Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmniejsza się liczba wysyłanych SMS w Stanach Zjednoczonych

panlis2010 13 Lis 2012 14:43 2439 6
  • Zmniejsza się liczba wysyłanych SMS w Stanach Zjednoczonych Większość dotychczasowych doniesień o liczbie wysyłanych krótkich wiadomości tekstowych informowała o ich regularnym wzroście. Wygląda jednak na to, że popularność SMS w ostatnich czasach nieco osłabła. Dzieje się tak głownie za sprawą dynamicznego rozwoju alternatywnych kanałów komunikacji, komunikatorów w rodzaju Skype i innych aplikacji, do których działania wystarczy tylko połączenie internetowe. Najnowsze dane dotyczące liczby przesłanych SMS na terenie USA zdaje się potwierdzać nowy trend.

Według raportu firmy Chetan Sharma Consulting w ostatnim miesiącu spadła ona z 696 do 678 wiadomości wysłanych średnio przez jednego użytkownika. Nie jest to pierwszy sygnał sugerujący spadek popularności SMS. Dane Chetan Sharma wskazują również na delikatny wzrost ruchu w drugim kwartale tego roku, po czym nastąpił spadek. Firma przewiduje ponadto obniżenie się dynamiki wzrostu ilości danych przesyłanych przy użyciu urządzeń mobilnych, który w okolicach grudnia wyniesie "zaledwie" 80%.

Źródło: Link

• #2 13 Lis 2012 17:21
    d-t-x
    Poziom 21  

Jeśli mam się męczyć z pisaniem smsa na ekranie dotykowym to dziękuję - wolę zadzwonić.

• #3 13 Lis 2012 23:40
    markovip
    Poziom 34  

Niektórzy umieją posługiwać się ekranem dotykowym, niektórzy nie.
    Prawda jest taka, że Whatsapp zdominował już rynek. Nie pamiętam już kiedy wysłałem SMS.

• #4 14 Lis 2012 16:43
    d-t-x
    Poziom 21  

No i w takiej Polsce to się najnormalniej w świecie nie opłaca, gdyż koszt smsa jest zazwyczaj niewiele mniejszy niż minuta rozmowy...

• #5 14 Lis 2012 17:13
    Pavlik71
    Poziom 14  

SMS jest po prostu drogi i dużo pracy w niego trzeba włożyć, aby go wysłać. Wolę zadzwonić.
    Tu ciekawy link:
    Kosmiczny koszt SMS-a

• #6 14 Lis 2012 18:05
    iagre
    Poziom 35  

W 2007 r. i 2008 r. kilka razy byłem w Niemczech. Zaraz po przekroczeniu granicy dostawałem SMSy z informacjami o kosztach roamingu. Po uważnym przestudiowaniu tych SMSów doszłem/doszedłem do wniosku że w roamingu Niemcy>PTC (Era, Tak-Tak, Heyah) zdecydowanie tańsze jest połączenie foniczne/głosowe niż SMS który w Polsce mi się bardziej opłaca niż połączenie foniczne/głosowe.

• #7 14 Lis 2012 20:44
    1010011010
    Poziom 32  

Są i tacy którzy na ekranie dotykowym (jak np. ja) są w stanie szybciej pisać, niż np. na komputerze czy klawiaturze numerycznej.
    Lecz wymaga to wprawy i sporo czasu zajmuje wyćwiczenie pisania bez patrzenia na ekran (przecież nie czujemy klawiszy).
    Ja niestety jestem zmuszony do SMS-owania z racji bardzo słabego zasięgu a koszt repeatera jest zbyt duży w stosunku do zysków, do mnie po prostu NIE ZADZWONICIE. Jeśli ktoś do mnie dzwoni od razu dostaję SMS od "kto tam", że ktoś dzwonił :) To samo mam ja i pół mojego miasta, niestety Tmobile naprawia nadajniki już od kilku miesięcy i nie wiedzą kiedy skończą.