Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sadzicie o tablecie Overmax Dual Drive ?

fido5 10 Lis 2012 23:23 32079 35
  • #1 10 Lis 2012 23:23
    fido5
    Poziom 2  

Witam.Mam problem z wyborem tabletu, bo jest ich tyle na rynku ze trudno cokolwiek wybrać. Lubie posłuchać radia z internetu i doszedłem do wniosku że zamiast kupowac radio internetowe za 400-500 zł, lepiej kupic tablet, który oprócz mozliwosci słuchania stacji radiowych oferuje takze możliwość przegladania internetu.Doszedłem do wniosku że dobry byłby taki który posiada wbudowany transmitter FM.Z oferowanych na allegro znalazłem Overmaxa Dual Drive(http://allegro.pl/tablet-overmax-dual-drive-10w1-gps-dvbt-wi-fi-3g-i2770096195.html ) i Fergusona S3 z tym ze Ferguson raczej odpada ze wzgledu na słaby procesor. W związku z tym chciałebym zapytać czy ktoś jest uzytkownikiem Overmaxa Dual Drive i jaka jest Wasza opinia o tym tablecie.Chodzi o przegladanie internetu, płynność odtwarzania filmów, czułość WiFi...... .

Popraw interpunkcję!
    [jankolo]

0 29
  • #2 29 Lis 2012 22:46
    Erazer
    Poziom 10  

Akurat Ferguson S3 i Overmax DualDrive są oparte o ten sam procesor.
    To co ich różni, to S3 ma 4Gb wewnętrznej pamięci, OVDD ma 8Gb.
    S3 ma dwie kamery i większą baterię, OVDD ma jedną kamerę i mniejszej pojemności bateryjkę. Dodatkowo S3 ma złączkę i przejściówkę do zewnętrznej anteny DVBT, czego OVDD nie ma.
    Tak, to technologicznie są to takie same tablety (Ten sam andek, procek, ram, grafika itd.)
    Porównanie można znaleźć w necie.

Sam też jestem przed takim samym dylematem i nie wiem który wybrać :P

EDIT: Mała poprawka: OVDD też ma dwie kamerki, właśnie stałem się jego posiadaczem :)

0
  • #3 30 Lis 2012 17:07
    fido5
    Poziom 2  

I jakie wrazenia z uzytkowania.........

1
  • #4 02 Gru 2012 20:12
    technik71
    Poziom 12  

Właśnie, napisz mini recenzję :) a w szczególności jak działą GPS i TV

0
  • #5 02 Gru 2012 20:41
    rioanri
    Poziom 8  

Witam kupiłem wczoraj OverDRIVE wydanie 2 w realu za 399zł GPS chodzi płynnie na mapie map jak i na automapie

TV DVB-T pod pałacem kultury odbiera ale bez polsatu i na wolnej przestrzeni gdzie widać światełko z Pałacu też odbiera w innych przypadkach nie odbiera wcale zawiodłem się.

Bateria OK jestem zadowolony nawet bardzo

Wyswietlacz szału nie ma przy takiej rozdzielczości ale jest ok oglądam teledyski z Youtube i filmy jest przyjemnie

Podlaczylem do mojego car audio sprzęt przejściówką mały czincz mały czincz i gra na głosnikach w miarę ok - nie jest to dźwięk HD

Mam tylko jedno pytanie bo wydaje mi się że z tego względu że jest to ta 2 wersja produktu mam wejście na tylnej obudowie na zewnętrzną antenę DVBt tak jak to jest w fergusonie mogę dołączyć zdjęcie

1
  • #6 20 Gru 2012 18:44
    Antidotum ex
    Poziom 9  

Kupiłem sobie tego Overmax Dual Driva. Wszystko w miarę OK. Miałem z początku mały problem z dvb-t, bo w opisie nie było nic o zamontowanej antence teleskopowej, którą znalazłem zakamuflowaną w górnym rogu na tylnym panelu, nad złotym gniazdkiem. Jestem ok 35-40 km od nadajnika śremskiego i odbiera mi 9 programów naziemnych. Myślę, że reszta to kwestia siły nadajnika albo anteny zewnętrznej. Dokupiłem sobie taką przejściówkę na kabelku z MMCX wtyk na BNC gniazdo za 10 zeta i za tyleż samo kabel HDMI na mini HDMI. Czekam za dostawą. Myślę, że jak się podłączę do zewnętrznej anteny pokojowej ze wzmacniaczem to wszystko zagra. Tablet ma jeszcze fajne ustawienia HD.

0
  • #7 25 Gru 2012 00:28
    Erazer
    Poziom 10  

No to mnie koledzy zaskoczyliście, bo ja wejścia pod zewnętrzną antenę nie mam :(

Co do działania poszczególnych funkcji, to starałem się przetestować to co mogłem, oto moje wnioski:
    - wyjście HDMI nie daje obrazu FullHD ale 720p (można z tym żyć :D )
    - GPS działa dość poprawnie i szybko łapie fixa, sprawdzone na MapieMap i Automapie
    - DVB-T, hmm... tu już jest rzeczywiście nie za specjalnie. Odbiór uzależniony jest od położenia antenki. Udało mi się złapać wszystkie kanały cyfrowej telewizji naziemnej (a mieszkam około 25-30km w linii prostej od nadajnika) i wszystkie odbierają poprawnie. Jednak jak tylko zmieni się położenie tableta, bądź poruszy antenką, kanały się przycinają bądź nie odbierają wcale. Sądzę jednak że tak samo jest w konkurencyjnych produktach.
    - brak typowego programu do nagrywania z kamerki, a mówię tutaj o rejestracji trasy podczas jazdy samochodem. Oczywiście jest podstawowa aplikacja w której można robić zdjęcia i nagrywać filmy, jednak po nagraniu 30min przestaje nagrywać (zamiast np. zacząć nagrywanie w drugim pliku, bądź w ogóle nie przestawać nagrywania)
    - transmiter FM szału nie robi. Coś tam nadaje, ale słychać go bardzo cicho. Może było to spowodowane bliską odległością nadajnika od odbiornika, lub wybranie nieodpowiedniej częstotliwości, ale przekazywany dźwięk był stłumiony i cichy.
    - podłączenie modemu GPRS jest wykrywane dość szybko, prosi o PIN i się łączy z netem, bez dodatkowych ustawień (w moim przypadku testowane na modemie Huawei E173 z iPlusa)

Podczas testowania wykonałem jazdę samochodem, w trakcie której odpaliłem Automapę z systemem AM Traffic (podpięty modem na USB), nagrywanie filmu z trasy (wewnętrznym programikiem) + transmiter FM. W trakcie tego testu troszkę się zaskoczyłem, bo procesor tablecika wyrabiał się z obliczeniem tego wszystkiego (złapał zacięcie tylko dwa razy, co było odczuwalne spóźnionymi komunikatami głosowymi z nawigacji i przycięciem ekranu).

Podczas moich testów, podpinałem pod usb pendrive'y, modem, kartę LAN na usb (korciło mnie sprawdzenie czy android ją wykryje, ale dupa - nie udało się), dodatkowo podpiąłem (aktywnego) HUB'a usb w którym jednocześnie umieściłem modem i dwa pendrive'y. Niestety android wykrył tylko jednego pena, do drugiego nie było dostępu (z tym jeszcze powalczę :D ). Modem działał bez zarzutów.

Ogólnie po kilkudniowej zabawie z tym sprzętem, jedyne co mnie bolało, to to że za każdym razem jak wyłączyłem i włączyłem kartę WiFi, to generowany był losowy adres MAC (nie wiem jak to możliwe, jednak tak było). Uniemożliwiało mi to skonfigurowanie moje routera z opcją filtracji po adresie MAC. Druga sprawa, to w domu nie mogłem się połączyć do sieci bezprzewodowej zabezpieczonej WEP'em (ale tylko w domu, bo na mieście, czy w pracy nie było z tym problemu... może nie kompatybilność urządzeń???).

Ogólnie polecam sprzęt. Stosunek ceny do jakości jak dla mnie baaardzo dobry.
    w wyposażeniu dodatkowym miałem w pudełku:
    - kabel USB HOST (około 10cm)
    - kabel USB - komp (około 50cm)
    - ładowarkę sieciową
    - ładowarkę samochodową
    - uchwyt samochodowy na przyssawce
    - podstawkę do mocowania na taśmie samoprzylepnej (żeby np. przykleić ją do kokpitu i do niej dopiero przyssać uchwyt samochodowy)
    - instrukcję PL

1
  • #8 28 Gru 2012 19:58
    marta9911
    Poziom 9  

Jestem w posiadaniu tego tabletu od około 14 dni. Jak do tej pory sprawdza się jako konsola do gier , przeglądarka internetowa , nawigacja (super) , łatwo się łączy z zewnętrznym modułem GSM (Aero2) , Odtwarza wszystkie pliki video , które mam na dysku. Po podłączeniu dysku zewnętrznego 3,5' poradził sobie świetnie . Widzi wszystkie pliki. Po podłączeniu przez gniazdo mini hdmi do tv można oglądać wszystko. Transmiter FM działa jak należy , tylko wszystko trzeba dobrze ze sobą zestroić. To wszystko na duży + .
    Żeby jednak nie było tak słodko muszę powiedzieć ,że nie udało mi się obejrzeć żadnego programu TV . Mieszkam jakieś 25 km w lini prostej od nadajnika ale nic nie mogę "złapać". Ten tuner dvbt chyba jest przereklamowany. Raczej telewizji na nim nie pooglądacie.

1
  • #9 29 Gru 2012 19:38
    Antidotum ex
    Poziom 9  

Moje dalsze uwagi.Zamiast sys programu "Aparat" zainstalowałem "Camera ICS+". Zupełnie podobny ale ma więcej opcji ustawień i nagrywa też tylko 30 min. Dodatkowo doinstalowałem jeszcze programik "Uva silent Videocamera Free" - ten pozwala na zapis chyba tyle ile mamy pamięci, ma wewnętrzny konwerter, który pozwala widzieć pliki standardowe np: MX Player_em. Coś w tablecie jest chyba z rozdzielczością ekranu bo po zainstalowaniu Speedway gp 2012 brakuje ekranu żeby do końca go uruchomić (może ma ktoś pomysł). Jak wcześniej pisałem podłączyłem kabelek do zewnętrznej anteny TV i chodzi super. Jestem dalej od nadajnika niż [marta9911] a tylko na wyciągniętej antence teleskopowej odbiera w miarę dobrze 8 programów - to nie ściema. Także zainstalowałem "Radiocent", chyba najlepsze radio internetowe, wyszukuje stacje z całego świata lub danego kraju, znalazł też moje lokalne Radio Elka. Pokazuje jakiej jakości jest nadawany sygnał np 128kbps, tytuł, wykonawca i można zaraz to zapisać w formacie mp3. Dobrze też działa aplikacja "Kingsoft Office". Po czasie wydaje mi się, że interfejs dotykowy nieco mniej czuły niż np: u Samsunga 7' ale nie jest źle.

0
  • #10 02 Sty 2013 12:29
    MACIEJ20
    Poziom 13  

marta9911 napisał:
    Jestem w posiadaniu tego tabletu od około 14 dni. Jak do tej pory sprawdza się jako konsola do gier , przeglądarka internetowa , nawigacja (super) , łatwo się łączy z zewnętrznym modułem GSM (Aero2) , Odtwarza wszystkie pliki video , które mam na dysku. Po podłączeniu dysku zewnętrznego 3,5' poradził sobie świetnie . Widzi wszystkie pliki. Po podłączeniu przez gniazdo mini hdmi do tv można oglądać wszystko. Transmiter FM działa jak należy , tylko wszystko trzeba dobrze ze sobą zestroić. To wszystko na duży + .
    Żeby jednak nie było tak słodko muszę powiedzieć ,że nie udało mi się obejrzeć żadnego programu TV . Mieszkam jakieś 25 km w lini prostej od nadajnika ale nic nie mogę "złapać". Ten tuner dvbt chyba jest przereklamowany. Raczej telewizji na nim nie pooglądacie.

Jakiego modułu zewnętrznego używasz do Aero2 ?

0
  • #11 03 Sty 2013 10:56
    Antidotum ex
    Poziom 9  

Z tym podłanczaniem dysków HD, o ile nie ma dodatkowego kabla zasilającego to bym raczej nie polecał !
    Jeśli chodzi o dvb-t to mój model chyba nie jest zły bo mi odbiera dość przyzwoicie nawet w mobilu.
    Jest jeszcze mały szczegół, aby uzyskać jak najsilniejszy sygnał odbierany można obracać trochę anteną w lewo-prawo, góra-dół, przesuwać w płaszczyźnie. Są tzw węzły falowe, w którach można złapać najlepszy sygnał lub wcale. Popróbujcie zmieniać miejśce i za każdym razem włączyć skanowanie programów. Z antenki teleskopowej wyszuka czasem 9 do 15 programów w odległości Leszno-Śrem (Góra k/Śremu), to w linii prostej ok.42km.
    W zał plik video.

0
  • #12 02 Mar 2013 09:43
    chaber21a
    Poziom 7  

Witam wszystkich tez jestem urzytkownikiem overmaxa.Mam pytanie, mianowicie chodzi mi o to czy ktos wie czy jest mozliwosc aby na tablecie obejrzyc programy tvb-t korzystajac z anteny podlaczonej do telewizora ale zeby sygnal z tej anteny trafil do tableta bezprzewodowo?Moze jest jakis nadajnik czy wzmacniacz ktory mozna byloby zainstalowac w domu podlanczajac mu antene a on dawal by sygnal zeby mozna bylo z tabletem chodzic po calym damu bez kabli?

0
  • #13 15 Mar 2013 00:01
    kamil22011
    Poziom 18  

Czy ktoś z posiadaczy tego tabletu miał problem z zalogowaniem się do google Play?? Ja niestety taki problem mam. Ustawiłem połączenie WiFi z routerem. W przeglądarce strony się wyświetlają (ładuje dane). Chce zalogować się do Google Play, i pojawia się komunikat że nie może nawiązać stabilnego połączenia z serwerem. Próbowałem łączyć się z internetem przez telefon komórkowy jako AP ale jest to samo. Zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych i też nic nie pomogło.

1
  • #14 15 Mar 2013 06:49
    chaber21a
    Poziom 7  

Mialem podobny problem jak Ty.U mnie byla taka sytuacja ze gdy chcialem zainstalowac obojetnie jaka aplikacje ze sklepu to wyskakiwal blad i w nawiasie jakis numer.Problem sie rozwiazal jak jeszcze raz krok po kroku zalozylem nowe konto gmail.Widocznie pierwszy raz cos za szybko kliknalem i czegos dobrze nie wpisalem.Ale to byl tylko problem ze sklepem bo internet w przegladarce chodzil oki i tez kozystam z wi-fi od telefonu

0
  • #15 19 Mar 2013 20:15
    Antidotum ex
    Poziom 9  

Koledzy miałem też ten problem i gdzieś go już opisywałem. Tablet po przywróceniu ustawień fabrycznych nie ma aktualizacji i nie idzie się zalogować do google Play. W zał "New Archive" są 2 pliki: txt z instrukcją i plik aktualizacji.
    Jeśli dokładnie postąpicie z instrukcją to wszystko działa na 100%.

0
  • #16 30 Mar 2013 19:54
    slawas6905
    Poziom 1  

witam tez mam ten tablet i jestem zadowolony ostatnio na wifi złapałem łącze 18mb net normalnie fruwał

0
  • #17 06 Kwi 2013 13:21
    wszim
    Poziom 13  

Panowie jak używacie transmitera FM. Kompletnie nie wiem jak go sparować z jakąś muzyką z tableta. Ustawiłem częstotliwość nastawiłem radio ale w radiu na tej częstotliwości tylko biały szum , nawet ciszy nie było.

0
  • #18 08 Kwi 2013 20:02
    aster
    Poziom 11  

wszim napisał:
    Panowie jak używacie transmitera FM. Kompletnie nie wiem jak go sparować z jakąś muzyką z tableta. Ustawiłem częstotliwość nastawiłem radio ale w radiu na tej częstotliwości tylko biały szum , nawet ciszy nie było.

No cóż nie miałem z tym żadnego prblemu-ustawienia-transmiter fm'ustaw częstotliwość,włącz-zamkij ustawienia,włącz muzykę i słuchaj w radiu.
    Natomiast martwi mnie co innego a mianowicie kalibracja ekranu dotykowego która rozjejżdza się ok 1cm na górnej oraz lewej krawędzi ekranu a widać tobardzo dobrze po włączeniu w ustawieniach podświetlenia punktu dotykanego na ekraie, niewłaściwie też reaguje na dotyk podzas ładowaia.Zauważyłem to o 3 tyg po zakupie bo byłby zwrot a teraz jak się pogorszy to serwis bo ekrany pojemnościowe się nie kalibruje.Pozatym wszystko inne bez zarzutu,świetnie obsługuje hub usb,myszkę,modem 3g E3131 aczkolwiek dość długo łączy a i bateria z pracą modemu trzyma ok 40 % krócej.

0
  • #19 08 Kwi 2013 23:47
    wszim
    Poziom 13  

No to w wersji overmax dualdrive max z ekranem 9.7 transmitter w ogóle nie działa . :cry: Natomiast ekran dotykowy działa prawidłowo.

0
  • #20 11 Kwi 2013 08:20
    pawcio203
    Poziom 18  

A jak chłopaki z puszczeniem dźwięku przez transmiter oglądając TV? Działa taka konfiguracja?

0
  • #21 19 Kwi 2013 20:24
    amigosan
    Poziom 1  

Unikajcie firmy Overmax - zniszczyli mi tablet w naprawie. Trafił do nich z zepsutym przyciskiem głośności a po 4 miesiącach prób naprawy jest zniszczony, porysowany bez dźwięku i działającej kamery. Jak najdalej od tej firmy.

0
  • #22 18 Maj 2013 16:05
    don_rikardo
    Poziom 12  

Witam wszystkich ! Mam tego tableta od kilku dni --- i próbowałem już oglądać TV-- łapie programy - ale z antena zewnętrzną o niebo lepiej ! A transmiter działa rewelacyjnie -- ogladam TV a głos w głośnikach samochodu. Ale mam też problem --- za pięknie by było --- nie potrafię uruchomić radia FM. Wie ktoś może jak to uruchomić ? będę wdzięczny za jakąś relację z uruchomienia radia. pozdrawiam !

0
  • #23 21 Maj 2013 02:49
    biomedyczny
    Poziom 26  

Tam nie ma chyba tunera FM. W fergusonie nie ma a to to samo.

0
  • #24 21 Maj 2013 14:31
    3po3
    Poziom 11  

amigosan napisał:
    Unikajcie firmy Overmax - zniszczyli mi tablet w naprawie. Trafił do nich z zepsutym przyciskiem głośności a po 4 miesiącach prób naprawy jest zniszczony, porysowany bez dźwięku i działającej kamery. Jak najdalej od tej firmy.

Od marca,jak policzyłem, miałem go ok 2 tygodni. Po wyjęciu z pudełka już był niesprawny, czego nie dało się stwierdzić w sklepie. Testowałem 4 dni i upewniłem się, że jest uszkodzony, powędrował do naprawy. Po naprawie działał 1 dzień, względnie, bo nie do końca był sprawny. Następnego dnia uszkodził się i resztę podróży przeleżał jak złom. Obecnie jest w naprawie.

Dodano po 12 [minuty]:

wszim napisał:

Włącz kabel zasilający, ten od zapalniczki. Pracuje on jak antena, bez niego nie działa transmiter.
    Do porównania jakości TV potrzebna jest antena przystosowana do pasma TV oraz program pokazujący sygnał (S) i jakość (Q). Na wbudowanej antenie nie porównujcie, bo nie ma to sensu.
    Przykład z mego życia. Wbudowana antena. Nadajnik ok. 52 km Q = 80%. W mieście, 14 km od nadajnika Q=30%, czyli brak odbioru. Antena zewnętrzna , te same miejsca. Odpowiednio Q=90% i Q=80%.

0
  • #25 21 Maj 2013 15:42
    biomedyczny
    Poziom 26  

Ale tu nie ma co gadać urządzenie do tira + modem 3g idealne.
    Daje rade przy tych 2*1,2GHz
    I nie ważne czy kupisz ferdka overdka czy t.
    Bo różnią się z zewnątrz. Środek niemal identyczny.

A jak ktoś mówi że zaraz go uszkodził to po co kupował najtańsze = giętki chiński plastik ?
    W dodatku ta sama osoba pisze na wszystkich forach, skąpcu, ceneo itd.
    Podejrzewam że jakbyś podszedł normalnie do firmy to by ci go naprawili itd. A jak zacząłeś się rzucać i rozpisywać na nich wszędzie to wiadomo że się wypieli na ciebie.

A 90% tu to bzdura i nie bronie żadnej firmy ale :

a) przeczytałeś instrukcję ? NIE więc gdybyś przeczytał wiedział byś jw że kabel zasilania = antena NADAJNIKA FM urządzenie nie ma odbiornika FM.
    b) wiedziałbyś że 3131 jest niezgodny z tym modelem. I tak naprawdę najlepsze jest e169 bo najtańsze i zgodne z aero2.
    c)T72 i t76 było wcześniej i nie ma wyjścia na antenę. Potem powstał overmax analog t72 od wersji b jest wyjście antenowe 1GB ramu i nowy proc. A nie miało wyjścia też też 4GB analog ferdka s3.
    Potem overmax b i ferdek s3 PLUS to to samo i też ma 8GB.

WADA WSZYSTKICH TO ODZYWAJĄCY SIĘ NIE WIADOMO CZEMU GŁOŚNIK DZIAŁAJĄCY JAK DYSK TWARDY
    .

Innych poważnych wad brak. JW tuner działa bez problemu czy to z tv czy z mp3.
    Co do dźwięku....stereo by się w tym tablecie przydało. Tragedii nie ma. Głośność na poziomie głośnika zewnętrznego w telefonie czy nawigacji. Typowa raczej. Bardziej wkurza mnie totaaaalny brak basu. A nie widziałem nigdy korektora dźwięku na androida.

t76 - najgorsze wykonanie brak wyjścia antenowego. Jeśli położysz ręce na bokach mocno to ekran pulsuje na środku jednym słowem typowy najtańszy chińczyk.
    Dual drive pomiędzy od wersji b wyjście antenowe
    ferdek najtwardszy wcale się nie wygina z tyłu chropowata powierzchnia pełna mapa map. W dual drive jest beta czasowa. Ale dokładasz 150pln.

Inne
    Program do rejestracji z kam itd.
    ION ROAD
    https://play.google.com/store/apps/details?id...1bGwsMSwxLDEsImNvbS5waWNpdHVwLmlPblJvYWQiXQ....
    Program dba o nasze bezpieczeństwo tj odległość od innych pojazdów oraz pasów ruchu.

Programów tylko do nagrywania kam jest masę.

Złącze to MMCX nie MCX bo dużo ludzi kupuje złącza do tunerów usb a tam jest większe mcx. I najlepiej nawet do ferdka dokupić zwykłą krótką o taką.
    Bo ta na kablu źle się wyjmuje.

Cytat:
    kartę LAN na usb (korciło mnie sprawdzenie czy android ją wykryje, ale dupa - nie udało się)

Karta musi być na AX chipset. Podobnie jak w każdym androidzie. Sprzedaje po 35pln.

Android nie wykrywa NTSC poprawnie jak i FAT > 8GB
    sformatuj pendriwa do exfat. To samo tyczy się telefonów itd.
    Jw to są podstawy systemu!
    Cytat:

w domu nie mogłem się połączyć do sieci bezprzewodowej zabezpieczonej WEP'em

Android zawsze miał problemy z WPA2.W dodatku w starym sofcie był bug i problemy po resecie.

Sklep play też miał buga. Można poprawkę ściągnąć ze strony producenta.

Niestety przejściówka, modem 3g trochę zajmują i w zasadzie nie da się go używać z klawiaturą. Bo kto będzie to wszystko odłączał? Pozostaje poczekać na all in one.

I na koniec czy warto dokładać do ferdka moim zdaniem kupując nowego nie. No chyba że chcesz legalną mapę map.
    Ale jest wiele nieużywanych sam taki kupiłem niedawno i znowu widzę na allegro 470pln z klawiaturą.
    Po prostu ludzie kupują myśląc że będzie to odbierać w domu.
    A na pewno nie będzie. Chyba że mieszkasz w dużym mieście koło nadajnika. Przekaźnik oddalony jakieś 5- 7KM łapie tylko z okna lub na zewnątrz.

Jw to jest sprzęt idealny do tira. Czy samochodu jak zainwestujesz w jakąś choćby najmniejszą antenę zewnętrzną. Tak że jw. Przed zakupem przemyśl do czego to chcesz. Za 400pln kupisz mocny chiński tablet nawet z wbudowanym 3g.

1
  • #26 21 Maj 2013 20:40
    3po3
    Poziom 11  

biomedyczny napisał:

....
    a) przeczytałeś instrukcję ? NIE więc gdybyś przeczytał wiedział byś jw że kabel zasilania = antena NADAJNIKA FM urządzenie nie ma odbiornika FM.
    b) wiedziałbyś że 3131 jest niezgodny z tym modelem. I tak naprawdę najlepsze jest e169 bo najtańsze i zgodne z aero2.

Z instrukcji jednoznacznie wynika, że zewnętrzne modemy 3G są obsługiwane i wynika też, że powinno pojawić się dodatkowe menu po podłączeniu modemu 3G. Jest to oczywiście totalną bzdurą. Dopiero, gdy wejdzie się na ich stronę widać jakie modemy współpracują z DD i nie ma tam 3131. Zresztą testowałem inne modemy 3G i jeśli obsługiwały format Aero2 poprawnie działały z DD. Czy są wymienione jako "współpracujące" - nie sprawdzałem na ich stronie. Działały lub nie, tyle.
    Natomiast E3131 u mnie na DualDrive działał poprawnie i w Aero2 (darmowym) i w sieci białoruskiej "life". Nie potrzebne były żadne dodatkowe programy, wszystko ustawiałem " z palca". Radość nie trwała długo bo tego samego dnia rozlał się ekran (prawdopodobnie od temperatury, jako nawigacja pracował za szybą samochodu wiele godzin) i pozostałą część podróży po prostu oczekiwał na wysłanie do naprawy. Na szczęście przed wyjazdem wgrałem jakąś "awaryjną" mapę BY do komórki E52 i nią dalej posługiwałem się. Obecnie mój DD został wysłany do naprawy serwisowej i mam nadzieję, że nie będę musiał płacić za naprawę i uwierzą, że nikt go nie rozdeptał ani nie upadł. Ekran jest cały ciemny.
    Wracając do tematu, dochodzę do wniosku, że trudno spotkać sieć, komputer, tablet z którym nie współpracuje E3131. Żadne dodatkowe oprogramowanie nie jest potrzebne ani w PC ani w tablecie (Android).
    Ludzie na BY i na LT byli zaskoczeni byli jakością odbioru DVB-T w samochodzie z DD. W czasie jazdy, niewiele razy był zrywany był obraz. W miejscach postoju spotykałem różne lokalne "wynalazki" mające poprawić jakość TV. Niestety bezskutecznie. Natomiast mój DD działał poprawnie "na ziemi" bez wysoko umieszczonej anteny. Jeśli pojawiało się zrywanie obrazu, trzeba było przestroić do innego nadajnika. Sam niestety nie przestraja się.
    Ludzie i na BY i LT i w PL na wszystkim znają się i byle, "była kołchoznica" wie jaka powinna być antena i na ogół stwierdza, że nie mam racji. Tyle, że ona wiąż nie ma odbioru i zakupiony TV DVB-T w PL nie jest wykorzystywany do końca; bo nie ma dobrej anteny i na ogół korzystają lokalnie z niewyłączonej jeszcze analogowej TV. Otrzymałem też informację, że jest na niektórych nadajnikach na BY testowany DVB-T2. Odbiegłem od tematu.
    Na zakończenie powiem, że mam zamontowaną antenę TV w osłonie przeciwsłonecznej od strony pasażera wraz ze wzmacniaczem antenowym na IV i V pasmo TV. Na postoju osłonę można obrócić do 90 st i na ogół znajdzie się kierunek nadajnika, czego wcale nie kryłem przed tubylcami. Radość nie trwała długo bo j/w; rozlał się ekran.
    PS
    Jeśli ktoś zna tablet 7" z wielordzeniowym procesorem, USB, miejscem na kartę mikroSD lub podobną, modemem 3G, kamerą w obie strony, ze wszystkimi popularnymi wyjściami i do tego ISP lub lepiej i trwały proszę o info. Oczywiście do ceny, powiedzmy, 1400 zł.

0
  • #27 21 Maj 2013 21:26
    biomedyczny
    Poziom 26  

Z instrukcji jednoznacznie masz listę kompatybilnych:
    http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Tablety/S3/Ferguson-S3----3G-modem.pdf/

A 3131 nie jest kompatybilny bo się nia autowznawia np.

Za naprawę na pewno zapłacisz. Raz że ekran sam nie wylał.
    Dwa że w instrukcji masz zastrzeżenie jak w każdym tego typu urządzeniu by chronić przed słońcem. W samochodzie zamkniętym masz nawet 200*.
    Więc taki tablet jest gotowy się stopić cały.

Jw e3131 nie współpracuje poprawnie z androidem. Będziesz za każdym włączeniem tabletu i co 1h ustawiał?

Jeśli pojawiało się zrywanie obrazu, trzeba było przestroić do innego nadajnika.

O czym ty człowieku piszesz?
    Kto w Polsce w Lubelskim, Lubuskim, Świętokrzyskim czy podkarpackim ma kilka nadajników blisko siebie?
    Poza tym po co kupowałeś antenę jak niepotrzebna? I po co jeszcze ją przekręcasz?
    Przeczysz sam sobie. Urządzenie na wbudowanej antenie ma prawo działać tylko po pokryciu mux 4 w całym kraju bodajże 2016r. I nie wciskaj kitu. W terenie górskim spróbuj tym odebrać.
    Jedynie gdzie mógłbyś liczyć na w miarę zasięg to kielce - wawa - śląsk. Potężne moce nadajników. I płaski jak stół teren.

Za 1400pln to kupisz nawet samsunga 10.1 z 3g.
    I tak ci ten samsung wyleje jak go zostawisz na słońcu. Ba masz takie przypadki z laptopami na elektrodzie. Nawet całe potopione.

Tak że nie wiem skąd ty się urwałeś naprawdę.
    Pomijam fakt że jak kupowałeś e3131 to mogłeś dołożyć 50 - 70pln i kupić mf60 - mobilny router. I mieć aero do telefonu itd.

0
  • #28 21 Maj 2013 23:18
    3po3
    Poziom 11  

biomedyczny napisał:
    http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Tablety/S3/Ferguson-S3----3G-modem.pdf/
    A 3131 nie jest kompatybilny bo się nia autowznawia np.

Jak nie wznawia się, przecież wznawia się i PC i na DD i na "Manta" i na "Asus", fakt jest krótka przerwa, ale "wznawia się".

Dodano po 5 [minuty]:

biomedyczny napisał:

Za naprawę na pewno zapłacisz. Raz że ekran sam nie wylał.
    Dwa że w instrukcji masz zastrzeżenie jak w każdym tego typu urządzeniu by chronić przed słońcem. W samochodzie zamkniętym masz nawet 200*.
    Więc taki tablet jest gotowy się stopić cały.

Pewnie zapłacę, taka jest rzeczywistość. Ale z 200 st to przesadziłeś. Przy takiej temperaturze umarłbyś w ciągu kilku minut, a wciąż żyjesz... Może nigdy nie wsiadałeś do samochodu i w dodatku rozgrzanego. W skrajnej saunie jest ok 120 st... O czym Ty piszesz?

Dodano po 9 [minuty]:

biomedyczny napisał:
    O czym ty człowieku piszesz?
    Kto w Polsce w Lubelskim, Lubuskim, Świętokrzyskim czy podkarpackim ma kilka nadajników blisko siebie?
    Poza tym po co kupowałeś antenę jak niepotrzebna? I po co jeszcze ją przekręcasz?
    Przeczysz sam sobie. Urządzenie na wbudowanej antenie ma prawo działać tylko po pokryciu mux 4 w całym kraju bodajże 2016r. I nie wciskaj kitu. W terenie górskim spróbuj tym odebrać.

Tyle, że ja nie byłem w rejonach o których piszesz.
    Czy ja napisałem, że kupowałem jakąś antenę?
    Cytat:
    I po co jeszcze ją przekręcasz?

Zgadnij...., znasz odpowiedź. Ja też znam. Twoje wiadomości o antenach = ~ 0 lub mniej.
    Ale mogę mylić się. To moje spostrzeganie świata, z mego miejsca i moich doświadczeń. Wg Ciebie mogą być "be" - ok. Tyle, że system działa i to całkiem nieźle. System antenowy TV kosztował mnie ok. 4 zł + dojazdy po wtyczki. Resztę znalazłem w piwnicy.

Dodano po 14 [minuty]:

[quote="3po3"]
    biomedyczny napisał:
    Za 1400pln to kupisz nawet samsunga 10.1 z 3g.
    I tak ci ten samsung wyleje jak go zostawisz na słońcu. Ba masz takie przypadki z laptopami na elektrodzie. Nawet całe potopione.

Ja nie zostawiałem na słońcu. Tablet pracował jako nawigacja w dzień słoneczny. Jeśli jest GPS i system operacyjny umożliwiający nawigacje to co... mam schować pod fotel i włączyć nawigację?? Po pracy leżał w futerale z klawiaturą, zresztą pod fotelem.. Twoje stwierdzenie brzmi jak instrukcja do tanich butów. Nie wolno chodzić w butach w czasie deszczu, w czasie upałów i nie wolno zakładać na nogi które pocą się w trakcie upałów itp.
    I z innej beczki; i tego Sansunga... no własnie, szukam 7" nie "dychy", to raz i chyba nie ma on popularnego wyjścia HDMI.

Dodano po 21 [minuty]:

[quote="3po3"]
    biomedyczny napisał:
    Tak że nie wiem skąd ty się urwałeś naprawdę.
    Pomijam fakt że jak kupowałeś e3131 to mogłeś dołożyć 50 - 70pln i kupić mf60 - mobilny router. I mieć aero do telefonu itd.

Już Ci odpowiadam. Z Puszczy Knyszyńskiej, z terenów zwanych Polską "B".
    A po co mi mobilny ruter? W czasach gdy kupowałem e3131 nie było w PL mf60. A po co mi Aero do telefonu? Przecież mam sporo GB z Orange całkiem bezpłatnie. Pornoli nie ściągam, więc nawet nie wykorzystuje tej możliwości pobrania danych. Ale to jest Polska "B". Tyle, że zanim pojawiły się PC na Atari, Sharp już mięliśmy internet. Fakt, że trzeba było trochę cierpliwości aby wklepać programy... Dostęp do internetu otworzył WIN98 dla "Kowalskiego" nawet z Polski "B".
    Może więc zajmij się praktyką i podziel się swoimi spostrzeżeniami.

Dodano po 30 [minuty]:

biomedyczny napisał:
    Dwa że w instrukcji masz zastrzeżenie jak w każdym tego typu urządzeniu by chronić przed słońcem.

Na której stronie? Jest podana w instrukcji temperatura otocznia pracy urządzenia? Tak? Jest też podany klimat w którym można używać urządzenie? Tak? Na której stronie?
    Tak, czepiam się, zapewne.
    Gdy przeczytasz instrukcję i warunki gwarancji, a podejrzewam, że nie czytałeś... Nie ma tam mowy o obowiązku naprawy ze strony producenta a jeśli dokładniej wczytasz się to producent nie ma obowiązku naprawy w czasie tzw gwarancji. Jest to umowa cywilno - prawna, którą zaakceptowałem dokonując zakupu. Każdy sąd przyzna rację producentowi. A jeśli sprzęt zepsuje się to już mój problem, nie producenta. Nie powołasz się przed sądem na tzw "prawo zwyczajowe Gwarancji", bo takie coś obecnie nie obowiązuje.
    Gdyby było w PL bezrobocie wśród prawników, prawdopodobnie miałbym już "zabawkę" naprawioną i negocjowałbym o odszkodowaniu. Żyję wciąż w EU "B" i PL "B".

0
  • #29 22 Maj 2013 00:02
    biomedyczny
    Poziom 26  

Szkoda mojej dyskusji..
    Mf60 już było a routerów innych nie brakowało.
    3131 to wmiarę nowy router.

Tak ten laptop upiekł się w 100* w aucie

60* w aucie w lato masz po 20min sprawdź sobie.
    Zobacz jak często wyświetlacze ciekłokrystaliczne z tanich termometrów pękają. Ile jest przypadków stopienia się telefonu na przedniej szybie.

Ile jest przypadków nie samego stopienia a wybuchu baterii. Właśnie po pozostawieniu w aucie.

Teraz kolejne bzdury.
    Po 1 raczej nie zapłacisz za wymianę wyświetlacza bo koszt wymiany to będzie ok 250pln.
    Więc wystawisz bebechy ba allegro.

Po 2 każdy samung ma HDMI ale po przejściówce tak działa ten producent.
    Po 3 są samsungi 7 o takich samych parametrach.
    A są nawet z 3g np p3100.
    A podałem że w tej kwocie można kupić i 10 calowca.
    I że nie rozumie po co wywalać taką kasę?
    Za 600 do wyboru do koloru. Ale jw żaden tego nie zniesie. Może samsungi z gorilla glass ale kto wie. Nexusów 7 z gorilla popękanych jest masa.

Na której stronie ? Obstawiam max 5.
    Każde urządzenie musi mieć podane warunki pracy. Obstawiam ostatnią.

Zaraz poszukam z ciekawości gwarancji. Obstawiam max 50* Celsiusza.

http://www.overmax.pl/data/upload/product_dow...lDrive%20-%20User%20Manual%20PL%20CZ%20SK.pdf

Co do gwarancji baaaaaaardzo się mylisz.
    Każdy zakup na allegro można oddać w ciągu 14 dni.
    Każdy produkt ma 1 rok gwarancji chyba że dopuszczono inaczej. I tu stanowi prawo uni.

Dodano po 16 [minuty]:

Strona 2
    "Aby uniknąć awarii urządzenia, baterii oraz ładowarki, należy unikać sytuacji, gdzie są
    one narażone na oddziaływanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur."

Dodano po 13 [minuty]:

Ale faktycznie nie widzę parametrów wilgotności itd. Ale muszą być w każdym urządzeniu sprzedawanym w pl.

W instrukcji do ferdka ostatnia strona 0-40* < 95% wilgotności.
    W dual drive powinno być tak samo.

0
  • #30 22 Maj 2013 01:38
    3po3
    Poziom 11  

biomedyczny napisał:
    Szkoda mojej dyskusji..
    Mf60 już było a routerów innych nie brakowało.
    3131 to wmiarę nowy router.

E3131 ten który ja używam to nie router. Nie jest mi potrzebny router. Po co mi wciskasz, że powinienem mieć router?

biomedyczny napisał:
    Tak ten laptop upiekł się w 100* w aucie

Jak on osiągnął 100° w samochodzie? W PL? Ja kiedyś miałem zamówienie na sprzedaż układów zasilania do pracy w Afryce przy temp. 70°. Musiałem sporo napracować się aby osiągnąć taką temperaturę do testów w samochodzie.

Rzeczywiście szkoda czasu.

biomedyczny napisał:
    60* w aucie w lato masz po 20min sprawdź sobie.
    Zobacz jak często wyświetlacze ciekłokrystaliczne z tanich termometrów pękają. Ile jest przypadków stopienia się telefonu na przedniej szybie.

Co to za teflon, który topi się na słońcu? Prawdziwego teflonu lutownicą nie da się stopić.
    W moim samochodzie jest zamontowanych fabrycznie i amatorsko kilka zabawek z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi. Jak na razie tylko jeden DD zdechł. Właśnie piszę z komputera, który ostanie 5 - 6 lat przejeździł w samochodzie i niewiele razy był "pod dachem". Rekordzistą jest palmtop, który pracuje głownie jako nawigacja gdzieś ok. 12 lat i był wyjmowany tylko do aktualizacji map i oprogramowania. Był ze mną i w Afryce i w Skandynawii, koło Bieguna. Już nie ma aktualizacji na ten system operacyjny ale wciąż działa. Z tego co piszesz mój komputer samochodowy już dawno powinien zdechnąć, ale wciąż działa... Samochodem z miejsca nie powinienem już dawno ruszyć ;)
    biomedyczny napisał:
    Ile jest przypadków nie samego stopienia a wybuchu baterii. Właśnie po pozostawieniu w aucie.

Już odpowiadam. W mim życiu to nie zdarzyło się. A w Twoim, wśród Twoich znajomych ile razy to przytrafiło się? Może jednemu... max. Zdarza się.
    biomedyczny napisał:
    Teraz kolejne bzdury.
    Po 1 raczej nie zapłacisz za wymianę wyświetlacza bo koszt wymiany to będzie ok 250pln.
    Więc wystawisz bebechy ba allegro.

Jest to bardzo prawdopodobne. Już o tym pisałem.
    biomedyczny napisał:

Po 2 każdy samung ma HDMI ale po przejściówce tak działa ten producent.
    Po 3 są samsungi 7 o takich samych parametrach.
    A są nawet z 3g np p3100.
    A podałem że w tej kwocie można kupić i 10 calowca.
    I że nie rozumie po co wywalać taką kasę?

Dlatego przeznaczam większa kasę aby nie było przejściówek i majsterkowania. To on ma na mnie pracować a nie ja na niego. Ponadto to tylko 1024 x na ileś tam px. I chyba jedna kamera, więc nie spełnia moich oczekiwań. Jutro doczytam lub Ty doczytaj, teraz jest już późno.
    biomedyczny napisał:
    Na której stronie ? Obstawiam max 5.
    Każde urządzenie musi mieć podane warunki pracy. Obstawiam ostatnią.

Chyba piwo przegrałeś ;) W mojej nie ma takiej informacji.
    biomedyczny napisał:
    Co do gwarancji baaaaaaardzo się mylisz.
    Każdy zakup na allegro można oddać w ciągu 14 dni.
    Każdy produkt ma 1 rok gwarancji chyba że dopuszczono inaczej. I tu stanowi prawo uni.

Tyle, że ja nie kupowałem na allegro, nawet zapłaciłem trochę więcej, aby mieć legalną licencję na nawigację. Wiem, że można inaczej ale wolę mieć legalne oprogramowanie niż kłopoty w pracy. Jeśli są kłopoty, jest strata :(
    A jeśli chcesz dowiedzieć się co znaczy wg prawa słowo "gwarancja", przedzwoń lub zajdź do Rzecznika Praw Konsumenta. Numer telefonu darmowy.
    biomedyczny napisał:
    "Aby uniknąć awarii urządzenia, baterii oraz ładowarki, należy unikać sytuacji, gdzie są one narażone na oddziaływanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur."

Nie używać nawigacji w lesie, na drodze, w samochodzie ani jeżdżąc na rowerze. Na urlop można wybrać się... no własnie kiedy? Bez nawigacji w dowolnym terminie. Można też wziąć ze sobą buty, tyle, że nie powinno się ich używać do chodzenia... Nie, majteczek tez nie bierzemy, bo wyraźnie napisane aby nie używać w skrajnych temperaturach. Chciałem kupić okulary do pływania. Napisane jak "wół" "Okulary kąpielowe itd.. max. 80% wilgotności".
    biomedyczny napisał:
    Ale muszą być w każdym urządzeniu sprzedawanym w pl.

Na prawdę? Muszą być podane? Nie muszą i jest to zgodne z prawem obowiązującym w PL. Odsyłam do Rzecznika. Dlaczego? Mogę wyjaśnić, ale to nie to forum.

0