Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Albea 1.2 16v - po wymianie rozrządu

tux_linux 13 Nov 2012 01:10 4578 10
 • #1
  tux_linux
  Level 13  
  Witam ,jakiś tydzień temu wymieniałem kpl. rozrząd w wyżej wymienionym aucie , przed wymianą nie miałem żadnych problemów ,wymieniłem go z racji świeżo zakupionego auta (przebieg 71 tyś.) , dziś po odpaleniu auta z rana usłyszałem pisk dochodzący z miejsca w.w. części . Czy mechanik mógł gdzieś popełnić błąd? Czy może pisk jest chwilowy?
 • #3
  mitra4512
  Level 11  
  wymieniałeś pasek osprzętu też ??
 • #4
  mczapski
  Level 39  
  Sprawdź stan akumulatora i generalnie układu ładowania.

  A kolega pancurp10 wymieniał kiedyś pasek rozrządu? A miał do czynienia z osłabionym akumulatorem? A rozpadające się łożyska alternatora udało się spotkać?
 • #5
  pancurp10
  Level 11  
  Ja nie wiem po co ludzie wypisują głupoty co ma rozrząd do akumulatora, a to że ci piszczy to sprawdź tak, jesli pasek piszczy to polej go zwykłą wodą jesli momentalnie ucichnie to oznacza pasek do wymiany lub do naciągnięcia, jeśli dalej będzie piszczał warto przyjżeć się rolkom napędowym
 • #6
  panam
  Level 29  
  mitra4512 wrote:
  wymieniałeś pasek osprzętu też ??
  mczapski wrote:
  Sprawdź stan akumulatora i generalnie układu ładowania.
  Pancurp10, przeczytaj i pomyśl zanim coś napiszesz, co musisz zrobić jak wymieniasz pasek rozrządu????. Autor ma odpowiedź powyżej. Pozdrawiam.
 • #7
  tux_linux
  Level 13  
  wymieniłem wszystko , wraz z paskiem napędu pompy wspomagania ,mechanik nic nie stwierdził,auto zapiszczało podczas gdy stało na zewnątrz podczas dużej mgły wiec chyba to było powodem(wilgoć), w sumie dziwne nigdy nie miałem podobnego przypadku a jeździłem kilkoma autami ,może to poprostu tylko fiat :) nie odnotowałem ponownego piszczenia
 • #8
  jerry1960
  Level 35  
  Nic nie powinno piszczeć , sprawdź łożyska alternatora .
 • #9
  mitra4512
  Level 11  
  Pancurp10, przeczytaj i pomyśl zanim coś napiszesz, co musisz zrobić jak wymieniasz pasek rozrządu????. Autor ma odpowiedź powyżej. Pozdrawiam

  Autor napisał że wymienił pasek rozrządu a o pasku osprzętu nic nie pisał więc mechanik mógł założyć stary
 • #10
  tzok
  Moderator of Cars
  Napiszę wprost - mógł założyć stary pasek osprzętu ale nie o to chodzi, chodzi o to, że ponownie go napiął. Od czasu poprzedniej wymiany pasek osprzętu był już naciągnięty i nie dawał takiego nacisku na łożyska alternatora, po jego zdjęciu i założeniu został ponownie napięty i stąd mógł się pojawić problem. Sam miałem taką sytuację, że na przeglądzie stwierdzili, że pasek jest zużyty i trzeba wymienić, wcześniej nie działo się absolutnie nic, żadnych pisków czy wycia, po wymianie paska - alternator do regeneracji.

  Nie ma się też co dziwić, że pierwsza myśl w tym Fiacie to alternator... taki już ich uroda, że się je wymienia co 3-4 lata.
 • #11
  Albert B.
  Level 10  
  Może też piszczeć tobie napinacz jak był wymieniany a mechanik za mocno napiął pasek. Wiem bo sam też tak miałem. Ale przyczyn może być więcej, tak już wyżej koledzy pisali.