Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Toshiba A100-294 - bardzo krótko trzymająca bateria PA3399U

11 Nov 2012 13:44 2319 5
 • Level 29  
  Witam,
  posiadam od nowości (kilka lat) laptopa Toshiba Satellite A100 - 294. Pół roku temu miałem problem z baterią oryginalną, która dokończyła swego żywota. Kupiłem nową i działała ok przez pół roku. A obecnie po odłączeniu od zasilacza trzyma ok. 2 minuty max. Co ciekawe ładuję się (świeci na pomarańczowo dioda) przez max. kilka minut i gaśnie. Wygląda na to, że bateria ładowana jest tylko kilka minut i potem chwile podtrzymuje system. Bateria jest jeszcze na gwarancji. Nie mam mozliwości sprawdzenia na innym laptopie tej mojej baterii ani laptopa na innej baterii. Czy jest jakiś nie inwazyjny sposób, aby sprawdzić stan baterii? Jutro dołącze opis wyjść pinów baterii. Każda podpowiedź na wagę złota.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  IT specialist
  Zainstaluj program BatteryMon i wrzuć screen z zakładki "battery information".
 • Level 29  
  Witam,
  zainstalowałem program, ale jeszcze przed zainstalowaniem stała się dziwna rzecz. Rozładowałem baterie do zera i po naładowaniu do pełna - zajęło to ok. 10 minut i wyjęciu wtyczki bateria trzyma już z godzinę i pokazuje stan baterii ok. 75%. Wcześniej pokazywała wszystko 0% - tzn. naładowanie 0% i czas do pełnego rozładowania 0%. Czy możliwe, że tak sie ztało ponieważ ze 2 razy byłem zmuszony wyjąć baterię z laptopa, ponieważ się zawiesił - było to jedyne wyjście. teraz jest raczej wszystko ok. Jeszcze poobserwuję tą baterię i podam co pokazuje program.
  Pozdrawiam
 • Level 29  
  Witam,
  jednak coś jest nie tak. Teraz bardziej myślę, że jednak to coś z baterią. Jeżeli się mylę to proszę mnie sprostować. Załączam trzy screeny. Obecnie ładuje baterię do 43% i dalej nie ładuje. Co się mogło stać? Przypominam, że bateria jest na gwarancji.

  Laptop Toshiba A100-294 - bardzo krótko trzymająca bateria PA3399U Laptop Toshiba A100-294 - bardzo krótko trzymająca bateria PA3399U Laptop Toshiba A100-294 - bardzo krótko trzymająca bateria PA3399U

  Pozdrawiam
 • IT specialist
  Wszystko wskazuje na uszkodzenie elektroniki (sterownika) baterii. Jeśli masz gwarancję - skorzystaj z niej.
 • Level 29  
  Oddałem baterie na gwarancji - przysłano drugą i jak do tej pory działa OK. Więc to była wina baterii.

  Pozdrawiam