Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-T na usb do laptopa, czy odtworzy telewizję analogową?

13 Lis 2012 18:53 3030 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Moja sytuacja wygląda następująco, mamy w mieszkaniu kablówkę Vectry, w salonie mamy telewizor podłączony przez dekoder od Vectry, brat ma w swoim pokoju telewizor i odbiera bez dekodera kanały analogowe, ja mam laptopa i chciałbym kupić tuner tv na usb do laptopa, przeglądam oferty i wszystkie są to tunery DVB-T na przykład coś takiego:

http://www.hitech.com.pl/podzespoly-pc-tunery...fullhd-+-pilot-+-antena-o_l_471_25075941.html

Pytanie moje brzmi czy będę mógł tym urządzeniem odbierać kanały analogowe tak jak mój brat czy jest to dekoder tylko do sygnałów cyfrowych?

Wiem że podłączenie zwykłego dekodera nie umożliwi mi oglądania kanałów cyfrowych od vectry bo ten dekoder od vectry jest jakoś specjalnie zaprogramowany, zwykły dekoder nie wykrywa kanałów.

Słyszałem tez od prezesa Vectry w tvp info że sygnał analogowy ma być nadal nadawany, podobna wywieszka wisi u nas na klatce.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    W zależności od regionu do końca 2013 lub 2014 wyłączą telewizje analogową i kuniec. Bez DVB-T nie obejrzysz już wtedy żadnego kanału. A w tym momencie na DVB-T obejrzysz te kanały które są dostępne w twoim regionie na multiplexie cyfrowym. Multiplex 1 już napewno ruszył. W multipleksie MUX-1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV. Drugi ruszy najpóźniej do końca 2013, a 3 do końca 2014
  • Poziom 33  
    Analogów na tym NIE ZNAJDUJE.
  • Poziom 9  
    polonez15 dziękuje za rzeczową odpowiedź, tyle chciałem wiedzieć. Temat jest w sumie do zamknięcia. wygląda na to że będę się musiał obejść bez telewizora.
    Pozdrawiam.
  • Warunkowo odblokowany
    Do oglądania kanałów cyfrowej TV kablowej potrzebny jest dekoder DVB-C. Zorientuj się, moze jest coś takiego na rynku w postaci komputerowego tunera na USB.
  • Poziom 11  
    do odbierania analogu potrzebny Ci będzie tuner hybrydowy (analog+cyfra) jest sporo takich tunerów na necie ;)