Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskjet 5740 - Miga pomarańczowa kontrolka i nie drukuje

Simson671 11 Nov 2012 15:47 6126 2
    Simson671
    Level 12  
    Witam.
    Jestem posiadaczem drukarki HP Deskjet 5740. Jakiś rok temu drukowała pięknie ( na Windowsie XP), jednak do czasu, kiedy to skończył się czarny tusz nr 339. Dokupiłem regenerowany kartridż no i migała pomarańczowa kontrolka i drukarka nie reagowała na nic.

Zawiozłem do gościa we wsi, który reperuje różne elektroniczne urządzenia, mówi, że drukarka jest do wyrzucenia... Kupiłem drugą drukarkę, a ta poszła siedzieć do szafki na rok. Teraz na studiach przypomniałem sobie o niej, trochę poczytałem, no i kupiłem zestaw do regeneracji kartridży.

Przez 12h ich dysze odmakały w płynie czyszczącym. Dziś napełniłem je, założyłem, zainstalowałem na moim Windowsie 7 64-bit sterowniki dedykowane online. Miga pomarańczowa kontrolka od poziomu tuszu kolorowego 343, a od czarnego o dziwo nie....

Włączam drukowanie , nie ważne czy testowego wydruku czy zwykłego dokumentu, drukarka ani drgnie, po prostu ma gdzieś wydawane przeze mnie polecania drukowania, stan drukowania zaraz jest określany jako błąd...

Podobno powinna drukować nawet z migającą kontrolką ale chyba nie tyczy się to tego egzemplarza... To jest chyba ten typ co nie drukuje z komunikatem o małym poziomie tuszu...

Mam jeszcze pomysł, żeby zdobyć płytkę oryginalną ze sterownikami, ale z drugiej strony te uniwersalne sterowniki zainstalowały się bez zająknięcia...
    Nie posiadam także jeszcze dwóch kartridży żeby móc oszukać drukarkę.

Jest sporo tematów o podobnej tematyce ale ja nie znalazłem tam działającego u mnie rozwiązania.

Macie może jakieś pomysły co mam robić?
  • Helpful post
    Stan-S11
    Level 31  
    Jeżeli miga kontrolka od tuszu to oznacza że drukarka nie czyta wkładu drukującego ( nie widzi go ). Poziom tuszu ( nawat zerowy ) nie ma tu znaczenia.
    Zwróć uwagę że każdy z wkładów ma ok. trzycieści styków i niech tylko jeden nie styka poprawnie to mozemy mieć tego typu efekt.
    W pierwszej kolejnosci należy przemyć styki zarówno na wkładzie jak i w karetce spirytusem lub denaturatem. Jesli ta operacja nie przyniesie rozwiazania problemu to trzeba byłoby sprawdzić wkłady drukujące na innym sprzęcie np. u znajomego lub w serwisie. Chodzi o to aby mieć 100% pewność co do sprawnosci elektronicznej poszczególnych wkładów. Jesli okaże sie że dany wkład drukujący nie działa w innym urządzeniu to oznacza że trzeba go wymienić najlepiej na taki który bedzie sprawny elektronicznie, będzie posiada tusz oraz dysze drukujące będą drożne.
    Simson671
    Level 12  
    Okazało się, że kartridż z kolorem jest uszkodzony elektronicznie, bo byłem w serwisie i to stwierdzili. Kartridż z czarnym kolorem w serwisie gościo udrożnił za 5zł w wanience. Drukarka drukuje nieźle na czarno tylko narazie, bez włożonego kartridża z kolorem, bo kartridż z kolorem kosztuje kilkadziesiąt zł, oczywiście zamiennik, oryginalny 2x tyle...

Nie instalowałem oryginalnego oprogramowania i nie mam też żadnych komunikatów o za małym poziomie tuszu. Nie musiałem resetować kartridży nawet. Nic nie miga, kontrolki nie świecą się zbędnie, drukarka drukuje cacy nawet po ponad roku postoju.

Wielkie dzięki Stan-S11.