Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus 2812 - uszkodzony rozrusznik.

11 Lis 2012 13:07 2208 6
  • Poziom 11  
    Posiadam usrusa 2812 i wczoraj miał jechać w pole w garażu odpalił bez problemu wszystko elegancko chodził podjechałem pod maszynę zgasiłem go i gdy chciałem odpalić coś stukneło i od tamtej pory w ogóle się nie kręci po przekręceniu stacyjki robi zwarcie. Wymontowałem go i dalej to samo nie kręci się ręcznie da się nim kręcić mechanicznie jest okej ale nadal robi zwarcie co mu jest ?
  • Poziom 34  
    Rozrusznik może być sprawny.Zwróć uwagę po jego ponownym zamontowaniu na przewody i poprawność zamontowania klem na trzonkach akumulatorów oraz metaliczne mocowanie przewodu do korpusu ciągnika.Mogą być luzy na klemach oraz klemy mocowane na kablach mogą być porośnięte niebieskim nalotem tzw sinym kamieniem co uniemożliwia przepływ prądu.W jednym z przypadków w trakcie odpalenia białoruśki upaliła się i częściowo odparowała klema,która jedynie miała kolor imitujący iż jest mosiężna lecz była wykonana z aluminium.Po wymianie klemy ciągnik odzyskał sprawność.Trzonki akumulatorów jak również klemy należy przesmarować smarem miedzianym w celu niedopuszczenia do powstawania nalotu na klemach.
  • Poziom 11  
    Klemy oraz inne styki są ok ponieważ u nas się oto dba 2812 nie jest jedynym ciągnikiem. Rozrusznik ten był testowany przy ursusie 1634 i jest pewne że robi zwarcie.Co mogło się stać bo raczej obstawiam ten cały elektromagnes.
  • Poziom 31  
    Witam.
    $dolar$17 napisał:
    Co mogło się stać bo raczej obstawiam ten cały elektromagnes.

Odłącz stojan od automatu (elektromagnesu) i sprawdź podłączając zasilanie bezpośrednio pod stojan.Jak rozrusznik działa to automat (elektromagnes) padł jak dalej zwarcie trzeba szukać dalej (stojan,szczotkotrzymacz,wirnik)
  • spec od auto-elektro
    Raczej wygląda że rozrusznik pracował razem z silnikiem ale wystarczy zrzucić osłonę i będzie wszystko wiadomo.P
  • Poziom 11  
    Jutro go porozkręcam i zobaczę co i jak.
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany znalazłem na warsztacie ten automat(elektromganes) wymieniłem go poczym zamontowałem.Wszystko działa jak należy ciągnik od rana pracuje na burakach i puki co wszystko ok.