Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq_8220 - Jak zresetować projektor do ustawień fabrycznych

pompek84 13 Lis 2012 15:46 2109 0
    pompek84
    Poziom 11  
    Witam,
    Mam problem z takim właśnie projektorem jak w temacie. Otóż projektor się włącza ale po włączeniu mometalnie pojawia się komunikat sygnalizujący błąd lampy. Błąd jest tak wcześnie jak gdyby któryś czujnik nie zwracał poprawnej wartości. Sygnał z płyty projektora w ogóle nie załącza balastu. Po włączeniu projektora miga na niebiesko włącznik przy szóstym mrugnięciu (nie wiem czy liczba ma znaczenie) zaświeca się dioda lampy. Następnie przez około minuty jeszcze wentylatory działają i wszystko gaśnie prócz diodki lampy.
    Sprawdziłem wszystkie czujniki które są na początku na pewno brane pod uwagę:
    - klapka lampy - bez niego nie ruszy w ogóle projektor - nawet kontrolka nie błyśnie, czujnik jest OK,
    - czujnik temperatury - normalnie zwarty, rozwierając go projektor zachowuje się tak samo,
    - czujnik temperatury zbudowany z tranzystora NPN (profilaktycznie sprawdziłem, podłożyłem inny tranzystor) - bez zmian w zachowaniu projektora.
    Posprawdzałem też wentylatory czy wszystkie sprawne oraz czy mają odpowiednie napięcia.
    Wydaje mi się, że projektor ma jakiś błąd związany z lampą zapamiętany i teraz chciałbym go wykasować.

Z tego co już wiem taka sama elektronika jest w projektorze HP vp6120 i LG RD-JT40.

Będę zobowiązany za jakąkolwiek pomoc, bo mi już się jakoś opcje pokończyły.