Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka/Zerowatt/Ladysteel/za89 - Programator skraca/omija programy.

Stachu0204 13 Lis 2012 11:52 1581 1
  • #1 13 Lis 2012 11:52
    Stachu0204
    Poziom 15  

Witam!

Sprawa wygląda tak, pralka z programatorem elektromechanicznym. Nie grzała.
    Więc sprawdziłem:
    grzałkę -ok ,
    jakiś wyłącznik po drodze (chyba przeciw zagotowaniu) - ok

Przewody doprowadziły mnie do programatora, miał styki po lewej i prawej stronie, a od góry i dołu takie plastikowe zaślepki, które można było zdjąć i oglądać jak blaszki ze stykami chodzą po krzywkach.

Okazało się, że gdy dochodziło do momentu w którym blaszka miała zejść po krzywce, żeby zamknąć obwód grzałki to zostawała na swoim miejscu i nie opadała na styk. Pewnie z czasem się jakoś wypaczyło, więc wygiąłem(wyprostowałem) ładnie z powrotem, żeby dobrze do krzywki dolegała.

Obwód się zamyka, natomiast problem jest teraz z silniczkiem od programatora (albo jego sterowaniem). Otóż pralka czasem (rzadko) dokończy pranie normalnie.

Czasem jest tak:
    -uruchamiam program,
    -słychać tykanie programatora (silniczek idzie),
    -nabiera pralka wody,
    -zamyka się hydrostat,
    -programator zatrzymuje się w pozycji, w której grzałka jest wyłączona,
    -bęben poobraca ok 4 razy tam i z powrotem,
    -programator znowu rusza,
    -zatrzymuje się w pozycji grzania wody,
    -po kilku minutach rusza dalej, woda w pralce dalej jest zimna,
    -i tak idzie do końca programu, słychać tykanie, nic się nie obraca, nic się nie grzeje, pralka wypuści wodę i nie wiruje.

A czasem tylko:
    -nabierze wody
    -przeleci cały program
    -wypuści wodę

i tyle.

Strasznie bym nie chciał przechodzić przez sprawdzanie każdego jednego styku, który mogłem ruszyć na tym programatorze i poza nim bo kabli tam jest milion.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 1
  • #2 12 Gru 2012 23:08
    Stachu0204
    Poziom 15  

Po wielokrotnym przekręcaniu programatorem w celu wypuszczenia wody i przerywania programu by móc sprawdzić po raz kolejny czy grzeje, moduł chyba zgłupiał, pralka musiała kilkukrotnie przejść program bez grzania i bez obracania. I teraz działa w porządku.

0