Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalnie sterowany silnik elektryczny 3 fazowy

kumib 12 Lis 2012 20:29 2592 6
  • #1 12 Lis 2012 20:29
    kumib
    Poziom 7  

Witam!
    Szukam urzadzenia, które zdalnie za pomoca pilota sterowalo by silnikiem 3 fazowym 380V o mocy ok. 7kW w prawo lewo. Prosilbym o jakies linki na allegro. Takie cos jest w bramach ale wszystko co znalazlem bylo pod napiecie 12/24 lub 230V.

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Popraw post, bo nadaje się do kosza. [retrofood]

0 6
  • #2 12 Lis 2012 20:46
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

"Gotowca" pewnie nie znajdziesz...ale jest metoda (na rozwiązanie Twojego problemu):
    Silnik musi być zasilany przez stycznik "w prawo" lub stycznik "w lewo"; a cewka jednego lub drugiego wysterowana z dowolnego sterownika dwukanałowego (prawo/lewo)...Pamiętaj o zabezpieczeniu silnika (wyłącznik silnikowy lub inne - według upodobania i możliwości)...:)

0
  • #4 12 Lis 2012 20:52
    spinacz
    Poziom 38  

Gotowego urządzenia raczej nie kupisz ja przynajmniej takiego nie widziałem. Do czego ma ten silnik służyć, co będzie napędzał ? Można by to było zrobić na jakiejś radiolinii dwukanałowej plus do tego styczniki podłączone w układzie prawo lewo.

0
  • #5 12 Lis 2012 20:55
    Lee.LW
    Poziom 24  

Do rady pafciowaw należałoby dodać hamulec lub opóźnienie czasowe, chyba że, układ ma dużą samohamowność. Zmiana kierunku przy kręcącym się wirniku, może wywołać (w najlepszym przypadku) "bunt" zabezpieczeń :D .

0
  • #6 12 Lis 2012 21:04
    radek310
    Poziom 15  

zbudowałem takie urządzenie i nieźle sprawuje się w użyciu, opowiem tobie o tym tylko mam pytanie. Przy czym pracuje ten silnik?

1
  • #7 10 Gru 2012 13:58
    cinek2321
    Poziom 10  

Witam ja zbudowałem coś takiego do suwnicy. Oparłem to na 2 stycznikach i przekaźnikach i wtedy można zastosować wspomniane terowanie od bramy.

Dodano po 22 [minuty]:

Jak wcześniej pisałem jest to możliwe ale tu istnieje jeszcze jeden problem do rozwiązania, a mianowicie rozruch tak dużego silnika wymaga wyłącznika rozruchowego gwiazda trójkąt który ograniczy prąd rozruchowy.To troszeczkę komplikuje sprawę. Potrzebujemy wtedy inny sterownik radiowy więcej styczników i przekaźników. Jeśli można ograniczyć zapotrzebowanie na moc to najlepiej zastosować silnik do 5 KW to ułatwi sprawę bo pomijamy przełącznik gwiazda trójkąt. Pozdrawiam.

2