Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

E3131 - Potrzeby firmware pod areo2

fotobzyku 12 Nov 2012 11:59 6159 7
    fotobzyku
    Level 25  
    Witam.
    Modem E3131 ma ciężko złapać zasięg i połączyć się z siecią.
    Używam kartę areo2 i jak już się uda to wyskakuje Play (roaming) z minimalnym zasięgiem gdzie w miejscu w którym mieszkam działa sieć polsatu, a play ma pełen zasięg.

Czy może mi ktoś podesłać, albo podać link do nowszego firmware i dashboard działającego z areo2?

Mam jeszcze jeden modem E169 z którym działało ok na sieci polsatu, teraz po wymianie karty na nową wyskakuje roaming plus ale działa bardzo dobrze.

Obecnie wE3131 mam obsługę poprzez przeglądarkę i nie widzi modemu żaden zewnętrzny program. W połączeniu ustawiłem parametry darmowego połączenia.

Będę wdzięczny za pomoc.
    jaceki-placeki
    Level 11  
    O ile się nie mylę, to nie potrzeba żadnego nowego firmware-u. Wystarczy poczekać na zainstalowanie wszystkich sterowników z modemu do komputera. Trwa to trochę.. Potem w programie "Playonline" Narzędzia>Opcje>Zarządzanie profilem>ustawiasz nowy profil np. "Aero", APN wpisujesz "darmowy", nazwę użytkownika i hasło zostawiasz puste, potem warto ten profil ustawić jako "domyślny" by po wetknięciu modemu wystarczyło tylko nacisnąć "połącz". Zakładam już że mając modem z PLAY odblokowałeś wszystkie zakresy częstotliwości. Domyślnie modem zakupiony w PLAY ma tylko UMTS-1800. Aero-2 i roaming poprzez Plusa działa na UMTS-900. Zrobisz to programem top_netinfo. "wybierz modem: E169..." (Ustawienia>GPRS/UMTS>zaznacz"preferowane WCDMA" i pasma.."wszystkie". Potem zastosuj i powinieneś dostać komunikat o zastosowaniu zmian w modemie. Jak masz słaby sygnał to żaden firmware ci nie pomoże. Ale zewnętrzna antena ze złączem CRC9, jak najbardziej ;)
    fotobzyku
    Level 25  
    w e3131 wgrany jest jakiś soft który po podłączeniu instaluje sterownik ale bez żadnej dodatkowej aplikacji. Ani aplikacja z play jak i top.. nie widzą modemu (sprawdzane na 2 komputerach). Po instalacji automatycznie wyskakuje strona w wyszukiwarce internetowej że statusem połączenia i z podstawowymi ustawieniami połączenia.
    jaceki-placeki
    Level 11  
    To ściągnij plik top_netinfo.exe (na stronach www.bez-kabli.pl), i sporo będziesz mógł przekonfigurować w modemie. Możesz wstawić kartę mikroSD i na niej wgrać plik do odpalania połączenia. Nie wiem czy można do tego wirtualnego CD-ROM, który się zgłasza po włożeniu modemu (tam są sterowniki) dorzucić uruchamianie top_netinfo. Zapewne tak, ale może to wymagać nieco większej wiedzy.
    Przy pomocy tego programu również nawiążesz połączenie wpisując APN, numer, login i hasło.
    Pamiętaj o włączeniu roamingu (w konfiguracji GPRS/UMTS), bo teraz Aero2 działa na sieci Plus właśnie w roamingu.
    Można się pokusić o wgranie kompletnego dashboardu od PLAY-a. Pod warunkiem że masz modem w wersji s-2. Ale jeżeli zgłasza Ci się przeglądarka to możesz mieć wersję HiLink. Tu trochę piszą o tych wersjach: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=36048. Konfiguracja tego modemu to albo poprzez przeglądarkę (ograniczona), albo poprzez komendy z linii poleceń.
    fotobzyku
    Level 25  
    Na to wygląda że jest to wersja HiLink bo program top_netinfo go nie widzi.
    Wcześniej odblokowywałem częstotliwości na E169 i poszło bez problemu.

A gdzie mogę znaleźć instrukcję jakie komendy wpisać by wszystko działało jak należ?
    jdanecki
    Level 23  
    HiLink konfiguruje się tylko przez przeglądarkę internetową. W opcjach dodaje się profil (z APN: darmowy) dla Aero2 i ustawia jako aktywny. Żadnych więcej rzeczy nie trzeba ustawiać i domyślnie po prostu się nie da - jest w tym stanie mocno ograniczony względem pełnego, normalnego E3131.
    jaceki-placeki
    Level 11  
    Wygląda na to że chyba wersja HiLink powinna nadawać się do routerów 3G.
    I tak nie potrzeba sterowników dla windows na wirtualnym CD-ROM-ie, a ustawienia: APN, numer, login, hasło , wprowadza się dla Aero2, ręcznie.
    Ja korzystam z routera TL-MR3420 i bardzo dobrze 3G, na huawei 3131s-2, z Aero2 działa jako zapasowe łącze.
    fotobzyku
    Level 25  
    Firmware zmieniłem po paru zmianach w ustawieniach programu wszytko zaczęło dziłac prawidłowo. Dziękuję