Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Samsung CLP - 325w czy CLP - 365W

siara91 11 Lis 2012 17:39 9210 9
    siara91
    Poziom 15  
    Witam

Poszukuję drukarki kolorowej, laserowej z komunikacją bezprzewodową oraz ekonomiczną - oszczędną w użytkowaniu. Drukarka będzie drukowała w domu, nie więcej jak 50 stron tygodniowo (żaden punkt xero). Mój wybór padł na dwa modele Samsunga (clp 325w oraz 365w) gdyż są one w przystępnym przedziale cenowym (500-650 zł) oraz możliwe jest wgranie chipa po USB.

Porównując parametry techniczne drukarki nie różnią się prawie wcale od siebie. Model 365W drukuje o 2 strony szybciej na minute w trybie mono. Ta zaleta w moim przypadku jest mało istotna.

W celu rozstrzygnięcia mojego dylematu, napisałem do różnych sprzedawców na allegro jaki model wybrać.
    Ci co sprzedają model 325W podkreślają ze do ich drukarki można kupić zamienniki po 50 zł za kolor gdzie do 365W dostępne są tylko tonery oryginalne. Z kolei sprzedawcy 365W odpisują ze model 365W jest nowszy, stabilniejszy oraz obsługuje urządzenia przenośne typu smartphone, tablet.

Na 99% zainstaluje chip oraz sam będę dosypywał proszek do kaset.

Co wy sądzicie o tych modelach? Który wybrać? Na który można bezproblemowo zainstalować chip po USB bez względu na wgrany firmware drukarki? Który z nich będzie bezproblemowo współpracował z produktami apple - iphone, ipad.

Pozdrawiam
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    eko185
    Poziom 19  
    Z tej strony serwisant drukarek Samsung się kłania.

Z obu tych modeli wybrałbym CLP325W, a dlaczego:
    - clp325w jest starszy i latwiej sie wgrywa wiecznego chipa
    - w clp365w jest narazie problem z przeprogramowaniem jej i wieczny chip jest pod numer CRUM tonerow (drozszy i nie mozna zastosowac pewnego myku)
    - do clp325w w 100% wiadomo jak zrobic reset bebna, pasa i innych materialow ktore w clp365w sa jeszcze nie w 100% sprawdzone
    - samsung idzie w ta strone aby jak najbardziej sprzedawac swoje materialy explatacyjne (drozsze niz cala drukarka)
    - drukarki te roznia sie jedynie wygladem zewnetrznym - w srodku jest niemalze identycznie
    - po wgraniu wiecznego chipa koszty wydruku w jednej i w drugiej sa identyczne (ok 50zł za wszystkie koloroy sypiac samemu proszek)
    - clp325w jest zrobiony z ciut lepszych materialow niz nowsza clp365w.

Ja bylbym jak najbardziej za CLP325W, lecz decyzje pozostawiam Tobie.
    siara91
    Poziom 15  
    Dzięki za dopowiedz :)

A jak to jest z urządzeniami przenośnymi? Sprzedawca z Allegro pisał mi że 365W posiada funkcje WPS która umożliwia drukowanie bezpośrednio z smartphonów, tabletów... Ale chyba model 325W też to ma!

Pozdrawiam
    eko185
    Poziom 19  
    Z tym WPS jest to aby standard polegajacy na tym ze zamiast samemu ustawiac wszystko zrobi urzadzenie to za Ciebie.

Dokladny opis co to jest WPS znajduje sie tutaj:
    http://juriewicz.info/wps-czyli-wi-fi-protected-setup/

Jesli potrafisz skonfigurowac wifi to bez problemu sobie poradzisz w polaczeniu jednej czy drugiej drukarki.
    W CLP325W trzeba podlaczyc ja najpierw do komputera i ustawic siec Wifi.
    W CLP365W jest to troche ulatwione.
    mib3
    Poziom 20  
    W markecie androida jest (samsung) mobile print.
    U mnie po WiFi działa bez zarzutu. Konfiguracja intuicyjna.
    M.
    siara91
    Poziom 15  
    Super :) bardzo pomogłeś!

Jestem już w 110% przekonany do modelu CLP325W :)
    Moje ostatnie pytanie dotyczy się tonerów. Widziałem ze samsung chwali się lepszymi polimerowymi tonerami.
    Czy oferowane na rynku zamienniki do clp325w też są z proszkami polimerowymi? oraz czy same proszki w przypadku dosypywania też są proszkami polimerowymi ?

No i pytanie czy w ogóle mogę kupować zamienniki / oryginalne tonery gdy będę miał wgrany chip :)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc w wyborze :)
    Marcin
    eko185
    Poziom 19  
    Musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie:
    - do czego chcesz uzywac tej drukarki?

Jesli chcesz drukowac zdjecia to atramentowki sa lepsze do papieru foto.

A teraz jesli chodzi o proszki i zamienniki tonerow:
    - wiekszosc sprzedawanych proszkow do Samsunga sa pod konkretny model. Proszki sa polimerowe i zwykle. Google ma dokladny opis czym sie roznia :)
    A tak na oko to różnic nie widać. Może gdybyś drukował rysunki techniczne albo cos to by bylo widac, ale do zwyklego drukowania kupujesz najtanszy proszek.

Podpowiedzialbym Ci gdzie szukac proszkow na allegro ale mnie moderator uwali za autoreklame.

Koszty proszku 500g (po 100g kolor i 200g czarny) to ok 54zł.
    Proszku sypiesz ok 30-40g na toner wiec latwo policzyc na ile starczy.

Jedno napełnienie starcza mniej wiecej na 2-3tyś stron każdego koloru (oczywiscie zalezy czy jest kropka czy cala kartka zamalowana).

Wieczne chipy chodza po mniej wiecej 25-29zł.
    siara91
    Poziom 15  
    Drukarki będę używał głownie do pisania sprawozdań, raportów oraz rysunków technicznych. Kolor jest ważny. Drukarka nie będzie miała za zadnie drukować zdjęcia tylko różne elementy kolorowe + nie może zasychać gdy się jej nie będzie używać przez dłuższy czas :)

Najprawdopodobniej kupie clp325W na allegro już z wgranym chipem gdyż nowych - nie rozpakowanych drukarek tego modelu nie ma. Na cenneo znalazłem tylko dwa sklepy sprzedające ten model ale cena ich jest około 800zł ! gdzie na allegro z chipem mam za około 500. Według opisu drukarki są nowe, nieużywane z gwarancja sprzedawcy na 12 miesięcy na drukarkę z chipem.
    eko185
    Poziom 19  
    Jak kupisz drukarke na allegro to najpierw przetestuj ja dobrze, bo czasem modele nowe posiadaja usterki.
    Czasem zdaza sie ze pas jest uszkodzony w transporcie bo jak mocno kurier uderzy to beben lub pas moze sie uszkodzic.

Najlepiej ubezpieczyc drukarke na wysoka kwote przy przesylce kurierem.
    siara91
    Poziom 15  
    Dzięki za rady. Bardzo pomogłeś :)