Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parrot Zikmu Solo - bezprzewodowa wieża z dokiem dla iPhone'a

piokrza 12 Nov 2012 19:40 2001 0
 • Parrot Zikmu Solo - bezprzewodowa wieża z dokiem dla iPhone'a Parrot uruchomił sprzedaż bezprzewodowego głośnika Zikmu Solo zaprojektowanego przez Philippe'a Starcka, aby "zrewolucjonizować kod bezprzewodowego audio". Wieża jest prawdziwym systemem głośników wyposażonym w łączność Bluetooth, WiFi, a także w NFC. Posiada też dok dla urządzeń iOS. Według producenta 2.1-kanałowy system Zikmu Solo został zaprojektowany do reprodukcji wysokiej klasy akustyki, która dostosowuje się do wielkości pokoju. Unikalna konfiguracja akustyczna wraz z zaawansowaną technologią dźwięku mają zapewnić optymalną jakość dźwięku.

  W górnej części wieży znajdują się trzy głośniki, w tym dwa 20-watowe przetworniki HARP (High Aspect Ratio Panel), które rozpraszają dźwięki w lewą i/lub prawą stronę oraz jeden 20-watowy centralny głośnik BMR (Balanced Modal Radiator) rozpraszający dźwięk z przodu i z tyłu wieży. Za głęboki bas w Zikmu Solo odpowiedzialny jest potężny, 6-calowy neodymowy woofer o mocy 40 wat umieszczony w części dolnej kolumny. Jego umieszczenie sprawia, że muzyka kierowana jest bezpośrednio na podłogę, a następnie "odbija się" od niej i rozchodzi w przestrzeni pokoju pod kątem 360°. Głośnik wolnostojący posiada procesor algorytmiczny Sound Flex, dostarczający "czysty i doskonale wyważony muzyczny obraz" oraz Bass Extender i algorytm Non Linearity Compensation dla "doskonałej wydajności akustycznej".  Dzięki Bluetooth, Zikmu Solo może odtwarzać muzykę z każdego urządzenia obsługującego Bluetooth, w tym telefonów, tabletów, notebooków. Z kolei technologia NFC umożliwi parowanie wieży ze smartfonami systemu Android 4.1 (lub wyższego). Połączenie Zikmu Solo z domową siecią możliwe będzie dzięki obsłudze WiFi - w ten sposób odtworzymy zawartość przechowywaną na komputerze PC/Mac i tablecie lub napędach sieciowych z wykorzystaniem protokołów UPnP i DLNA. Poza tym port Ethernet LAN umożliwi podłączenie do sieci domowej, gdy nie dysponujemy łączem WiFi. Jeśli chodzi o wejście kablowe, można w nim znaleźć cyfrowe wejście optyczne zapewniające 24-bitowy dźwięk wysokiej jakości i 3.5mm wejście jack. Użytkownicy iPhone i iPod mogą skorzystać z doku wbudowanego w górną część wieży - pozwoli to na bezpośrednie odtwarzanie muzyki i ładowanie urządzeń.

  Zikmu Solo wyposażono w pilota zdalnego sterowania oraz aplikację Parrot Audio Suite pozwalającą na konfigurację głośnika. Parrot Zikmu Solo zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Jego cena wyniesie 999 dolarów amerykańskich. Dostępne wersje kolorystyczne to klasyczna czarna i arktyczna biała.

  Źródło: http://www.parrot.com/zikmu-solo/usa

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1482 posts with rating 169, helped 5 times. Been with us since 2007 year.