Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

goclever tab s73 - martwy

killgates 13 Lis 2012 07:34 10578 16
  • #1 13 Lis 2012 07:34
    killgates
    Poziom 7  

witam. Jestem całkiem nowy na forum. Mam problem z tabletem goclever tab s73. po probie wgrania nowego romu tab calkowicie padl. na wlacznik nie reaguje. na uruchomienie recovery takze. wyczytalem, ze zostal uszkodzony bootloader. dostalem sie do pamieci tableta ktora jest 4gb karta micro sdhc. wykrywalna w adapterze usb. partition magic widzi partycje, ale bez mozliwosci formatowania czy usowania itd. mam inna karte na ktorej stwozylem takie same partycje. kwestia pomocy w zainstalowaniu na niej androida. z gory dziekuje za pomoc i przepraszam za bledy, piszę z telefonu.goclever tab s73 - martwy

• #2 13 Lis 2012 16:14
    Spanner
    Poziom 13  

Spróbuj zainstalować jakiegokolwiek roma do tego tabletu przez USB, z pomocą live suite. JA tak odratowałem swoja Aurorę.

pozdrawiam

• #3 13 Lis 2012 18:01
    killgates
    Poziom 7  

Tablet w ogóle się nie uruchamia, po podłączeniu pod USB i "włączeniu" urządzenia słychać dźwięk wykrycia nowego urządzenia i po dosłownie sekundzie odłączenia urządzenia usb.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Tak długo jak trzymam wciśnięty guzik tak długo wyświetla urządzenie o tajemniczej nazwie "SEC S5PC110 TEST B/D"

• #4 13 Lis 2012 19:30
    Spanner
    Poziom 13  

Hmm, mówię ci spróbuj zrobić jak jest to tu opisane http://tabletrom.pl/goclever/a73/87-romy-a73 MI po włączeniu pojawiało sie logo androida i tak zostawało. Działo się to po wgraniu CM10. Ja by wgrać przez live suite, muszę podłączyć tablet trzymając wstecz, i jak podłącze to dalej trzymając wstecz 6 razy power, i wtedy tablet łączy sie z live suit, w którym jest załadowany obraz modu, i potem wgrywasz i jak odłaczysz to się uruchamia ponownie.. Nie ma opcji - musi działać. Ale pewnie jest inna kombinacja klawiszy.

Pozdrawiam

• #5 19 Sty 2013 23:55
    filoaga
    Poziom 1  

Witam, czy udało się rozwiązać problem? Ja usiłowałam zaktualizować s73 (odpowiednią i oryginalną wersją oprogramowania), zgodnie z instrukcją ze strony goclever, przy aktualizacji pokazał na końcu że aktualizacja 'failed' i że trzeba sprawdzić plik 'image' cośtam i się wyłączył, już nie mogę go włączyć, też po podłączeniu do kompa nie rozpoznaje urządzenia... co robić??

• #6 15 Lut 2013 18:23
    killgates
    Poziom 7  

Niestety, do chwili obecnej nie udało mi się go uruchomić. Gdyby Tobie się udało to proszę o podpowiedź jak.

• #7 23 Lut 2013 20:09
    killgates
    Poziom 7  

Udało mi się naprawic tableta.
    trochę to czasu zajęło. Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne straty.
    W pierwszej kolejności potrzebne są 2 karty micro SDHC min 4gb. W moim przypadku musialem kupić 2 nowe ponieważ ta wewnętrzna z tableta nie działała.
    Wymagane oprogramowanie:
    * HP USB Disk Storage Format Tool
    * HDD LLF Low Level Format Tool
    * S73_0901_23.zip
    * WinImage
    Konieczne jest otwarcie tableta. ==> http://www.youtube.com/watch?v=bdBrIcyJDOE
    Oraz możliwość podłączenia kart micro sdhc do komputera.
    i po kolei:
    1. uruchamiamyc HDD LLF Low Level Format Tool i formatujemy obydwie karty.
    2. Uruchamiamy HP USB Disk Storage Format Tool i formatujemy obie karty do fat32 (nie szybkie)
    3. rozpakowujemy S73_0901_23.zip
    4. uruchamiamy Winimage
    5. Disk > Restore Virtual Hard Disc Image on Physical Drive > wybieramy karte sd > z rozpakowanego firmware wybieramy plik INand_mm_sd_mbr.vhd. Tą czynność powtarzamy na 2giej karcie SD.
    6. Uruchamiamy panel sterowania > Narzędzia Administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami. Wybieramy NAJWIEKSZA partycje na karcie SD klikamy na nią prawym i wybieramy formatuj (nie szybkie). Czynność tą powtarzamy dla obydwóch kart sd.
    7. Jedną kartę możemy podmienić z wewnętrzną kartą sd w tablecie.
    8. Wkładamy pozostałą kartę do komputera, sformatowana przed chwilą partycja powinna być widoczna dla Windowsa. Wrzucamy na nią soft dla naszego tableta który podczas instalacji czyści NAND. Ja użyłem Genesis 3.0 update 2.1.1 Następnie usuwamy plik utscript_sd i kopiujemy plik utscript.sh i zmieniamy nazwę kopii na utscript_sd (bez rozszerzenia .sh) Tą kartę wkładamy do zewnętrznego czytnika kart sd w naszym tablecie.
    9. Przy pomocy szpilki lub grubej igły do szycia łączymy nóżki 7 i 8 aszego czipu NAND (tak to sie chyba nazywa) załączam zdjecie.
    goclever tab s73 - martwy
    i wciskamy guzik "M" i "POWER" w naszym Tablecie. Do końca instalacji systemu trzymamy połączone nóżki czipu. po wszystkim nasz tablet jest jak nowy. :)

• #8 28 Maj 2013 22:31
    kris-644
    Poziom 21  

Dzięki temu opisowi oraz dużym samozaparciu odratowałem S73 :)

Dzięki i pozdrawiam.

Acha - ja musiałem sformatować kartę wewnętrzna , kartę zewnętrzną sformatowałem programem HP - użyłem programu winimage . Nie podmieniałem żadnych plików . Zasadziłem to do tableta odczekałem kilka minut i cieszę się żyjącym tablecikiem :)

Ha.
    Pozdrawiam.

• #9 14 Lut 2014 08:12
    miras_l
    Poziom 17  

Ja miałem dwie karty 2gb i się udało :D też nie było potrzeby podmieniać pliki.

Dzięki killgates za szczegółowy opis.

• Pomocny post
    #10 14 Lut 2014 12:46
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Kopia pliku S73_0901_23.zip wspomnianego w poprzednich postach.

Instrukcja:
    1. Pobrać wszystkie 4 pliki.
    2. Rozpakować plik 'part1' za pomocą WinRAR-a.

Plik docelowy S73_0901_23.zip (91 512 258 bajtów).

Uwaga! W/w plik jest przeznaczony dla tabletów z numerem seryjnym GCS731106xxxx.

• #11 25 Lut 2014 20:45
    killgates
    Poziom 7  

Cieszę się, że Wam pomogłem. :)

• #12 25 Lut 2014 21:11
    SkyyX
    Poziom 18  

Jak masz kompa np. Dell to tez masz sciagac Hp format tool ?

• #13 26 Lut 2014 09:59
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

SkyyX napisał:
    Hp format tool

Nazwa tego programu nie ma nic wspólnego ze sprzętem na którym się go używa.

• #15 15 Maj 2014 01:14
    haldir21
    Poziom 1  

mam podobny problem z tym samym modelem więc podłączę się pod temat.

Otóż cały proces wczytywania zatrzymuje się na pierwszym białym ekranie z logiem goclever na środku, i małym znaczkiem androida w prawym dolnym rogu. Można czekać do rozładowania. Próbowałem "twardego resetu" jednak kończył się on tak za każdym razem:

Can not find any update image.
    Press MENU/KEY_VOLUMEUP key to init SD card, Press BACK/KEY_VOLUMEDOWN key to cancel!

gdy klikam menu
    MENU/VOLUMEUP key start...
    Init internal SD card!
    Makeing partitions...

i tak można czekać i czekać. Czekałem ponad 1 h po czym przełączyłem bocznym przyciskiem na off.

chciałem wziąć się za ROM wg wskazówek przedmówców, jednak winimage nie widział podpiętej karty microsd pod kompa + to żę mój grat ma nr GCS731004, gdy co czytam to prawie wszystkie s73 mają GCS731104 na przykład. Na stronie Goclever nie ma ROM pod tab z moim nr (zapewne jest to najstarsza wersja- kupiony chyba w 2011)

Cudów nie oczekuję, gdyż zdaję sobie sprawę z jakim "tabletem" mam do czynienia, ale fajnie by było gdyby udało się go naprawić. Proszę o wyrozumiałość gdyż nie bardzo znam się na tego typu sprawach, wszelka pomoc mile widziana.

Dodano po 41 [sekundy]:

mam podobny problem z tym samym modelem więc podłączę się pod temat.

Otóż cały proces wczytywania zatrzymuje się na pierwszym białym ekranie z logiem goclever na środku, i małym znaczkiem androida w prawym dolnym rogu. Można czekać do rozładowania. Próbowałem "twardego resetu" jednak kończył się on tak za każdym razem:

Can not find any update image.
    Press MENU/KEY_VOLUMEUP key to init SD card, Press BACK/KEY_VOLUMEDOWN key to cancel!

gdy klikam menu
    MENU/VOLUMEUP key start...
    Init internal SD card!
    Makeing partitions...

i tak można czekać i czekać. Czekałem ponad 1h po czym przełączyłem bocznym przyciskiem na off.

chciałem wziąć się za ROM wg wskazówek przedmówców, jednak winimage nie widział podpiętej karty microsd pod kompa + to że mój grat ma nr GCS731004, gdy co czytam to prawie wszystkie s73 mają GCS731104 na przykład. Na stronie Goclever nie ma ROM pod tab z moim nr (zapewne jest to najstarsza wersja- kupiony chyba w 2011)

Cudów nie oczekuję, gdyż zdaję sobie sprawę z jakim "tabletem" mam do czynienia, ale fajnie by było gdyby udało się go naprawić. Proszę o wyrozumiałość gdyż nie bardzo znam się na tego typu sprawach, wszelka pomoc mile widziana.

• #16 06 Sie 2014 10:06
    killgates
    Poziom 7  

Wyglada mi na uszkodzona karte pamieci wewnątrz tableta.

• #17 07 Mar 2015 16:20
    gosztekseba
    Poziom 31  

killgates napisał:
    Wyglada mi na uszkodzona karte pamieci wewnątrz tableta.

Miałem taki sam problem jak kolega haldir21. Dzięki koledze killgates, który stwierdził uszkodzenie karty wewnętrznej udało mi się po wymianie karty i wrzuceniu plików systemu z wcześniejszego postu na zewnętrzną kartę ożywić tablet. Początkowo jako kartę wewnętrzną zaaplikowałem kartę 1GB ze smartfona i na niej prawidłowo zainstalował się system. Teraz jest włożona karta 4GB. Może to komuś pomoże. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME