Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filmy 3d a napisy - Panasonic tx-p50st50e

ciapaty 11 Lis 2012 20:01 7155 15
  • #1 11 Lis 2012 20:01
    ciapaty
    Poziom 12  

Posiadam telewizor panasonic viera z funkcją 3d. Odtwarza filmy w formacie mkv i napisy srt. Problem jest taki ze jak renderowany jest obraz 3d to napisy są rozjechane i rozciągnięte poza obraz. Po wyłączeniu trybu 3d napisy widac normalnie.

0 15
  • #2 15 Lis 2012 10:56
    Deveroe
    Poziom 11  

Wszystko chyba zależy od sposobu tworzenia efektu 3D. Na ogół taki film wygląda tak jakbyś puścił obok siebie obraz dla lewego i prawego oka. Tv to "rozcina" i nakłada na siebie. Jeśli napisy są wstawiane przed tym tworzeniem efektu 3D to może się zdarzyć, że zostają one potraktowane jakąś obróbką. Mógłbyś dołączyć jakieś zdjęcie pokazujące efekt?

0
  • #3 15 Lis 2012 12:27
    Zimny_
    Poziom 13  

Co rozumiesz przez "Problem jest taki ze jak renderowany jest obraz 3d"? Korzystasz z jakiegoś serwera? Jak odtwarzasz film 3D? Film MKV jest w 3D, czy włączasz symulację?

0
  • #4 15 Lis 2012 13:04
    ciapaty
    Poziom 12  

Film jest w mkv w 3d. Odpalony w trybie 2d wyświetla dwa obrazki obok siebie i napisy poprawnie. Kiedy przełączę telewizor w 3d, film jest składany w jeden obraz 3d ale napisy szlak trafia.

0
  • #5 15 Lis 2012 13:30
    Zimny_
    Poziom 13  

Nie znam dokładnie telewizorów Panasonica, ale sposób na poprawne odtwarzanie powinien być podobny. Są dwa popularne sposoby (zrób kopię napisów, plik na którym będziesz pracował musi mieć identyczną nazwę co film).
    1. Konwertujesz napisy za pomocą programu "3D Subtitler"
    2. Pomijając pierwszy sposób, za pomocą programu np. Mkvtoolnix - wmuksowujesz napisy srt do filmu. W efekcie otrzymujesz film z napisami zintegrowanymi w film.

0
  • #6 02 Gru 2012 19:54
    ciapaty
    Poziom 12  

Udalo sie ale nie dziala...

Pierwszy program wygenerowal spory plik (chyba z rozszerzeniem sup)
    Drugim programem wkompilowalem to do mkv
    Na kompie widac dwa obrazki i na kazym napisy wiec powinno byc okej ale tivi nie widzi napisow wcale....

0
  • #7 03 Gru 2012 23:56
    ciapaty
    Poziom 12  

drobna poprawka, telewizor odczytał napisy 3d ale wiesza się cały film w punkcie wyświetlenia takiego napisu...

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #8 11 Lut 2013 22:04
    pienty
    Poziom 1  

Mam ten sam problem na Panasonicu tx-p50st50e

Odtwarzam film 3d z HDD z napisami *.srt z efektem jak wyżej - rozjechane, część przy jednej krawędzi a część przy drugiej
    Przekonwertorowałem napisy w "3D Subtitler" na *.sub i *.sup - TV nie widzi tych rozszerzeń.
    Następnie po kolei wmuxowałem osobno napisy w sup i srt, usuwając inne napisy.
    Do muxowania używałem Mkvtoolnix w wersji 4.0.0 i 6.0.0, niestety nic nie pomogło.

Udało się komuś rozwiązać ten problem?

0
  • #9 16 Lut 2013 21:27
    ciapaty
    Poziom 12  

wygląda na to że nasze telewizory czytają napisy wompilowane w plik mkv ale w trybie 3d już nie dają rady, jak pisałem mi się to wiesza.

0
  • #10 21 Lut 2013 12:07
    radish
    Poziom 10  

Witam, mam podobny problem i próbowałem już kilku sposobów.
    Może zacytuję:

Witam,
    Mam taki problem, uruchomiłem sobie dziś Avatara 3D H-SBS.DTS.DUAL (.mkv) bezpośrednio z teleiwzora Panasonic TX L42ET5E. Po przeklikaniu na pilocie przycisku 3D ukazał się obraz bardziej niż zadowalający. Postanowiłem dodać do niego napisy (format .srt, nazwa taka sama jak plik filmu .mkv). W opcjach menu wybrałem sobie kodowanie europa środkowa itd.. ale.. ku mojemu zdziwieniu napisy zamiast na środku znajdowały się z lewej i prawej strony. DOkładnie zaczynały się od połowy prawej w stronę końca ekranu (ucinały się) aby całą resztę wyświetlić na lewej stronie (w środku ekranu było czysto). Kiedy obraz jest jeszcze w 2D (czyli 2 takie same obrazki z lewej i prawej posiadają każdy z osobna swoje napisy (takie same) lub są wyświetlane na środku czyli (przed konwersją aplikacją 3dSubtitle) ale gdy zmienię na 3D wtedy się rozjeżdzają na 2 strony. Próbowałem już aplikacji 3dSubtitle oraz wmuxowania napisów bezpośrednio w plik z filmem, nic nie pomogło. Zainstalowałem nawet 2 playery kmplayer oraz potplayer i w nich wszystko gra, napisy po złączeniu obrazu są takie jakie mają być. ALe obraz z laptopa jest dużo gorszy niż z bezpośrednio w TV. Czy jest jakaś szansa, że bezpośrednio z tivika będę miał dobre napisy? Dodam, że w filmach 2d jest wporządku, ale to chyba nic nowego.

Dorzucam screeny jak to wygląda, niestety nie mam w tej chwili zdjęcia, które pokazuje napisy z każdej strony z osobna (jeszcze w obrazie 2D, każdy z tych obrazków posiada swoje napisy, dokładnie takie same).

P.S:
    Próbowałem dodać zdjęcia z załączniku ale wyskuje mi ciągle nieznany błąd. Przesyłam link:

Czyżby:
    filmy 3d a napisy - Panasonic tx-p50st50e filmy 3d a napisy - Panasonic tx-p50st50e filmy 3d a napisy - Panasonic tx-p50st50e filmy 3d a napisy - Panasonic tx-p50st50e
    [_P_]

Tak jak pisał kolega wyżej, napisy po konwersji 3dsubtlitle w obrazie 2D występują w każdym okienku (z prawej i lewej takie same) ale gdy się przełączy TV na obraz 3D efekt jest jednakowy jak w każdym z wcześniej opisanych przypadków (czyt. rozjeżdzają się).

@ciapaty - możesz napisać jak uzyskałeś efekt normalnych napisów, sprawdzę u siebie czy to działa i czy wiesza się film.

0
  • #11 22 Lut 2013 00:48
    ciapaty
    Poziom 12  

Nie udało mi się to. Testowałem na filmie Prometeusz. robiłem kompilację z srt na format napisów 3d i wmuxowałem to do filmu (tak ja opisałem wyżej), tak że każdy z pary obrazków miał swoje napisy (podgląd na laptopie) ale film po odpaleniu na tivi zawieszał się.

Jak rozpoczynamy nowe zdanie?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

0
  • #12 22 Lut 2013 23:08
    radish
    Poziom 10  

Czyli na dzień dzisiejszy nie obejrzymy 3d z napisami bezpośrednio z tv. Szkoda bo pewnie nie będziemy mogli tego zrobić już wcale. A orientuje się ktoś czy inne modele/konkurencja dziala poprawnie przy wyswietlaniu napisów z obrazu 3d z usb? Jakto jest w philips/samsung/sony/toshiba/lg?

R

0
  • #13 09 Mar 2013 02:10
    spid53
    Poziom 11  

Na samsungu nie ma problemu z rozjeżdżaniem się napisów i wyświetla je na środku. Czy w panasonicach w ustawieniach 3D macie opcję zamiany obrazu lewego na prawy? Próbował ktoś przełączać?

0
  • #14 10 Mar 2013 00:00
    Trabi
    Poziom 36  

W ET5E jest to co na screenie niżej.

filmy 3d a napisy - Panasonic tx-p50st50e

Z tego co się zorientowałem, to Panasonic ma kłopoty z odtworzeniem wmuxowanych napisów w film 3D i nie ma (na razie) rozwiązania.

0
  • #15 29 Mar 2013 09:42
    radish
    Poziom 10  

Dokładnie, w większości przypadków, albo film się przywiesza i zatrzymuje, albo napisy się dzielą na lewą i prawą stronę. Bardzo dziwne, teoretycznie zmiana w firmwarze pomogła by rozwiązać problem, wystarczyło by "nie przyklejać" napisów do obrazu.

Pozdrawiam

R

Pisownia!
    [_P_]

0
  • #16 29 Mar 2013 13:43
    Trabi
    Poziom 36  

radish napisał:
    wystarczyło by "nie przyklejać" napisów do obrazu

Wówczas będziesz mieć poprawne napisy widząc dwa obrazy, albo rozjechane napisy przy obrazie 3D. Coś w firmware jest skopane albo nie do końca dopracowane.
    radish napisał:
    zmiana w firmwarze pomogła by rozwiązać problem

Na pewno. Tylko musiał by ktoś się za to zabrać w Panasonic'u.

0