Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przydomowa elektrownia (olejowa)

kazziu 12 Nov 2012 16:17 2721 7
    kazziu
    Level 2  
    Witam,
    Jestem tutaj nowy i witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Jestem posiadaczem pieca CO z domontowanym palnikiem na olej przepracowany, jestem w stanie spalać olej przez całą zimę dzień po dniu średnio ok 10-12h dziennie ponieważ posiadam go ogromne zapasy, posiadam również osobną przyłącz wodną która jest w stanie dostarczyć ok 2tys litrów wody dziennie, i ciągle dręczy mnie pytanie czy byłaby możliwość dostawić jakieś urządzenie ciśnieniowe które napędzałoby coś w rodzaju alternatora podłączonego do akumulatora do którego mógłbym podłączyć oświetlenie, komputery lub nawet coś więcej, wszystko miałoby działać automatycznie, tzn, gdy kocioł pracuje -> prąd z aku, gdy przestaje ładować przełączanie na sieć.
    Bardzo proszę o podpowiedź czy takie coś ma wogóle sens.
  • Helpful post
    Rzuuf
    Level 43  
    Witam!
    Urządzenie ciśnieniowe - by działało - musi być czymś napędzane, wiec prościej jest do tego napędu wprost podłączyć generator prądu (z pominięciem "urządzeń ciśnieniowych").
    Możesz też wykorzystać ciepło, które wytwarza się przy spalaniu Twojego oleju: należy zastosować ogniwa Peltiera, które przetwarzają różnicę temperatur na moc elektryczną.
    Jeśli masz taki nadmiar oleju "do zagospodarowania", to możesz kupić agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla.

Ale "interesu" na tym nie zrobisz ...
    Zygaqra
    Level 35  
    Ciekawe jak na to ustrojstwo patrzy ochrona środowiska? A przy okazji przyłącze to jest ono nie ona mimo, że woda jest rodzaju żeńskiego ;-)
    kazziu
    Level 2  
    Rzuuf wrote:
    Witam!
    Urządzenie ciśnieniowe - by działało - musi być czymś napędzane, wiec prościej jest do tego napędu wprost podłączyć generator prądu (z pominięciem "urządzeń ciśnieniowych").
    Możesz też wykorzystać ciepło, które wytwarza się przy spalaniu Twojego oleju: należy zastosować ogniwa Peltiera, które przetwarzają różnicę temperatur na moc elektryczną.
    Jeśli masz taki nadmiar oleju "do zagospodarowania", to możesz kupić agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla.

Ale "interesu" na tym nie zrobisz ...

Agregat odpada ponieważ wpierw musiałbym przerobić olej przepracowany na biodiesel, ogniwa Peltiera znam od strony chłodzenia procesorów-nie mam pojęcia jak wyglądałoby przerobienie takowego ogniwa na coś co generowałoby np. 1kw Co do urządzenia ciśnieniowego to miałem na myśli jakąś turbinę np. Tesli i do niej podłączyć generator, wiadomo turbinę musiałbym zasilić w parę...

Co do ostatniego postu... mój olej jest spalany bardzo ekologicznie... i dziękuję za lekcję polskiego...
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja chciałem zapytać dlaczego Autor napisał ten post w dziale Energia Odnawialna? Czyżby spalanie przepracowanego oleju chroniło środowisko?