Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żarówka sodowa Philips SON Pro

13 Lis 2012 14:43 3609 10
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem lampą sodową. Po 10 latach użytkowania zepsuła się lampa z żarówką sodową PHILIPS SON PRO 70 W. Została zakupiona nowa żarówka HELIOS WLS 70 W, jednak jest jakoś problem.
    Tzn żarówka się włącza jednak po około minucie gaśnie po jakiejś chwili znowu się włącza i tak w kółko. Myślałem iż jest to problem elektroniki ale po przełożeniu do innych lamp działających jakie mam ten sam problem. Żarówkę wymieniono na nową taką samą i bez zmian. Natomiast przekładając z innej lampy działającej PHILIPSA SON wszystko działa poprawnie.
    Prosiłbym o poradę bo nie wiem gdzie już szukać i w czym może być problem.
  • Poziom 38  
    at30sl napisał:
    Natomiast przekładając z innej lampy działającej PHILIPSA SON wszystko działa poprawnie.
    Prosiłbym o poradę bo nie wiem gdzie już szukać i w czym może być problem.

Sam Sobie odpowiedziałeś :D Wina świetlówki.
  • Poziom 36  
    Zastosuj Phillips Son, a nie jakiś zamiennik.

• Poziom 26  
    Witam.PHILIPS SON PRO ma wbudowany wewnętrzny zapłonnik a HELIOS WLS potrzbuje zewnętrzngo układu zapłonowego .
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Witam.PHILIPS SON PRO ma wbudowany wewnętrzny zapłonnik a HELIOS WLS potrzbuje zewnętrzngo układu zapłonowego .

Pierwszy raz o tym słyszę.Stosuję żarówki WLS i SON Pro i nigdy nie miałem z nimi problemu.A po drugie to by było widać układ zapłonowy w bańce , a takiego nigdy nie widziałem.Jutro sprawdzę na opakowaniu czy te SON Pro nie mają jakiej pozycji pracy jak to mają MIKsy, bo coś widziałem na opakowaniu tylko nie wiem czy to nie były HQI .

• Poziom 26  
    Proszę link:http://www.interlumen.com/70w-e27-philips-son-proizap-p-4554.html
    i jeszcze :http://elight.com.pl/philips-soni-70w220-e27-soda-wew-zapl-p-5544.html
  • Poziom 26  
    A co powiesz na tą Link ,Niech autor dokładnie poda która to jest

• Poziom 26  
    Białej barwy są z zapłonnikiem,czekamy na autora...
  • Poziom 26  
    Metalohalogeny 70,100,150W na gwint E27 też wymagają zewnętrznego układu i świecą na biało.

• Poziom 26  
    Pokryte lumimoforem z -I po PRO, o tej nazwie są z zapłonnikiem wewnętrznym.
  • Specjalista elektryk
    Kolega qadam słusznie zwrócił uwagę na wersję lampy, bo to ważne czy dobieramy zamiennik lampy z wewnętrznym zapłonnikiem czy nie.
    Z jedną uwagą, SON Pro Philipsa są w obydwu wersjach i trzeba dokładnie przeczytać symbol lampy, różni się jedną literką (n.p. SE-70-H/E-E27 to wykonanie external ignitron, SE-70-H/I-E27 to wykonanie internal ignitron).
    Najprawdopodobniej autor wątku nie zwrócił na to uwagi i kupił niewłaściwą lampę. Nawiasem mówiąc Helios produkuje zarówno lampy bez zapłonnika (WLS) jak i z zapłonnikiem (WLSP).

Przy okazji, to w czym montujemy źródło światła to oprawa.
    Źródło światła to lampa (n.p. sodowa).