Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie płyty indukcyjnej i piekarnika elektrycznego

dzejkob1989 11 Lis 2012 23:47 26850 2
  • #1 11 Lis 2012 23:47
    dzejkob1989
    Poziom 1  

Wita. Mam taki problem (zapewne dla panów elektryków śmieszny). Kupiłem właśnie płytę indukcyjną i piekarnik elektryczny (obie firmy Amiki). Podłączenie do instalacji będzie dokonywać wykwalifikowany elektryk. Jednak z faktu, że jestem przezorny, postanowiłem przejrzeć obie instrukcje pod kątem podłączenia i zasięgnąć waszej rady.
    Elektryk powiedział, że 2 fazy idą na płytę indukcyjną, a wolna (trzecia faza) na piekarnik. Z tym, że nie wiem czy on powiedział to w przenośni, czy faktycznie chce tak podłączyć, ale wydaje mi się, że żeby urządzenie działało poprawnie to trzeba podłączyć jeszcze do niego przewód neutralny. Pytania moje są takie:
    1) Czy poniższy schemat, który zrobiłem w oparciu o obie instrukcje jest poprawny i czy mam gwarancje, że jeśli tak zostanie podłączony to nie będzie problemów, ani z użytkowaniem, ani z ewentualną gwarancją? By zminimalizować koszty (bo sobie elektryk wymyśli, że trzeba kupić nowy kabel „bo ten jest zły”) chcę by wykorzystał kabel, który jest przygotowany do gniazdka 1fazowego: uciął wtyczkę i zrobił mostek na płycie. Wejście numer 3 na płycie, nie jest połączone z wewnętrzną instalacją płyty, więc myślę, że można to wykorzystać.

Podłączenie płyty indukcyjnej i piekarnika elektrycznego

2) Kabel od siły trzeba przedłużyć. Można tego dokonać za pomocą zwykłej kostki instalacyjnej czy czegoś innego (pewniejszego)?
    3) Czy jeżeli elektryk ma uprawnienia SEP E do 1kV na montaż, a nie ma własnej pieczątki (na którą jest miejsce w gwarancji) to może mi to podłączyć, czy muszę szukać kogoś kto posiada pieczątkę?

Proszę o porządne, POWAŻNE wypowiedzi, a nie hejtowanie, bo się ktoś na tym zna. Proszę również, w razie pewnych nieścisłości o jak najprostsze wytłumaczenie (najlepiej łopatologiczne).

Pozdrawiam

Moderowany przez Łukasz-O:

Podejrzenie o naruszenie punktu 3.1.2 regulaminu forum. Blokuje oba konta do wyjaśnienia.

0 2
  • #3 11 Lis 2012 23:54
    andrefff
    Poziom 36  

1. Nie
    2. Najlepiej będzie jak połączy w puszce w ścianie.
    3. Może.

0