Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 32 AV 550S - DVB-T

11 Lis 2012 20:04 1686 4
  • Poziom 27  
    Witam.

Mam problem z telewizorem Toshiba 32 AV 550S, a konkretniej z telewizją cyfrową.
    Według instrukcji oraz specyfikacji znalezionych w Internecie telewizor posiada wbudowany dekoder DVB-T. Szukałem na wszelkie sposoby, aby uzyskać sygnał z lokalnej kablówki. Kilkakrotnie na innych telewizorach ( wszystko w ramach tej samej kablówki )było to możliwe. Przerabiałem Philipsa, LG, Samsungi, Sharpy a także inne Toshiby i wszystko zadziałało. Czy nawet, jak by okazało się, że ma tylko MPEG-2, to powinien zgłosić mi się, chociaż głos, a tu nie znalazł nic. O co tu chodzi. Zmieniałem kraje na wszystkie, które są w Men u TV. Była to Finlandia, Szwecja, Czechy, Hiszpania, Niemcy itd. Czy ktoś miał już doświadczenia z tym telewizorem i mógłby pomóc lub naprowadzić na odpowiedni trop.

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  

O standard dekodera tu chodzi. Jeśli kablówka nadaje kanały w DVB-C to i telewizor musi posiadać dekoder DVB-C, zaś jeśli kablówka nadaje kanały w standardzie DVB-T to i telewizor musi mieć dekoder w tym standardzie - DVB-T.

Kwestia, czy mpeg-2 czy mpeg-4 jest wtórna - ale też musi się zgadzać.

Głosu możesz nie mieć, jeśli też jest kodowany. Ale w takim przypadku, wyświetliłaby się lista kanałów.
  • Poziom 27  
    _cheetah_ napisał:

O standard dekodera tu chodzi. Jeśli kablówka nadaje kanały w DVB-C to i telewizor musi posiadać dekoder DVB-C, zaś jeśli kablówka nadaje kanały w standardzie DVB-T to i telewizor musi mieć dekoder w tym standardzie - DVB-T.

Kwestia, czy mpeg-2 czy mpeg-4 jest wtórna - ale też musi się zgadzać.

Głosu możesz nie mieć, jeśli też jest kodowany. Ale w takim przypadku, wyświetliłaby się lista kanałów.

Witaj. Dzięki za zainteresowanie. Wspomniany TV nie posiada DVB-C, lecz tylko DVB-T. Jednak, jak zmienimy kraj odbioru ( o czym wcześniej wspominałem), to wyszuka kanały z DVB-C , co skutecznie w kilku telewizorach ( bez DVB-C ), pozwoliło odebrać programy z kablówki. Dlaczego tu w tym TV nie jest to możliwe? Pozdrawiam.
  • Poziom 38  

To nie tak. Są odbiorniki z dekoderami DVB-C oraz DVB-T, ale:

• w zależności od ustawienia kraju mogą mieć te dekodery aktywne bądź wyłączone, niezależnie od siebie. Co oznacza, ze dla jakiegoś kraju możesz mieć DVB-C, ale nie mieć DVB-T itd. (nie pytaj mnie dlaczego, tak może być...)

• w zależności od ustawienia kraju mogą mieć włączone bądź wyłączone dekodery mpeg-4. To z kolei są kwestie licencyjne, ale też nie pytaj mnie, dlaczego jest tak a nie inaczej...

• niektóre odbiorniki mają automatycznie ustawiane parametry odbiorcze sygnałów DVB-C, i jeśli kablówka nadaje jakoś niestandardowo, to też się nie odbierze...

Tak w wielkim skrócie to wygląda. Trzeba więc zadzwonić do serwisu producenta i zapytać się, co dany model TV ma w środku i co można odbierać. Ewentualnie, czy można zmienić oprogramowanie lub coś odblokować...
  • Poziom 27  
    Witam. Sprawa zakończyła się tym, że TV nie znalazł programów cyfrowych z kablówki i został pobrany od operatora dekoder i w ten sposób problem został rozwiązany. Dziękuje za zainteresowanie. Temat uważam za zamknięty.