Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe oświetlenie garażu

Snorlax 11 Lis 2012 21:19 2829 11
  • #1 11 Lis 2012 21:19
    Snorlax
    Poziom 9  

Chciałbym zrobić mini oświetlenie bezprzewodowe u taty w blaszanym garażu. Ułatwiłoby mu to otwieranie kłódek itd. Mam ledową taśmę 12V (długość około 20 cm) i zastanawiam się czym najlepiej byłoby ją zasilić. Myślałem o jakiejś baterii. Ledowa taśma byłaby zapalana tylko na chwilę. Ile czasu wytrzymałaby taka bateria? Może polecicie jakieś inne tanie źródło prądu?

0 11
  • Pomocny post
    #2 11 Lis 2012 21:59
    ictorn
    Poziom 20  

Dobrze kombinujesz, jakiś akumulatorek 12V czy też pakiet baterii i starczy na parę miesięcy. Mam nad drzwiami garażu czujkę z ledami na 3 paluszki, kupione w Lidlu czy coś - starczy na 2 miesiące.

0
  • #3 11 Lis 2012 22:27
    vodiczka
    Poziom 43  

Snorlax napisał:
    Ułatwiłoby mu to otwieranie kłódek itd.

Co to znaczy itd... bo do otwierania kłódek wystarczy podświetlenie ekranem komórki.

0
  • #5 12 Lis 2012 00:07
    Snorlax
    Poziom 9  

vodiczka napisał:
    Snorlax napisał:
    Ułatwiłoby mu to otwieranie kłódek itd.

Co to znaczy itd... bo do otwierania kłódek wystarczy podświetlenie ekranem komórki.

To znaczy, że w garażu jest totalnie ciemno i przydałoby się jakieś źródło światła. Zawsze jakaś wygoda i jest trochę jaśniej. Ojciec ma pęk kluczy, kilka kłodek i trochę gratów w garażu. Wygodniej mieć obie dłonie wolne niż manewrować jeszcze telefonem po ciemku...
    Pablo czytałem ten temat. Oświetlenie solarne do tanich rozwiązań nie należy a prądu potrzeba mi na raptem kilkanaście minut dziennie więc po co mi drogie rozwiązania oferujące kilka godzin świecenia na dobe...
    Przez google też szukałem i nie udało mi się znaleźć niczego konkretnego.

Prosiłbym o polecenie jakiegoś konkretnego akumulatorka lub baterii. Druciki od tej taśmy wystarczy do takiej baterii bezpośrednio podpiąć? Co jeśli chciałbym zastosować jakiś włącznik ewentualnie czujnik ruchu? No i najważniejsze: czy taka bateria wytrzyma w minusowych temperaturach?

0
  • #6 12 Lis 2012 00:35
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Starczy na dłuższy okres czasu, kupując akumulator żelowy 7,2Ah to w zależności od prądu pobieranego przez ledy można obliczyć szacowany maksymalny czas świecenia i rzeczywisty. Może wynieść nawet 72 godzin(maksymalny czas przy prądzie 100mA) i więcej ciągłego świecenia.

0
  • #7 15 Lis 2012 05:11
    Snorlax
    Poziom 9  

A jeżeli ta listwa jest na 12V to bedzie dzialala przy baterii 6V? Bo z tego co szukalem nie ma baterii 12V a ten akumulator to lekka przesada.

0
  • #9 15 Lis 2012 07:45
    Witold5
    Poziom 30  

Ja mam w pilocie od auta bateryjkę 12V.

0
  • #10 15 Lis 2012 10:02
    vodiczka
    Poziom 43  

Snorlax napisał:
    Bo z tego co szukalem nie ma baterii 12V a ten akumulator to lekka przesada.

2 baterie 6V w szereg a przy dłuższym świeceniu 8 szt R20.

0
  • #11 16 Lis 2012 17:54
    Snorlax
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedzi. Tylko jak to podłączyć w "szereg"?

0
  • Pomocny post
    #12 16 Lis 2012 18:31
    vodiczka
    Poziom 43  

Plus do minusa. :|

0
  Szukaj w 5mln produktów