Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAki wzmacniacz wybrać do kolumn Tonsil Altus 200

11 Lis 2012 13:35 2562 4
  • Poziom 8  
    Witam kolegów.
    Potrzebowałbym poradę w sprawie doboru wzmaka do moich kolumn.

Dodam, że słucham głównie muzyki dance, disco poszukuje wzmaka który będzie wykazywał się ciepłym i jednocześnie mięsistym basem z dobrym dołem i który zaoferuje mi cykającą górę-obowiązkowo z loudnesem.

Moje kolumny prawie nowe Tonsil Altus 200-specyfikacja:

Moc nominalna
    100 W
    Moc maksymalna
    200 W
    Impedancja 8 ohm
    Pasmo przenoszenia
    40-18000 Hz
    Efektywność
    90 dB
    Głośnik niskotonowy
    GDN 25/80/1 8 ohm
    Głośnik średniotonowy
    GDM 16/80/1 8 ohm
    Głośnik wysokotonowy
    GDWT 9/100 FP 8 ohm

Proszę doradzić który do tego wzmak (oczywiście używka):

DENON PMA 860
    PMA 680R
    PMA 880R
    PIONEER A 616
    A 676
    ONKYO INTEGRA A 8850-ten jest najdroższy

Proszę o podpowiedź za co z góry dziękuje i stawiam piwko :D :D :D
    GDWT 9/100 FP 8 ohm »
  • Poziom 8  
    Czekam koledzy na podpowiedzi bo wreszcie chciałbym coś niebawem posłuchać :cry:
  • Poziom 33  
    Polecę Denon PMA 880R lub DENON PMA 860 z tych co wymieniłeś albo Pioneer A-717 moja propozycja ,
    kolumny co masz nawet ze wzmacniaczem za 10tyś nie zagrają tak jak oczekujesz bo to typowe kolumny do robienia hałasu ...
    kolumny oferują ostry dżwięk wysokie tony i mało szczegółowy w muzyce i tego nie poprawi żaden wzmacniacz ,
    te 3 wzmacniacze co wypisałem mogą tylko nie pogorszyć jakości dżwięku kolumn ,
    tyle w temacie ode mnie bo musiałbyś i kolumny zmienić by zestaw spełnił twoje oczekiwania i grał dobrze w całym paśmie .
  • Poziom 8  
    Witaj.
    Dzięki za odpowiedź-hm kolumny mogę sprzedać znajomemu bo jest na nie napalony bez straty finansowej.
    A co ty byś doradził z głośników?
    Pokój 16m2 parę mebli, kanapa-coś najlepiej nowego do 1 600 zł ale wyznacznikiem musi być dobrze odczuwalny bass i góra-tak żeby nie dokupować subwoofera?
    Ni musi być głośno ale ma być głęboko, nisko i mięsiście.
    Coś z Magnata? Tonsile? czy może es jbl?
    Proszę o podpowiedź.

Dodano po 26 [minuty]:

A może by tak JBL es30 albo Roth Oli 30 albo Tonsil Maestro II 180?
    Cholera sam nie wiem co by tu dopasować.

Pamiętam jak kiedyś posiadałem Radmorka i jak cudnie dla mnie grał z Mildtonami ale to było 20 lat temu teraz po 4 -ro letnim związku z kinem domowym szukam czegoś stereo bo nie oglądam tv a tym bardziej dvd- a muzyki słucham nonstoper.

Obecne KD to Onkyo z głośnikami M-audio i subwoofer Magnat Supreme ale to nie to samo co stereo z dobrego wzmaka z loudnesem :D
    Nic poczekam może koledzy coś doradzą.
  • Poziom 33  
    Zestaw Tonsil Maestro II 180 i Pioneer A-717 powinien zagrać tak jak oczekujesz .