Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b - nie mogę odszukać schematu inst. do podł. alarmu

02 Lut 2005 13:02 5018 7
  • Poziom 17  
    Cholerkia.

Nie mogę odszukać opisu jak podłączyć alarm w tym samochodzie.
    Kiedyś były tu na elektrodzie takie pdf.y gdzie były modele aut i konkretne kabelki i kolorki...
    Nawet mam jeden plik " samochody_od_a_do_b.zip"
    Pamietam że były i dalsze ale wyszukiwarka na elektrodzie jest "..."
    Teraz mam pomóc koledze w montażu alarmu w Vectrze i chciałbym to odszukać ale gubie się...

Może ktoś z Was pamięta gdzie to "leży"?

dzięki
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Witam!!! Kolego od 7 lat zakladam systemy zabezpieczen do aut i jeszcze nigdy nie uzywalem zadnego schematu do podlaczenia alarmu. Bierzesz kontrolke w reke i wkowasz sie w przewody szukajac odpowiedniego (nie ruszasz tylko tych od wszelkiego typu poduszek napinaczy itp). Wiekszosc wyprowadzen znajdujesz pod kolumna kierownicza ( plus, plus po stacyjce, minus na oczko i do jakiejs solidnej sruby od kolumny; kierunki, odciecie pompy w progu, wyzwolenie z drzwi pod wylacznik swiatla drzwi, itd.) Wystarczy troszke pomyslec logiczniej i wszystko znajdziesz. Jeszcze jedno: schowaj dobrze alarm, jesli masz nadmiar przewodu to go skracaj, przewody wplastrowywuj w oryginalna wiazke auta, no i sprawa podstawowa LUTUJ wszystko co wpinasz (nie na skreta). Pisze to bo napoprawialem sie juz wiele aut z tak zalozonymi alarmami -(zdejmujesz plastik pod kierownica i alarm zlatuje ci wraz z klebowiskiem przewodow na rece) Bez komentarza!!!. Powodzenia!!
  • Poziom 29  
    Dokładnie nie można było ich znaleźć gdyż były one sprawdzane i rozsegregowane są już w poszczegulne marki znajdują się w spisie w dziale download samochody:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic236529.html

musisz kliknąć na słowo Instrukcje montażowe alarmów w poszczególnych modelach samochodów

Przepraszam za problemy ale teraz bynajmniej będzie zrobiony spis wszystkiego co jest związane z samochodami. W najbliższym czasie wszystkie pliki z instrukcjami czy schematami będą segregowane właśnie w tym spisie narazie w budowie. POZDRAWIAM
  • Poziom 17  
    dzięki wszystkim.
    Ambulans dzięki za pomoc.

Radeon - czytaj posty-wiem jak się używa miernika i wiem co to zacisk +30 lub +15 w samochodzie. Pytałem o spis żeby ułatwić sobie życie a schematy są dla ludzi :)

Yasiu - teraz wszystko jasne dlaczego nie mogłem namierzyć tego :)

Pozdrowienia dla wszystkich. jutro działam - dwie vectry <lol> i Lagunka :)
    -----------
    Już po montażu.
    Do powyższego pliku należy wprowadzić trochę poprawek - Vectra 98 - 1,6 16V. Są błędne.
    -sterowanie zamków-w wiązce biegnącej przy lewym progu tuż pod trzema modularnymi wtykami z "ogromną" ilością przewodów. Wiązka leci w progu na tył auta. kolory ok.
    -kierunkowskazy-dwa skrajne górne prawe przekaźniki w skrzynce bezp. kolory ok. Podłączanie pod przełącznikiem nic nie daje. Jest to wersja ze światłami postojowymi na wył. zapłonie.
    -drzwi kierowcy-przewód niebieski.
    -odcięcie zapłonu-czarny cienki biegnący do złącza stacyjki. Przeciąć.
    -zasilanie +12V przy wł. zapłonie - cienki czarny od stacyjki. Podłączenie wykonać za odcięciem immo tzn. od strony obwódów a nie stacyjki.

swoją drogą ciekaw jestem tego mistrzostwa w instalcji alarmów bez schematu :lol: Znalezienie przewodów od sterowania zamkiem bez schematu graniczy z cudem. Do przegwizdania jest na oko z 200 przewodów.. Reszta to faktycznie klasyczna instalacja samochodowa.
  • Poziom 11  
    Mam pytanko (jestem laikiem zupełnym w tych sprawach), co miałeś na myśli pisząc :
    1)-drzwi kierowcy-przewód niebieski. ???

2)-zasilanie +12V przy wł. zapłonie - cienki czarny od stacyjki. Podłączenie wykonać za odcięciem immo tzn. od strony obwódów a nie stacyjki. ???

Możesz mi to troche dokładniej opisać, tzn. czego dotyczy ten niebieski przwód i dzwi kierowcy? Oraz troszke dokładniej gdzie te +12V, bliższa lokalizacja jeśli można.
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 13  
    Nie radze montować alarmu w miejscach fabryczne przystosowanych ponieważ jego rozbrojenie to kwestja sekund.Wiem bo ja je montuje. Sterownik centralnego zamka i alarm znajduje się na przednim prawym słupku koło nogi pasażera.Zdecydowanie lepiej zamontować pod deską rozdzielczą a potrzebne Panu są tylko kable zasilające alarm i przewód krańcówek (najczęściej niebieski)
  • Poziom 10  
    Witam!! Mam pytanie czy ktos moze wie jak jest pdlaczona zapalniczka bo nie mam w niej napecia i nie potrafie tego znalezc, a chce tam podlaczyc radiostacje . Wielkie dzieki za podpowiedz.