Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Barton 2500+ mobile - Podkręcanie na suchym lodzie

pawelr98 13 Nov 2012 14:04 1626 6
    pawelr98
    Level 39  
    Witam
    Jako że mam na zbytku trochę sprzętu oraz jako że nadchodzi zima postanowiłem zacząć swoją przygodę z extreme OC. Prosiłbym o kilka rad przed czym się wystrzegać oraz o pomoc w zbudowaniu "kontenera" na suchy lód.
    Sprzęt którym dysponuję :
    Cpu: Athlon 2500+ Mobile "Barton" (odblokowany mnożnik)
    Płyta główna: Asrock K7VT4A Pro
    Grafika: Radeon 9550 128mb (referent)
    Zasilacz: Thermaltake ToughPower 1350W 80+ silver (aby go podłączyć przerobię wtyczkę zasilania 20 pin na płycie)
    Ramy: 2 kości po 400mhz Cl3 Jedna "super elixir" na kościach nanya druga "elixir" na kościach elixir.
    Do kompletu mogę dodać że w razie czego chipset mogę chłodzić wodą natomiast reszta płyty będzie miała nawiew z zimowego powietrza za pomocą wentylatora 230mm oraz 1-2 120mm.
    Jako że mam na zbyciu jeden blok wodny (mnp prison) to mogę zrobić z niego kontener na suchy lód. Koncept polegałby na tym aby w kanalik uszczelki włożyć rurę PVC o średnicy 40mm, natomiast zapinkę zrobiłbym sam. Pytanie moje brzmi czy rura pvc wytrzyma temperatury -70°C. Pozostaje jeszcze problem izolacji więc potrzebuję rady co najlepiej do tego użyć.Liczę też na porady dotyczące ewentualnej zmiany płyty głównej.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Kasek21
    Level 43  
    Ta płyta nie nadaje się do OC, tym bardziej do ekstremalnego.
    Kasek21
    Level 43  
    Np.: Asus A7N8X, Abit NF7-S 2.0, Epox 8RDA3+, DFI NFII Ultra.
    pawelr98
    Level 39  
    A może jakaś płyta na VIA KT400 bo z tego co wiem to na NF2 przy extremalnym oc niby nie daje rady (nie pozwala wyciągnąć ostatnich 100-200 mhz).Bo widziałem jak gość bił rekord taktowania socketu a to na nf2 były problemy a na chipsecie VIA udało się wyciągnąć te 100-200 mhz więcej niż na NF2
    Kwazor
    Level 31  
    Jak chesz VIA to Abit KW7. ( ogolnie szukaj płyty na KT 880 )

Stare dobre czasu 939 i Abit AX8 (KT880 ) miałem rekord na chłodzeniu freonem..55% mocy wiecej...(Athlon64 2ghz na 3.1Ghz kupiłem Epoxa na NF3 i porażka totalna..i wiecej nic na Nforce nie kupiłem...
    pawelr98
    Level 39  
    A czy athlon-y na socket A mają cold buga lub cold boot buga ? Bo jak wiadomo jest to istotne. Druga rzecz to możliwość ustawienia V-core powyżej 2V. Czy jest to możliwe z poziomu bios-u czy trzeba robić V-mody ?