w taki projektor LED MAXLED TITANIUM z serwisu aukcyjnego, brakuje mi dodatkowego hdmi usb i wifi, sprzedający nie jest w stanie porównać jakości jego produktu z moim Acerem, proszę o jakieś porady bo mój zestaw to projektor pilot 4 pary aktywnych okularów 3D DLP, wyceniam wartość mojego używanego z osprzętem na 2000zł, i teraz nie wiem czy sprzedawać i wymieniać na tego led-a. Proszę o porady.
  • Poziom 12  
    DTC napisał:

Rozwiazalem zagadke nie ostrzenia obrazu w LG PA70G zapodam foto obiektywy i szkic mojej teori "spiskowej :) " ale troche puzniej musze teraz szukac aku do auta dzis kleknol
    Problem ostrosci jest banalny i do ogarniecia ale ze wzgledu ze noy i na gwarancji podlega zwrotowi albo wymianie na inny oby sprawny a nie kolejny z identyczna wada :D

Borykam się z problemem ostrości w LG PA72G (ostrość jest zbyt niska nawet przy najlepszym wystrojeniu pierścieniem)

projektor wysłałem na gwarancji do serwisu LG (stwierdzono uszkodzony moduł optyki) odmówiono naprawy twierdząc że sprzęt nie pochodzi z Polskiej dystrybucji.
    w końcu od sprzedawcy dostałem inny nowy egzemplarz lecz ciągle ostrość jest zbyt niska.
    A może te modele tak już mają?

Proszę powiedzieć co to za zagadka która jest banalnie prosta? :)