Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny stereo do SONY TA-F 470

11 Lis 2012 15:08 1410 7
  • Poziom 11  
    Witam, pytanie jak w temacie.
    Zastanawiam się nad zakupem zestawem stereo, miałby grać w pokoju ok. 18 m2, przeznaczenie to muzyka rozrywkowa (rock, pop, itd.).
    Mam upatrzony wzmacniacz SONY TA-F 470, z lektury forum wynikają dobre opinie co do niego. Problem mam tylko z doborem kolumn.
    Chciałbym kupić coś niezłego, ale w rozsądnej cenie. Zaznaczę, że nie jestem jakimkolwiek specjalistą, więc raczej skłaniam się ku kupnu nowego sprzętu niż używanego bo nie będę umiał ocenić stanu używanych, poza tym nie mam czasu krążyć i oglądać.

Proszę więc o poradę co można do tego wzmacniacza dołożyć, żeby całość fajnie grała i była z tego radość. Zaznaczę, że nie jestem żadnym audiofilem i zdaję sobie sprawę że sprzęt w sumie za ok. 1000 zł nie będzie audiofilski. Mnie chodzi po prostu o skok jakościowy w stosunku do typowego słuchania muzy z komputera czy prostej wieży.

Co sądzicie np. o takich kolumnach Jamo:
    http://allegro.pl/jamo-kolumny-podlogowe-s426-s-426-2-kolory-i2727398731.html
    Cena fajna, zastanawia mnie tylko opis tych kolumn, bo w jednych ogłoszeniach jest, że są 3-drożne, w innych że 2-drożne i bass-reflex na froncie obudowy. Jak to rozumieć ?
  • Poziom 8  
    Przez długi czas grałem na Sony TA-FE370 z podłączonymi B&W DM302 i muszę przyznać, że (nie tylko jak na ten poziom cenowy) to grało to bardzo przyjemnie (chociaż wzmacniać, którego używałem nie jest specjalnie ceniony wśród budżetówek - imho niesłusznie). W Twoim zasięgu są jeszcze DM602, chociaz mi zdecydowanie przyjemniej słuchało się muzyki mimo wszystko na 302. Ale to oczywiście sprzęt używany. Niestety najlepiej jest po prostu posłuchać jak coś gra z Twoim wzmakiem - najważniejsze, bez względu na opinie innych jest to czy brzmienie Ci się spodoba.
  • Poziom 38  
    Klipsch Synergy F1, kolimny uniwersalny, prezentujące dobrą jakość, wysoka efektywność i moc, pomimo tylko 1 głosnika niskotonowego 17cm produkują ogromną ilość basu, więcej niż nasze polskie 30cm Tonsile.
  • sprzedawca - konsultant
    Tak te Klipsche będą extra rozwiązaniem.
  • Poziom 11  
    Świetne rady co do tych Klipschów, tyle że one są kompletnie poza moim budżetem. Pisałem, że całość ze wzmacniaczem ma się zamknąć w kwocie 1000 zł.....
  • Poziom 38  
    Używane kolumny dostaniesz za ok 800zł a wzmacniacz za ok 250zł.
  • Poziom 11  
    A Jamo 426 jakby wypadały z tym wzmacniaczem SONY 470 ?Cena za nie jest atrakcyjna bo nowe kolumny ok 600.... Wiem, że masa używanych byłaby lepsza ale nie mam wiedzy i umiejętności żeby dobrać sobie używane.
  • Poziom 38  
    Mocno średnie te Jamo, ja bym nie brał i polował na używany klipsy.