Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bootlader a program wsadowy użytkownika

czerwiecs 13 Lis 2012 02:49 1203 6
  • #1 13 Lis 2012 02:49
    czerwiecs
    Poziom 9  

Witam.
    Chciełbym programować atmega16 za pomocą program megaload. W swoim programie używam Rs-232 do komunikacj z Pc, do odczytywania danych. Problem polega na tym, iż po wgraniu pliku bootlader.hex za pomocą ISP jest możliwość jednorazowe wgranie porgramu uzytkownika.hex za pomocą programu megaload . Z czym to jest związane i jak temu zapobiec ?? Będę bardzow wdzięczny za odpowiedź.

-1 6
  • #2 13 Lis 2012 08:09
    ljmp
    Poziom 14  

Musisz podać więcej informacji. Jak dostajesz się do programu obsługi bootloadera? Jak masz nastawione fusy? Może jakiś kod źródłowy?

0
  • #3 13 Lis 2012 09:48
    mirekk36
    Poziom 42  

czerwiecs napisał:
    . Z czym to jest związane i jak temu zapobiec ?? .

Ustawić odpowiednio Fusebity - czyli obszar dla BLS'a oraz BOOTRST Vector, żeby po restarcie procek startował od BLS'a (bootloadera najpierw)

0
  • #7 14 Lis 2012 23:36
    czerwiecs
    Poziom 9  

Skorzysrałem z podpowiedzi kolegi piotrva,

wykonując czynności krok po kroku według podanej strony napotknąłem się na koleje problemy. Po wciśnięciu Read czyta Fuse bity FF FF, zmieniam je Na D0 i EF -> write. Odczytuje je ponownie w czelu sporawdzenia czy zostały zapisane ale nadal odczytuje mi FF FF. Dlaczego tak się dzieje (w załączniku zdjęcie)
    dodam jeszcze ze robię to na płytce testowej Gotronic- MODUL_AVR_2 na którym jest układ FT232RL. Czy to ma jakieś znaczenie?? Trudno mi jest sprawdzić teraz połacznie ale nie posiadam teraz miernika. Może juz ktoś wgrywał bootloader do tego modelu płytki testowej.
    A czy po wyczyszceniu porcesora i verysfikacji Pamięci flash wyskakuje niezgodność rejestrów, czy tak się powinien zachowywać procesor.

Każdy odpisuje ze coś jest nie tak (jestem początkującym) więc proszę o odpowiedzi bardziej sprecyzowane za które będę bardzo wdzięczny.

0