Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - problem z kopiowaniem danych

janczez 12 Lis 2012 12:54 1920 6
  • #1 12 Lis 2012 12:54
    janczez
    Poziom 2  

Witam, od kilku dni mam problem z przenoszeniem danych między arkuszami excela, mianowicie wkleja mi wcześniej skopiowane dane jako obraz lub nie wkleja w ogóle pokazuje w zamian czerwono granatowy znaczek podobny do logo Avery (w załączeniu). Nie mam pomysłu na obejście, będę wdzięczny za wskazówki. excel - problem z kopiowaniem danych

0 6
  • #2 12 Lis 2012 13:41
    Richter
    Poziom 31  

A gdy dasz edycja>wklej...>tekst niesformatowany. Również to samo ?

0
  • #3 12 Lis 2012 14:03
    janczez
    Poziom 2  

Opcje formatowania są wygaszone, a we wklej specjalnie mam do wyboru jedynie mapę bitową. Problem występuje jedynie pomiędzy arkuszami, bo w obrębie jednego arkusza nie ma kłopotów wszystko chodzi.

0
  • #4 12 Lis 2012 14:26
    marek003
    Poziom 40  

A może masz uruchomiony program w stylu "print scrina" który przejmuje kontrolę nad "kopiuj".

Czy to o czym piszesz występuje pod wszystkimi metodami kopiuj? tzn:
    prawoklik i kopiuj - prawolik wklej
    Ctrl+c - Ctrl + v
    Menu narzędzia kopiuj

Możesz załączyć fragment skoroszytu (jak 2007 i wyżej to spakuj zipem)

0
  • #5 12 Lis 2012 15:31
    janczez
    Poziom 2  

Zwykle każda z metod daje jednakowy efekt, najrzadziej pojawia się, jak nowy skoroszyt otworzę używając polecenia ze wstążki a kopiuj/wklej nie ze wstążki tylko z menu prawego przycisku myszy. O uruchomionym w tle programie też myślałem, wywaliłem wszystkich podejrzanych i przywróciłem system, niestety bez efektu. A w załączniku przesyłam efekty.

0
  • #6 12 Lis 2012 16:55
    marek003
    Poziom 40  

Ale nawet w nowootwartym skoroszycie, po wpisaniu paru danych w komórki i skopiowaniu do drugiego skoroszytu masz ten efekt? Czy taki efekt jest tylko przy jednym pliku?

Czy jeżeli masz tabelkę w wordzie i skopiujesz ją do "drugiego worda" też będzie fotka czy skopiuje się tabelka?

W tym arkuszu co załączyłeś u mnie wszystko działa ok.
    Moge normalnie kopiować dane między arkuszami i skoroszytami (oczywiście "fotki" pozostają "fotkami").

Zapytam jeszcze czy jesteś pewny że otwierasz plik excela (z rozszerzeniem xls).

Może to za daleko idąca insynuacja ale zauważ że wklejone zdjęcie ma nazwę "Picture 1" więc tak jakby jakiś program kopiował to co "widzi".

Znaczek ikonki pojawia się jak kopiujesz jedną komórkę czy też może pojawić się jak zaznaczysz obszar?

Pytam "na oślep" bo nie znam takiego efektu.

Sprawdź jeszcze wirusy i robaki.

0
  • #7 13 Lis 2012 08:59
    janczez
    Poziom 2  

Skoroszyt, który wysłałem ma tylko charakter poglądowy, podpiąłem go tylko po to, by pokazać efekty, a do worda wszystko przechodzi normalnie, kłopot istnieje jedynie w excelu i to nawet nowo utworzonych arkuszy. Znaczek ikonki pojawia się czasami, nie wytropiłem jeszcze reguły tym rządzącej. Wiruchy i robaki sprawdziłem. Powoli zaczynam przymierzać się do reinstalacji pakietu Office.

0