Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JUNKERS ELECTRONIC MINI ZSR 8- - Nie gasnący nigdy płomień.....

glubka75 11 Nov 2012 11:53 2337 7
 • #1
  glubka75
  Level 10  
  Witam.Dwa pytania odnośnie pieca i jego eksploatacji.
  1.JUNKERS ELECTRONIC MINI
  ZSR 8-3KE -taki piec jednofunkcyjny posiadam.Jest do niego podłączony zasobnik wody o poj ok 30l.Piec podczas grzania wody z kranu pracuje normalnie-tzn włącza się podczas pobierania wody i po dojściu do zadanej temp.np 55 st się wyłącza.Gorzej jest kiedy woda zasila kaloryfery-palnik grzeje cały czas,dochodząc do -1 st przed zadaną temp.i cały czas grzeje,nie wyłaczając sie wogóle.Czasami tylko mruga ekranik i to wszystko.Nie ma podłączonego sterownika,pomieszczenie grzane ma ok 45m2,cztery grzejniki Purmo-1 dwupłytowy 120x60cm dwa dwupłytowe 80x60 cm i jeden 60x60 cm.Nie jest to mieszkanie ale lokal.Proszę o podpowiedzi czy to jest wina pieca,czy coś się skończyło albo może ten typ tak ma?Chciałbym dowiedzieć się też czy istnieje jakaś regulacja mocy palonego gazu bo mimo iż palnik na początku pracuje naprawdę z dużą mocą to po przejściu na modulację i na podgrzewaniu już na wolnych obrotach ten płomień wydaje się duży.Po zdjęciu obudowy nad ekranikiem jest pokrętło w moim przypadku jest ustawione na max,mimo kręcenia w różne strony nic nie daje.
  2.Piec jest zamontowany w kanciapce dł 4m wys 2,5m szer 120cm.Jest tam okienko,lecz co dziwne nie ma kratki nadmuchu i wywiewu!Gdy zamknięte jest okienko to podczas pracy pieca spaliny wylatują także po obu stronach wylotu z pieca do komina,przez co skrapla się wszystko na ścianach,oknie etc. Jak jest otwarte okno jest ok.Moje pytanie drugie-czy te dwie kratki mogą być w pionie w tej samej linii wykute przez ścianę na zewnątrz budynku i czy wystarczy gdy będą fi 120 ?
  Przepraszam za rozciągłość tematu ale tu chodzi o nasze bezpieczeństwo gdyż to pierwsza nasza zima w tym lokalu a poprzedni właściciel nie dbał o to w ogóle..
  Dziękuję Darek....
 • #2
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Oj kolego, z twojego opisu wynika jasno, że grozi wam zejście przez zaczadzenie... Kocioł wymaga wizyty serwisu i to szybko! Najbezpieczniej będzie go do tego czasu wyłączyć!
 • #3
  glubka75
  Level 10  
  Jutro mają wpaść murarze i wykuć w ścianie otwory nawiewu i wywiewu tyle udało mi się załatwić dzisiaj.Dowiedziałem się też że jest to niezbędne i ma swoje uwarunkowania ustawowe...
  Nurtuje mnie natomiast czy ten piec powinien się wyłączać i dlaczego nie dogrzewa żeby się wyłączyć?
  Kurcze niezły pasztet....
  Darek...
 • #4
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kocioł powinien się wyłączyć po osiągnięciu zadanej temperatury. Ale to już kwestia dla serwisu. Na takie zachowanie mogą mieć wpływ różne kwestie. I to zweryfikuje serwisant. Jesteś jak mniemam, najemcą tego lokalu. Dogadaj sie w tej sprawie z właścicielem lub serwisanta zaproś na własny koszt a fakturę z odpowiednią notatką serwisanta podaj mu do zapłaty.
 • #5
  glubka75
  Level 10  
  Tak jestem najemcą a przede mną był inny najemca który wynajmował ten lokal przez 10 lat i to on robił ogrzewanie oraz inne remonty.Swoją drogą jak mógł to odebrać a potem okresowo sprawdzać kominiarz???Kurcze przyjrzałem się dokładniej temu piecowi i jest on dość skorodowany w palenisku oraz tam gdzie wychodzą spaliny (cały zespoł)Podobno ma czujnik wykrywający cofanie się spalin z komina ale chyba nie działa,bo gdy zamknąłem okno to wyraźnie widziałem spaliny w pomieszczeniu i było to czuć.Jak okno otworzyłem było już okej żadnych spalin czy smrodu.Znalazłem na Allegro taki sam w ciekawych pieniądzach,serwisowany do końca(2012)i z gw.rozruchową 3mce.No i wygląda duuuużo lepiej niż ten mój(ostatni wpis koniec 99r).Zastanawiam się czy nie wezwać hydraulika czy jakiegoś innego speca i go nie wymienić,może tamten będzie sprawny i będzie się wyłączał...
  Darek...
 • #6
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Za rozsądne pieniądze pewnie warto rozważyć ten zakup. Naprawa twojego kotła też bedzie kilka stówek kosztować. A niezależna opinia kominiarska i tak by była wskazana.
 • #7
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeżeli zastanawiasz się nad wymianą junkersa Ceramini to szukaj wersji 5 albo 6 (np.ZSR 5/11-5KE,ZSR11-6KE) z modulowanym regulatorem TR100 albo TR200. Twój kocioł przestał być produkowany jakieś 15 lat temu (wymiana części głównych nieopłacalna) a większość serwisantów nawet nie widziała tego kotła dlatego znajomość tego modelu jest słaba.
 • #8
  glubka75
  Level 10  
  Długo mnie tu nie było ale problem uważam za rozwiązany...Wystarczyło wykuć jak pisałem wyżej dwa otwory na i wy wiewne i problem zniknął...Jednak wentylacja to bardzo ważna rzecz a zwłaszcza przy paleniu gazem...
  Temat uważam za zamknięty...
  Darek...