Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WM 5508T - jak uruchomić skanowanie urządzeń

sarniak957 12 Lis 2012 14:03 7194 6
  • #1 12 Lis 2012 14:03
    sarniak957
    Poziom 6  

Witam
    Mam problem jak uruchomić skanowanie urządzeń w pralce Beko WM 5508T ponieważ jak uruchamiam pralkę z guzikiem start to miga tylko kontrolka od startu i nie ma żadnego kodu błędu a pralka nie działa poprawie.
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuje.

2 6
  • #2 12 Lis 2012 21:39
    eldom
    Poziom 21  

Co to jest "skanowanie urządzeń" ?
    Dołożyłeś jej coś co ma wykryć?
    Co to znaczy nie działa poprawnie?

4
  • #3 12 Lis 2012 21:55
    sarniak957
    Poziom 6  

Przeglądając inne posty czytałem o trybie serwisowym gdzie można znaleźć problemy urządzeń poprzez kody błędów i uruchamia się test gdzie sprawdza podzespoły.
    Tak jak wcześniej wyczytałem włączałem pralkę z wciśniętym guzikiem start lecz nic to nie daje.
    Mój problem z pralką polega na tym, że np. podczas prania na programie bawełna 40 w expresie (1:28) pralka staje na 0:29 z wodą w bębnie. Po resecie programu odpompowuje wodę lecz nie chce wirować nawet na programie wirowania.
    Gdy odłączę pralkę od zasilania po jakimś czasie da się odwirować i nie wiem dlaczego tak się dzieje i szukam przyczyny tego nietypowego problemu.

0
  • #4 12 Lis 2012 22:01
    eldom
    Poziom 21  

Sprawdzić czy pompa się nie zacina (luzy poprzeczne wirnika)
    Sprawdzić grzałkę na okoliczność przebicia (dla testu! można zdjąć uziom z grzałki), Oczyścić układ hydrostatu (przedmuchać rurkę , oczyścić komorę impulsowa (na dole gdzie dochodzi wężyk od hydrostatu).
    Ona faktycznie ma tryb serwisowy ale i bez niego dasz radę ;)

1
  • #5 12 Lis 2012 22:08
    sarniak957
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc :) jutro zabieram się do roboty :)

0
  • #6 15 Gru 2012 17:05
    Anrod
    Poziom 12  

przyłączam sie do tematu jako że moaja pralka dzisiaj stanęła z podobnym problemem.

Dotychczasowa dedukcja:

1. po "zacięciu" nie można było jej przełączyć na inny program
    2. po wejściu w tryb serwisowy wyświetlił się błąd F04
    3. dalsze przechodzenie przez test funkcjonalny wychodzi z niego po dojści do "8. Obracany jest bęben z prędkością 52 rpm w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara"
    3a. dwa razy przechodzi cały test do końca - podczas ostaniego zoabserwowałem iskrzenie pod pralką
    4. myślę że to szczotki - ale okaże sie jak dostanę się pod spód

Dam znać po wszystkim

PS. cytat:
    "Wejście do trybu serwisowego:
    1. Wyłączyć pralkę używając przycisku WŁ/WYŁ. Za p0omocą wybieraka ustawić program Bawełna 90 stopni ( drugi program bawełna 90 patrząc od lewej strony – bez p[rania wstępnego)
    2. Włączyć pralkę naciskając przycisk WŁ/WYŁ i trzymając równocześnie przycisk „start/pause/anulowanie” dopóki nie zacznie migać przycisk „start/pause/anulowanie” (około 3 sekund). W tym momencie wyświetli się kod błędu.
    3. Po zobaczeniu kodu błędu należy go natychmiast wykasować przez naciśnięcie przez 3 sekundy przycisku „start/pause/anulowanie”
    4. Po wykasowaniu błędu znajdziemy się w trybie testu funkcjonalnego. Każde naciśnięcie „start/pause/anulowanie” powoduje przejście do kolejnego kroku sprawdzania.
    "

0
  • #7 17 Gru 2012 20:58
    Anrod
    Poziom 12  

5. dostałem się pod spód - szczotki wymienione na używane (nowe mogłyby być przesłane w nowym roku - bekoczesci.pl)
    6. pralka pracuje poprawnie

Podsumowanie: do wyświetlanych błędów serwisowych podchodzić z rezerwą :)

-1