Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega32A - AVRProg USB v2 windows 7 + virtualbox + windows Xp

malenz 12 Lis 2012 12:59 1428 2
  • #1 12 Lis 2012 12:59
    malenz
    Poziom 10  

Swego czasu zakupiłem sobie płytkę do nauki programowania i programatorek AVRProg USB v2 + AvrStudio. Do czasu gdy posiadałem komputer starszej architektury 32bit. Nie miałem problemów z instalacją sterowników do programatora. Na win 7 i komputerze 64 bitowym. Nie da się zainstalować poprawnie sterowników pojawia się kod 10. Pomyślałem, że spróbuję z virtualboxem i wgranym na niego windowsem xp 32 bitowym. Problem występuje dalej. Pytanie jest jedno czy udała się komuś instalacja sterowników w podobny sposób bez ustawienia go w stanie HID + avrdude? Troszkę się męczyłem z tym tematem. Nie chciałbym kupować starego komputera do programowania. Ewentualnie pozostaje stan HID. Jeśli komuś się udało to proszę o radę.

0 2
  • Pomocny post
    #2 12 Lis 2012 14:22
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Oj, kiepsko Kolega szukał, ale w pigułce:
    1. Na VirtualBox raczej będzie b. ciężko to odpalić - sterowniki i tak muszą działać na systemie x64
    2. Kompletne rozwiązanie (obejście) problemu przedstawiłem szczegółowo tu: http://forum.and-tech.pl/viewtopic.php?t=968#2085

0
  • #3 13 Lis 2012 12:10
    malenz
    Poziom 10  

Faktycznie udało się zainstalować sterownik, wielkie dzięki po prostu w złym miejscu szperałem. Pozdrawiam i temat zamykam.

0