Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet GCO-DP-21-03-21-21 - Spuszczanie ciśnienia w kotle

11 Lis 2012 13:27 3831 2
  • Poziom 2  
    Witam

Z roztargnienia nabiłem swój piecyk ciśnieniem ponad 1.5 atm, oczywiście załączyła się blokada - na wyświetlaczu miga na przemian 0.9 i 3.0. Szukam sposobu na obniżenie ciśnienia w instalacji, jakie są zasady postępowania przy tym? Należy po prostu wyłącznik grzejnik, dostać się przez pokrywę do zaworu do opróżniania i go odkręcić? Czy zadziała zwykłe odpowietrzanie i spuszczanie wody z kaloryferów? Czy coś da odkręcenie ciepłej wody przy włączonym piecyku (nie sądzę, żeby to zadziałało, skoro włączyła się blokada, ale mimo wszystko)?

Instrukcja do modelu byłaby do pobrania stąd: http://serwis.termet.com.pl/do-pobrania/instrukcje.aspx

Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Z prawej strony zaworu do napełniania jest zawór do opróżniania instalacji. Można też upuścić ciśnienie przez odpowietrznik grzejnika, ale praktyczniej jest przy kotle.
  • Poziom 2  
    Na zewnątrz kotła wystaje tylko końcówka tego zaworu, a w instrukcji nie ma dokładnych wytycznych jak z niego skorzystać i po prostu tego nie wiem, a nie chciałem majstrować przy nim na siłę.

Tak czy inaczej, problem już rozwiązałem - okazało się, że kaloryfer w łazience był z odpowietrzaczem innego typu.