Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genarator spalinowy Fairline FEG2001 2kW, brak iskry, co to za moduł?

11 Lis 2012 21:42 2073 5
  • Poziom 15  
    Agregat nowy, ale okazało się, że ma dziurę w bloku/misce olejowej i wycieka olej. Po zaspawaniu dziurki, spawarką do aluminium, agregat nie chce odpalić. Wcześniej działał prawidłowo. Proszę o wszelkie podpowiedzi, gdzie szukać usterki. Nie mogę w necie doszukać się jasnego schematu elektrycznego układu elektrycznego. Czy w obwodzie wytwarzania iskry jest elektronika, która mogła się uszkodzić podczas spawania? Co to za moduł (foto), jest przykręcony do bloku silnika. Czy jest to moduł zapłonu, regulator napięcia, inny?

Genarator spalinowy Fairline FEG2001 2kW, brak iskry, co to za moduł? Genarator spalinowy Fairline FEG2001 2kW, brak iskry, co to za moduł?
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    To co pokazujesz na zdjęciu nie wygląda mi na moduł zapłonowy ponieważ nie widzę z niego wyjścia na przewód wysokiego napięcia. Przy spawaniu bez odłączenia układu zapłonowego mógł ulec uszkodzeniu impulsator bądź moduł zapłonowy na Twoim miejscu zlokalizował bym moduł po kablu od świecy i spróbował bym kupić moduł od jakiegoś chińskiego skutera 4t nie jest to duży wydatek około 20zł a może pomóc. Jeśli to nie pomoże to chyba pozostaje zamontować zapłon od czegoś innego.
  • Poziom 15  
    Olej oczywiście jest i nawet jego brak nie byłby przyczyną niestartowania w uruchomieniu generatora.
    Do pavulon9 - tak stawiam, że to spawanie, aczkolwiek trudno mi logicznie wytłumaczyć ten fakt. Obwód spawania nie powinien zamykać się poza elektrodą i blokiem silnika.
    Masz moze jakichś schemat blokowy układu elektrycznego takiego generatora? Łatwiej byłoby mi ustalić co to za moduł, ten na zdjęciu, ale i tak już widzę, że bez rozkręcania na części się nie obejdzie, by dojść co, gdzie i jak.
  • Poziom 37  
    Może się przyda https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1531606.html
    Nie wiem co to za cudo ale widuje takie przy wiązce przewodów od przełącznika i czujnika oleju i zaraz tam jest ów cudo.
    O to chyba moduł czujnika oleju http://www.gotexbudowlane.pl/index.php?p294,m...200-lub-zamiennikow-160f-168f-4km-5-5km-6-5km tyle że twój troszkę inny.

Brak oleju lub niski poziom unieruchomi start agregatu.
  • Poziom 15  
    -> zdzisiek1979
    Dziękuję za wskazówki, możesz mieć rację z tym czujnikiem poziomu oleju, zasugerowałem się opisem w instrukcji, a tam napisano o ciśnieniu oleju, w praktyce pewnie chodzi o poziom. W sobotę ponownie zabiorę się za agregat i poinformuję o wynikach.