Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak działa telefon ?

10 Mar 2003 19:20 2881 17
  • Poziom 17  
    czyli jak zrobić żeby telefon zadzwonił bez linii telefonicznej , chciałbym coś mieć do sprawdzenia dzwonka telefonu .
    z góry dzięki za podpowiedzi .
  • Poziom 21  
    Sygnał dzwonienia to 60volt 25Hz.Tak było i chyba jeszcze jest
    bo mam w przedpokoju CB-49 i działa.
  • Poziom 17  
    dzięki za odp. , tylko jak zrobić taki generator ?
    w miarę jak najprościej i tak żeby po podłączeniu do wejścia telefon chciał zadzwonić
  • Poziom 24  
    Witam!
    Najprościej transformator 220V na 70v zmiennego bez mostka prostowniczego. Telefon bedzie dzwonił.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 21  
    Embros ma rację ale w przypadku dzwonka mechanicznego
    niemożliwa będzie regulacja dzwonka.50HZ podaje się tylko
    w systemach powiadamiania alarmowego.Wtedy dzwoni
    na maksa albo jeszcze głośniej.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Sygnał wołania (dzwonek) jest nadawany do abonenta B w celu powiadomienia go o oczekującym połączeniu, jeśli ab. B jest wolny.
    Parametry:
    Częstotliwość : 25 +\- 5 Hz,
    Napięcie na przełącznicy głównej :75 +\- 15V (wartość skuteczna)
    Pozdrawiam,
  • Poziom 24  
    Mam zrobiony tester do sprawdzania aparatow telefonicznych. Czestotliwość wywołania jes 50Hz aprawdzam tym testerem wszystkie telefony.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 11  
    Potwierdzam co pisze Ogi777
    napięcie dzwonienia 75V +/- 15 V
    częstotliwość 25Hz +/- 5Hz
    są to parametry wysyłane z centrali telef,ale dla sprawdzenia (krótkotrwale)można dać 50 Hz i nic się stać nie powinno.
    A co do wypowiedzi szoguna regulacji dzwonka "mechanicznego" dokonuje się w sposób mechaniczny
    pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Mechanicznie ustawia się "byle walił" a ja mam
    duszę artysty.

Szogun
  • Poziom 16  
    Kiedys ztobilem tester do sprawdzania telefonow. Napiecie dzwonienia dalem okolo 50V 50Hz, nie nialem telefonu ktory by nie dal sygnalu przy tych parametrach. W petle zasilania napieciem staltym wlaczylem diode swiecaca w ten sposob moglem kontrolowac wybieranie, ale tylko impulsowe. Caly tester skladal sie z transformatora, mostka prostowniczego, kondensatora, rezystora, diody swiecacej i przelacznika. Godzina pracy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Większość tanich centralek telefonicznych ma sygnał dzwonienia generowany częstotliwością 50 Hz i amplitudą ok 40-50V - prąd ten jest ograniczony rezystorem 270 - 330 Ohm - zasilanie brane prosto z trafa
  • Poziom 24  
    Można też zbudować emulator linii telefonicznej (jeden z zestawów AVT).
  • Poziom 25  
    Oczywiście, do sprawdzenia tego , czy aparat tylko "dzwoni" wystarczy 50 hz.
  • Poziom 24  
    Ten zestaw o którym wcześniej pisałem to ma oznaczenie AVT-850.
  • Poziom 12  
    A ja badałem skrzyneczke na moim budynku i jedna linia miała 95v stałego. A jak zmierzyłem częstotliwość to miernik pokazał 18khz.
  • Poziom 26  
    ja sobie robilem takie cos (bez dzwonienia): zasilacz - trafo24V mostek i jakis kond, rezystor szeregowy - dzieki niemu na telefonie po podniesieniu sluchawki jest mniejsze napiecie np. 9V, szeregowo sluchawka (glosniczek) no i mozna sprawdzac wybieranie tonow, jak sie wsadzi jeszcze LED'a to mozna impulsowe sprawdzac, jak sie da jakis wzmacniacz czy cos (nie moge tego wykombinowac) zeby modulowalo napiecie, jakby drugi telefon no i jest do sprawdzania glosniczka w telefonie, jak sie muwi do mikro to slychac w tym co jest szeregowo w lini, a do dzwonienia to nieprobowalem ale wiem ze powinno byc tak jak koledzy mowili - 25hz 90V (tak czytalem)
  • Poziom 13  
    do sprawdzenia sygnału dzwonienia telefonów nowszej generacji należy wykonać generator prądu dzwonienia. generatora możesz wykonać wykorzystując schemat z pierwszego lepszego telefonu. jeśli podłączysz transformator na napięcie przy napięciu wyjściowym około 50V to generator prądu dzwonienia się uaktywni. :cry: