Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MINI STACJA LUTOWNICZA BAKU BK-938 LUTOWNICA czy opłaca się ?

11 Lis 2012 18:46 7158 17
  • Poziom 12  
    Mam zamiar kupić sobie stację lutowniczą, ale nie wiem czy ta będzie dobra. Zależy mi na tym aby można było długo na niej pracować bez obaw że się coś zepsuje. Niestety mój budżet wynosi 75 zł.
    Sprzedający ten model dał takie informacje o niej
    kompaktowa stacja lutownicza
    BAKU BK-938

małe rozmiary i duża wydajność

charakterystyka produktu:
    -regulacja temperatury
    -szybkie nagrzewanie - 450 stopni osiąga w minutę
    -wymiary: 19x13,5x7cm
    -waga: 0,63 kg
    -moc: 1W~18W
    -można używać non stop do 24h
    -bezpieczna dla elektroniki
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista AGD
    Zależy co chcesz tym robić. Lepsza będzie np. ZD-931, ale także droższa.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Będzie mi służyła do odlutowywania podzespołów elektronicznych.
  • Specjalista AGD
    kostuha napisał:
    Będzie mi służyła do odlutowywania podzespołów elektronicznych.

Ciemno to widzę z taką mocą odlutowanie z dwustronnej płytki z metalizacją otworów np. przekaźnika który jest na cynie bez Pb.
  • Poziom 12  
    A stacja lutownicza PT-937 będzie do tego dobra?
  • Poziom 22  
    Do twoich celów najlepsza będzie zwykła kolba lutownicza a nie stacja, za taką kase nie kupisz nic dobrego. Musiał byś wydać co najmniej z 1000 zł aby być w pełni zadowolonym chińskie stacje są jak kiedyś gumki pachnace do mazania pachniały i owszem ale nie mazały.
  • Poziom 38  
    Do hobbystycznego używania chyba nie ma sensu wydawać chyba że jest właśnie taka potrzeba. Co innego jak ktoś jest elektronikiem z zawodu i z tego zarabia i nie może pozwolić sobie na jakieś uszkodzenie przez lutownice. Sama kolba nie jest też do końca dobra ponieważ nie ma regulacji temperatury, rozgrzewa się do maksymalnej temperatury (~400 stopni).
  • Poziom 22  
    No oki to jak trafisz na bezołów i trochę więcej tak zwanej masy to grot jak kołek a i tak bedziesz miał kłopoty z rozgrzaniem. to już lepsza dobra tania kolba bez regulacji i trochę wprawy - a to idzie że tak powiem kolokwialnie wyćwiczyć.
  • Poziom 12  
    Jestem obecnie na kierunku technik elektronik (uczę się), i mi na pewno będzie mi potrzebna. Mam jeszcze lutownicę oporową ale się długo rozgrzewa, i jeszcze transformatorową, ale niestety drut na groty mi się skończył.
  • Poziom 22  
    Oporowa do nauki lepsza niż transformatorówka. Na akord nie lutujesz i na rozgrzanie mozesz poczekać. A jeśli masz budżet jaki poisałeś możesz poszukać lutownicy angielskiej firmy antex - bardzo polecam dla początkujących i nie tylko. Nie jest to byle jaki chińczyk i jest bardzo komfortowa w pracy nagrzewa się bardzo szybko dzieki grzałce petronowej, dużo grotów wymiennych no i rewelacyjnie elastyczne przewody.
  • Poziom 9  
    Stacja lutownicza YH 937D za 69 zł powinna być dobra.
  • Poziom 12  
    Panie krzychosk patrzyłem za to stacją lutownicą, ale nic nie znalazłem.
  • Poziom 16  
    Kolega krzychosk napisał o lutownicy a nie o stacji. Niedawno ja również szukałem jakiegoś taniego a zarazem dobrego sprzętu do lutowania. Na początku chciałem kupić Solomona SR965B potem transformatorówke ZDZ, taniego chińczyka typu PT, ZD, Zhaoxin, następnie chciałem zbudować samemu stację lutowniczą aż w końcu dozbierałem trochę pieniędzy i udało mi się kupić używanego Xytronica ale jeszcze na gwarancji. Może warto poczekać trochę czasu i uzbierać na coś lepszego ? Na razie masz czym lutować więc chyba Ci się nie śpieszy ? Przeglądaj regularnie alledrogo i tablice, czasami można trafić na dobry sprzęt za dobrą cenę.
  • Poziom 12  
    Nie spieszy się mi z nią, ale tak jakoś Profesor w szkole dał mi do naprawy zasilacz komputerowy, a lutowałem stacją lutowniczą ( nie pamiętam jaki model i producent), i przypasowała mi praca z nią.
  • Poziom 16  
    Więc jak Ci się nie śpieszy to powoli uzbieraj pieniądze i kup jakiegoś Xytronica bądź Solomona.
  • Poziom 12  
    Panie baaniuś chyba tak zrobię. Po wypowiedziach doświadczonych forumowiczów po fachu, lepiej będzie jak dołożę więcej, ale za to oszczędzę sobie nerwów i rozczarowania słabszym sprzętem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rozjaśnienie sprawy dotyczącej stacji lutowniczej. Pozdrawiam.