Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony kabel koncentryczny CCTV

saimon79 13 Nov 2012 11:06 2487 4
Wago
    saimon79
    Level 14  
    Dzień dobry.

Sprawa wygląda następująco:
    Klient miał na zewnątrz budynku 4 szt. kamer analogowych. Właśnie przeprowadził termomodernizację budynku. Założyłem mu z powrotem kamery, ale ... Jeden z koncentryków jest ewidentnie uszkodzony - mierzyłem, przerwa jest jak byk, tylko gdzie to najstarsi górale nie wiedzą. W sumie teraz to nie istotne, rycie w nowej elewacji, czy puszczenie nowego przewodu nie wchodzi w grę.

Czy ktoś z was stosował i może mi polecić jakieś ekonomiczne rozwiązanie bezprzewodowe? Kamera i rejestrator są po przeciwległych końcach budynku - w linii prostej jakieś 25-30m i 6 ścian.
  • Wago
    iZabezpieczenia
    Level 13  
    Obawiałbym się 6 ścian. Masz możliwość wykonania przewiertów tak, żeby anteny umieścić na przykład na elewacji lub w korytarzu?
  • Wago
    techkom
    Level 12  
    Sprawdź detektorem przewodów (takim z generatorem) gdzie dokładnie jest przerwany kabel. Może się okazać, że w takimi miejscu, że da się naprawić.
    saimon79
    Level 14  
    Detektorem dzisiaj szukałem i wychodzi jakieś 3m od kamery. Naprawa nie wchodzi w grę bo jest to miejsce na froncie budynku.
    Antenkę mógłbym gdzieś obok kamery umieścić.
    uzdzik
    Level 17  
    Są jeszcze urządzenia pozwalające na przesyłanie tym samym torem zasilania i sygnału- zazwyczaj po skrętce, lub sygnału ip za pomocą sieci energetycznej jeśli zasilanie na 230V.... tu bym szukał rozwiązania bo jak napisałeś masz uszk tylko koncentryk.