Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

z czego amortyzator z grubym tłoczyskiem i skokiem ponad 20cm

11 Lis 2012 12:36 4791 11
  • Poziom 23  
    Witam pytanie trochę inne od pozostałych, jednak prosiłbym moderatora aby z jego powodu nie przenosił do kosza.

Buduję buggy i chce zastosować jakiś wkład do zrobienia tylnego amortyzatora, w zasadzie najlepszą bazą byłby wkład przedni z możliwe grubym tłoczyskiem <powyżej 15 mm> i skokiem ponad 200 mm. Przeciętne wkłady mają skok ok 15 cm, ale każde cm są ważne do jazdy w terenie. Zapewne są auta co mają wkłady z większym skokiem i własnie jeżeli wie ktoś, to poprosiłbym i podanie modeli z góry dziękuję.
  • Poziom 26  
    Kolejne buggy? Masz zdjęcia? :)
    Amor może Ci podejdzie z Lady Nivy/Golfa Country. Nie wiem jaką grubość ma tłoczysko, ale skok na pewno Cie zadowoli.
  • Poziom 23  
    hmm przednie amortyzatory z przednionapedowców mają wkłady o skoku ok 15cm, co mnie to wg ni zadowala. jeżeli Tobie chodzi o tylne mcpersony to ich grubość nie przekracza 13mm, są za cienkie, i szybko się powyginają....
    mnie interesuje grubość tłoczyska powyżej 16mm <najlepiej 18-20mm>

Dlaczego?
    z czego amortyzator z grubym tłoczyskiem i skokiem ponad 20cm
    Teraz mam amortyzatory z trabanta tył 601 kombi. ale niestety muszę coś młodszego załatwić :d
  • Poziom 23  
    Po dłuższych poszukiwaniach
    1 traf to audi 100 przedni wkład skok 23cm :d
    może ktoś wie jeszcze które mogą mieć podobne parametry?:D
  • Poziom 33  
    Może przednie od Mercedesa 124, 190?
    V.
  • Poziom 23  
    zeimp heh jeżeli miałbym cudować z takim czymś to wolałbym od razu zakupić airfoxa albo fox coilover, <oczywiście z importu> ale to są wartości połowy mojego buggy :D

vorlog wiesz jaki może mają skok?
  • Poziom 33  
    Pomierzyłem- średnica tłoczyska- 22mm, skok, niestety, tylko 175-180mm.
    V.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skok tłok można zmienić przez przesunięcia punktów mocowań amortyzatora. Wiąże się to z ewentualnymi zmianami konstrukcji wahaczy.
    Sprawdzałeś jak sprawa wygląda z amortyzatorami z dostawczaków i innych większych aut?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    kamil_szczecin. Gość sprzedaje na Alledrogo amortyzatory i podaje skok. Nie podaje średnicy tłoka , ale pewnie zmierzyłby jakby miał klienta.
  • Poziom 23  
    Nie zmienię mocowania wahacza, bo to jak z prawa fizyki jak i doświadczenie mówi że każdy cm drastycznie zmienia twardość zawieszenia, teraz jest dość miękki, gwintów nie będę stosował prędzej haltpas :D
    Mam komplecik od tira o skoku 38cm ale to zbyt monstrualne są <1,5 długości tych> ale to będą do nowego projektu:D <v6>
    Z racji małego zainteresowania i małą ilością propozycji wybór trafi na audi 100 bądź te co teraz mam <trabant 601, kombi> tyle że nowe :d
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ford seria 1000 maja skoki amora od 285 mm do nawet 335mm . Tlkoczyska napewno cienkie nie są i Cena dobra .