Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć magnetofon cyfrowy do linii telefonicznej?

ziguś 12 Nov 2012 18:25 2787 10
IGE-XAO
    ziguś
    Level 23  
    Witam.
    Zrobiłem "magnetofonik cyfrowy"
    http://elm-chan.org/works/sd20p/report.html
    i chciałem go wykorzystać do wysyłania komunikatów liną telefoniczną, tzn. jak załączy mi się w domu alarm to żeby wysłał odpowiedni komunikat na moją komórkę. Tylko jak połączyć wyjście głośnikowe tego układu z linią telefoniczną. Wydaje mi się, że trzeba by zrobić coś w rodzaju aparatu telefonicznego tylko z mikrofonem.
  • IGE-XAO
    telbod
    Level 31  
    Urządzenie które wysyła komunikat w linie telefoniczną nazywa sie dialer. Z podłączeniem w linie telefoniczna kablową nie przetestowanego urządzenia to bym się dwa razy zastanowił. Jeżeli coś ci się w twoim urządzeniu zatnie to operator bedzie ci naliczał impulsy i reklamacji nie uwzględni. :D Fabryczne urządzenie DT-1 widziałem za 120 zł, nowe 240zł.
  • IGE-XAO
    ziguś
    Level 23  
    Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Wiem co to dialer i co potrafi a dt1 ma bodajże tylko 2 komunikaty. Urządzonko z linku ma możliwość wysłać ich 255 i to o dowolnej długości. Ja potrzebuję które mogło by wysłać 24 komunikaty.
    User removed account
    User removed account  
    ziguś
    Level 23  
    R-MIK tak bym chciał żeby to tak działało a co mi wyjdzie zobaczymy. Na razie dzięki za cenne wskazówki. Jak byś mógł mi wytłumaczyć jeszcze o co chodzi z tym źródłem prądowym od strony linii. Nie jestem co prawda laikiem jeżeli chodzi o elektronikę, ale wszystkiego też nie wiem i dlatego proszę o pomoc forum :please:
    User removed account
    User removed account  
    ziguś
    Level 23  
    Pytanie pewnie banalne, ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, a jest to dla mnie bardzo ważne.
    Co ma za zadanie ( na poniższym obrazku ) tranzystor z otaczającymi go elementami ? Czy nie można go po prostu zastąpić rezystorem ? jeżeli nie można to dlaczego nie ?
    Znalazłem tyle że nazywa się to żyrator - chyba że się mylę. Bo jeżeli jest to sztuczne obciążenie linii telefonicznej ( czy owo źródło prądowe od strony linii ) to dlaczego nie zastosowano rezystora ?

Jak podłączyć magnetofon cyfrowy do linii telefonicznej?
    User removed account
    User removed account  
    telbod
    Level 31  
    R-MIK wrote:
    Aby skutecznie działał układ antylokalny w centrali,
    W jakiej centrali kolega widział układ antylokalny.. :D
    User removed account
    User removed account  
    ziguś
    Level 23  
    Uważam, że temat można zamknąć.