Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1.6 Gli wtrysk Bosha + LPG 1997r.

02 Lut 2005 12:13 1959 7
  • Poziom 10  
    Po wymianie uszczelki pod głowicą wszystko chodzilo ok. Problem zaczął się w mrozne dni, nie mozna bylo w stanie odpalic samochodu ani na benzynie ani na gazie. Zlokalizowalem usterke, winna byla pompka paliwa nie tloczyla wystarczajacego cisnienia paliwa, wiec zeby odpalic samochod musialem wlac troche paliwa pod pokrywke filtra paliwa, odczekac 10 sek. i odpalal. Z tego sposobu zmuszony bylem skorzystac 3 razy. Jednak dziasiaj po odpaleniu (normalnym sposobem), zauwazylem nierowna prace silnika, a po wsisnieciu gazu wyraznie bylo slychac tzw. traktorowanie. Auto stalo sie potwornie słabe, nie do jazdy .... jeszcze niesprawdzalem czy na wszystkich swiecach jest iskra z rana nie mialem na to czasu. Jak wroce z pracy sprawdze i napisze. Prosze o wszelkie porady ktore mi pomoga ozywic samochod ktory na codzien mi jest bardzo potrzebny. Z gory dziekuje!

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomiałem jeszcze dodac ze przy przygazowaniu slychac "wystrzaly" z silnika, chyba z filtru powietrza.

Dodano po 7 [minuty]:

Moje pytanie brzmi, co to zachowanie moge spowodowac luzy na zaworach ? Bo zawory po wymianie uszczelki pod glowica nie byly regulowane, mechanik kazal mi przyjechac jak przejade 500km, aby "siadly w gniazdach" (tak powiedzial chyba) i wtedy je wyregoluje.
  • Poziom 16  
    Jasne ,że pierwsze jedź wyreguluj zawory.Nawet nie pytaj.
  • Poziom 12  
    Tylko że w Polonezie z wtryskiem Boscha luzy zaworowe kompensowane są hydraulicznie!
  • Poziom 18  
    zawory sa hydrauliczne, czy ogladales pompe dostep od bagaznika pod klapka, moze siatka na pompie jest zapchana , jak nie sprawdzisz szlag trafi pompe a jezdzic sie nie da , z odpalaniem bedzie coraz gorzej, pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Sprubój wymienić filtr paliwa(zaraz za zbiornikiem) i popatrz po przewodach paliwowych możliwe że dostaje się do nich powietrz
  • Poziom 30  
    Wyciagnij pompke z baku, nalej do jakiegos naczynia nawet wode i sprubuj ja zalaczyc np.z prostownika. Jak nie pociagnie to prosta diagnoza ale nie koniecznie.Kiedys mialem podobny przypadek z nexia zasialanej gazem byla do nieodpalenia.zrobilem tak i nic. ale sprobowalem jej pomoc i zassalem ustami plyn i pociagnela. Chodzi do dnia dzisiejszego.
  • Poziom 15  
    Ale benzyna to jedna sprawa,a dlaczego na gazie nie pali.Jesli podczas dodawania gazu strzela w filtr,moze cewka zaplonowa ma styki zasniedziale,moze przewody,albo slabe swiece.A zawory faktycznie sa hydrauliczne.
  • Poziom 14  
    jak sam pisałes słabe jest cisnienie pompy paliwa,pompa moze byc walnieta jak zdarzyło ci sie czasami miec pusty bak chodziła na sucho i sie zarznaeła,zaworow mechanik lepiej nie rusza,no bo ixch sie nie rusza,i sprawdz czy był poprawny mobntaz przy składaniu moze cos namieszal?