Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ibiza 6k 1.4 - Dziwne wolne obroty

4064484 11 Lis 2012 17:00 1386 4
  • #1 11 Lis 2012 17:00
    4064484
    Użytkownik obserwowany

Ibiza 1.4 95r monotronic, silnik chyba ABD

Czasem ma taki kaprys, ze wkreci się na 2-3 tysiace obrotów, i tak sobie buczy, pojezdzi, pojezdzi i jej przejdzie. Próbując znaleść przyczyne usterki zauważam nastepujące prawidłowości:

Przy wysokich obrotach nastawnik przepustnicy poprostu bardziej ją otwiera, ale dlaczego?

CZujnik temparatury cieczy ok.
    dzieje sie tak i na gazie i na benzynie.
    Nie mam pomysłu jak sprawdzić czujnik temperatury powietrza, zato zauwazyłem ze jak sie odłączy czujnik położenia przepustnicy to przepustnica się zamyka, i obroty są w normie, ale nie da sie jechać, bo po dodaniu gazu gaśnie < na benzynie, na gazie wiadomo mieszanka podcisnieniowo powstaje i idzie, ale to nei rozwiązanie>

Dodam, ze nawet "jak jest dobrze" to pali benzyny jak smok.

0 4
  • Pomocny post
    #2 11 Lis 2012 17:13
    megaman11
    Poziom 13  

Czy olbrzymie spalanie występuje na benzynie i na gazie

0
  • Pomocny post
    #3 11 Lis 2012 17:15
    matti1231
    Poziom 12  

Może na ssaniu cały czas chodzi?

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lis 2012 18:40
    lestek85
    Poziom 12  

Podłącz sobie pod komputer i zobacz błędy.

0
  • #5 08 Gru 2012 02:50
    4064484
    Użytkownik obserwowany

Z grubsza okazał się uszkodzony regulator cisnienia paliwa < nie utwierał się, za duze cisnienie szło na wtryskiwacz, silnik próbował się ratować poprzez otwieranie przepustnicy>
    Problemem też okazał się dolot - po wymianie regulatora, okazało się ze mam za duzy dolot i filtr powietrza, przez co silnik cały czas miał ubogą mieszanke i lał paliwo. Po założeniu seryjnego filtra wymianie regulatora cisnienia, i przy okazji kabli świec kopółki palca, i paru innych eksploatacyjnych okazalo się ze silnik przemawia ludzkim głosem.
    Niestety - dowiedziałem się też ze bardzo słabo u mnie z pierscieniami :(.

Temat do zamknięcia dla potomnych.

0