Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zawieszenia górnego w GDM 10/60/4

bravo8 13 Lis 2012 01:33 2160 4
  • #1 13 Lis 2012 01:33
    bravo8
    Poziom 16  

Witam

Padły pianki w zawieszeniu górnym w starych Mildtonach, czy możecie podać jakieś linki z forum co do metody wymiany zawieszenie górnego w głośnikach z koszem zamkniętym. Różne porady czytałem, ale dotyczyły kosza otwartego.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Lis 2012 21:05
    flubber.trip
    Poziom 27  

Ja to robię zawsze tak, że zeskrobuję z membrany resztki starego zawieszenia, później smaruję membranę i zawieszenie klejem i przekładam zawieszenie przez membranę. Wymaga to precyzji i łatwo zabrudzić membranę klejem, ale jak się postarać to da się to zrobić. Jeżeli chcesz to zrobić łatwiej, ale z większą ilością roboty, to polecam poradnik dj-Matya'a https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html

0
  • #3 14 Lis 2012 00:33
    bravo8
    Poziom 16  

Czytałem już tego linka, ale tak czy siak tu jest duuuuzy głośnik w dodatku z otwartym koszem, wydaje mi się że jak na moje paluchy to na pewno miał bym tam więcej miejsca do manewru . Już się zastanawiałem czy nie użyć do tego mojego małego głośnika jakiejś pomocy w rodzaju wygiętęj fajki z kowadełkiem na końcu, tak aby można było o dołu dociskać resor do membrany.

0
  • #4 14 Lis 2012 19:16
    flubber.trip
    Poziom 27  

Jeżeli ma ktoś grube palce to oczywiście wszelkie narzędzia typu wygięty drut są wskazane, tak czy owak jest to do zrobienia, wystarczy trochę cierpliwości i precyzji.

0
  • #5 27 Cze 2014 13:11
    bravo8
    Poziom 16  

Zrobiłem , wprawdzie nie wyszło estetycznie ale grają.

0