Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2,2Td - brak mocy.

02 Lut 2005 09:08 1457 2
  • Poziom 16  
    Witam.Mam takie dziwne uszkodzenie,silnik nie chce się wkręcać na pełne obroty a wygląda to mniejwięcej tak jakby nie działała turbina,bo do 2500obr/min. działa normalnie.Przy tym silniku nie ma dużo elektroniki,bo z tego co zauważyłem jest tylko do sterowania zaworem recyrkulacji spalin.Najgorsze jest to że już raz coś takiego było(3 miesiące temu) i samo się naprawiło!Wymieniłem wszystkie filtry i nic nie pomogło.Usterka ta nastąpiła z dnia na dzień.Jeśli chodzi o odpalanie to nie mam najmniejszego problemu nawet przy dużym mrozie.Może ktoś spotkał się z taką usterką?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Sprawdź jaką wydajność ma turbina.
    Zobacz czy ten zawór się przypadkiem nie przycina. W zasadzie to 70% podejrzeń pada na niego więc zacznij od niego a późnije wydajność turbiny.

Nie wiem dokładnie jak jest w tym mobilu ale sprawdź czy przy pedale sprzęgła masz czujnik, który reaguje na naciśnięcie sprzęgła.
  • Poziom 16  
    Jęsli chodzi zawór recyrkulacji , to go zablokowałem podkładając blaszkę(myślałem że przez niego ucieka ciśnienie z turbiny)ale to nie dało rezultatu.Jedynie co mi przychodzi do głowy to zawór przy turbinie(mechaniczny),no chyba że coś sie podziało złego z silnikiem?Narazie dziękuję za zainteresowanie.Co do turbiny,to muszę gdzieś sie zakręcić koło porządnego szpeca żeby sprawdził wydajność turbiny,bo w warunkach domowych nie mam takiej możliwości.Że też nie miała się kiedy zepsuć tylko w zimie :(