Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o RADĘ jakiej firmy ELEKTRONARZĘDZIA najlepiej KUPIĆ

TECHNIK123 13 Lis 2012 20:20 15876 62
  • #1 13 Lis 2012 20:20
    TECHNIK123
    Poziom 8  

Witam
    dostałem dużą dotację i muszę wybrać elektronarzędzia,niestety nie wiem na jaką firmę się zdecydować, cena nie odgrywa roli , chcę sprzęt z górnej półki niekoniecznie jednaj firmy .
    Chcę kupić wiertarkę udarową , wiertarkę do metalu , wkrętarkę , piłę szablastą,
    ukośnicę do 300mm cięcie , pilarkę , wyrzynarkę, mała duża szlifierka jak również kpl. elektronarzedzi na baterię .
    proszę o fachową radę osób znających temat
    pozdrawiam

• #2 13 Lis 2012 20:37
    INTOUCH
    Poziom 30  

Jeśli chcesz sprzęt do naprawdę ciężkich warunków pracy to http://www.hilti.pl/holpl/..
    Do innych prac pozostałych markowych producentów.
    Tylko uważaj na Bosch. Ma ma narzędzia w wersji Standard i Profesjonal.
    Te tańsze krócej pożyją.

• #4 13 Lis 2012 20:54
    TECHNIK123
    Poziom 8  

hilti znam jednak jezeli chodzi o nowa wiertarke udarowa 7c to trochę w/g mie nieudana, jakos taka mułowata w betonie, nie to co 6
    brałem pod uwagę Milwaukee ze względu na gwarancje 3 letnia,
    ale jako tako sprzetu nie znam,
    wiem że jeżeli tutaj nie uzyskam żadnej pomocnej rady , gdzie jest wiele osób profesjonalnie znających się w tej tematyce , to u wujka google ani tyle .

• #5 14 Lis 2012 10:15
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Markowe sprzęty czy to Bosch czy Makita czyteż inne są dobre pod warunkiem dobrze dobranej maszyny do konkretnej pracy i oczywiście użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem.Wiele osób używa Boscha i go ceni inni Makitęi też są zadowoleni a jeszcze inni AEG,Metabo itp

• #6 14 Lis 2012 14:37
    Łukasz_1995
    Poziom 15  

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak najlepsza firma.
    Każdy producent (nie mówię o jakichś śmieciach) ma w swojej ofercie bardzo dobre sprzęty i egzemplarze mniej udane.
    Dobrze to ujął poprzednik. Nie ma co stawiać na jedną firmę tylko trzeba spośród danego urządzenia wybrać najlepszą opcję. Uważam, że jest wiele firm oferujących dobry sprzęt.

Sprecyzuj jednak bardziej do czego urządzenia będą wykorzystywane, wtedy będzie łatwiej dobrać coś konkretnego.

• #7 14 Lis 2012 20:22
    TECHNIK123
    Poziom 8  

Zdaję sobie sprawę że każda firma ma dobre i gorsze elektronarzedzia w swojej ofercie, dlatego tez napisałem na początku,że nie muszą być jednego producenta
    narzedzia sa mi potrzebne do firmy rem-budowlanej (montaz , demontaz okien drzwi podłóg itp.\
    nie moge zapewnic ze wiertarka udarowa z mozliwoscia normalnego wiercenia nie bedzie uzywana do mieszania np małej ilosci zaprawy, lub piła sztychowa do ciecia tylko metalu.
    pozdrawiam

• #8 15 Lis 2012 20:01
    TECHNIK123
    Poziom 8  

a co powiecie o firmie Craftsman ??

• #9 15 Lis 2012 20:48
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

TECHNIK123 napisał:
    a co powiecie o firmie Craftsman ??

Wpisz tą nazwę w google i zobacz wyniki.Jeśli mają swoją stronę oraz sieć punktów serwisowych to sprawdż czy możesz mieć dostęp do serwisówek ale nie części maszyny ( sam rysunek złożeniowy) ale także kody części.
    Jeśli nie mają , to sobie daruj a unikniesz kłopotów z naprawą maszyny i przestojami w pracy.

• #10 06 Paź 2016 18:03
    Tomek87ful
    Poziom 1  

Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt budowlany to również polecam Hilti. Jest to wiodąca marka w tej branży jak nie najlepsza. Mam 4 letnie doświadczenie pracy na sprzęcie tej marki i nigdy się nie zawiodłem. Również nigdy nie słyszałem negatywnych opinii od bardziej doświadczonych bo z 20 letnim stażem. Jest to wytrzymały i wygodny sprzęt w użytkowaniu. Jeżeli chcesz sprzęt na lata to Hilti jest dobrym wyborem.

• #11 06 Paź 2016 18:24
    marqqv
    Poziom 29  

Sprzęt Hilti jest wytrzymały ,dobrze wykonany mocny i ergonomiczny , ale to zależy kto pracuje na danym sprzęcie bo jeżeli ktoś kto wie że należy dbać o sprzęt i posługiwać się nim bez przeciążeń wtedy działa lata , a inaczej jak dorwie się do tego "leser" z poczuciem dali mi to robię i nie ważne jak byle wykuć , przewiercić czy wyciąć to sprzęt z najwyższej półki najdroższy zajedzie nawet w jeden dzień .Operator musi mieć świadomość czym dysponuje na ile ten sprzęt stać i dbać o konserwację . Dotyczy to każdej firmy od najdroższej do nawet tej z chin .

• #12 15 Paź 2016 17:03
    mnichu13
    Poziom 7  

tak, tylko Hiliti jest niestety dość drogi. Z niższej półki, ale moim zdaniem też dobrej to Bosh

• #13 12 Lis 2016 17:01
    Bizon_nizinny
    Poziom 15  

Prawda. Mam od dłuższego czasu wiertarkę Boscha, teraz jeszcze dokupiłem tego nowego wieloczynnościowego PMF-a. Rzeczywiście, w stosunku do ceny, wypada b. solidnie.

• #14 14 Lis 2016 17:22
    beam_beer
    Poziom 17  

Witam.
    Metabo, jeśli dostałbyś wykonane w Szwajcarii, to jest b. dobry sprzęt.
    Bosh niestety moim zdaniem dostosował się do rynku. Po co robić zbyt dobre narzędzia... Wtedy klient cieszy się, a księgowy płacze, a ma być odwrotnie.
    Hilti dawno pracowałem. Ale to było nie do zajeżdżenia pod warunkiem, że operator miał wyższe IQ od narzędzia.
    Makita - o tej firmie nigdy nie miałem dobrego zdania. Oprócz kosztów serwisu/części.

• #15 22 Lis 2016 14:24
    cymamon
    Poziom 10  

Wiadomo, że każdy producent wypuszcza też kilka serii produktów z różnych przedziałów cenowych, ale nie można na tej podstawie osądzać wszystkich narzędzi producenta. Ja nie mogę się nachwalić jak porządnie zrobiony jest PMF 350 CES bosha! Kupiłem parę miesięcy temu do firmy i po prostu od tej pory wszystko co tylko się da robię tym narzędziem, moim zdaniem warto zainwestować w to narzędzie i dokupić wymienialny osprzęt, który potem jednym kliknięciem szybko można wymieniać i zyskiwać zupełnie nową funkcjonalność.

• #16 25 Lis 2016 15:36
    INTOUCH
    Poziom 30  

cymamon napisał:
    Wiadomo, że każdy producent wypuszcza też kilka serii produktów z różnych przedziałów cenowych, ale nie można na tej podstawie osądzać wszystkich narzędzi producenta. Ja nie mogę się nachwalić jak porządnie zrobiony jest PMF 350 CES bosha! Kupiłem parę miesięcy temu do firmy i po prostu od tej pory wszystko co tylko się da robię tym narzędziem, moim zdaniem warto zainwestować w to narzędzie i dokupić wymienialny osprzęt, który potem jednym kliknięciem szybko można wymieniać i zyskiwać zupełnie nową funkcjonalność.

Nie wiadomo, że nie każdy producent wypuszcza też kilka serii produktów z różnych przedziałów cenowych.
    Hilti ma tylko jeden przedział cenowy i jakościowy.

• #17 25 Lis 2016 18:22
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

INTOUCH napisał:

Nie wiadomo, że nie każdy producent wypuszcza też kilka serii produktów z różnych przedziałów cenowych.
    Hilti ma tylko jeden przedział cenowy i jakościowy.

Hilti też nie wszystkie elektronarzędzia sam produkuje. niektóre robią dla niego inni.

• #18 26 Lip 2017 15:14
    Narzędzia Bosch
    Poziom 8  

Przy większych zakupach elektronarzędzi do (jak wnioskujemy) profesjonalnych prac budowlanych, bez dwóch zdań warto postawić na sprawdzone marki. Ważna jest tu jakość, która niesie za sobą wydajność i wytrzymałość, ale i (ponieważ wypadki chodzą po ludziach) bezpieczeństwo i gwarancja. Nasze elektronarzędzia Bosch od wielu lat właśnie na to stawiają. Nasze elektronarzędzia wyposażane są w rozmaite systemy zabezpieczeń, trzymają jakość ale i (na dowód ich wytrzymałości) obejmowane trzyletnią gwarancją.

• #19 27 Lip 2017 22:33
    Bieda z nędzą
    Poziom 28  

Narzędzia Bosch napisał:
    bez dwóch zdań warto postawić na sprawdzone marki.

I z pewnością nie jest to Bosch. Zresztą powiedzenie "Bosza wrzuć do kosza" nie wzieło się znikąd.

• #20 27 Lip 2017 22:56
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Bieda z nędzą napisał:
    Narzędzia Bosch napisał:

I z pewnością nie jest to Bosch. Zresztą powiedzenie "Bosza wrzuć do kosza" nie wzieło się znikąd.

Każda marka ma swoich przeciwników i zwolenników szczególnie widać też to i na tym forum.Czyżby zadowoleni użytkownicy to według Ciebie kłamcy? Tak można wywnioskować z Twojego postu.

• #21 28 Lip 2017 00:28
    Jarek 311
    Poziom 14  

Dla mnie wyznacznikiem jakości a raczej solidności i podejściem do klienta przez producenta jest to czy dany producent nie ma tak ja to nazywam :) odłamów produkcyjnych . Czyli że znając markę z produkcji jednej lub ewentualnie kilku rzeczy o tym samym przeznaczeniu a nie jak np. Bosch robi od osprzętu samochodowego do budowlanego zahaczając o AGD to dla mnie taka marka nie może byś super jakościowa. Bo żeby zapewnić każdemu produktowi jakość na najwyższym poziomie to producent na początku produkcji takiej rzeczy też musi stawić na jakość od siebie i ewentualnych dostawców części do produkcji własnych rzeczy. Więc nie wierzę w to że Bosch itp. firmy to firmy lepsze od innych bo skoro jakość dziś jest w cenie to znaczy że żaden producent liczący na zysk nie klienta będzie łoił w każdą produkowaną rzecz taką samą jakość jak twierdzi że ich produkty mają bo inaczej to by wszystko drogie było i najniższa półka przedziału cenowego była by na wysokości sprzętów półprofesjonalnych a bardzo profesjonalnych a to co dziś jest standard to były zabawki i pomoce naukowe w szkołach do praktycznej nauki zawodu...
    Chodzi mi o to że nie ufam w jakąś kosmiczną jakość producentom którzy jak Philips czy Bosch itp. robią wszystko i nic. Dla tego miedzy innymi Bosch ma tylu zwolenników co krytyków a np. Hilti w większości zwolenników. Miałem wyrzynarkę Hilti i jedyne co jej zaszkodziło to to że mi ją ktoś zwędził z podwórka... A kolega miał wkrętarkę Bosch PSR 14,4V wytrzymała tylko skręcenie szafki w domu i budy dużej dla psa i dziś baterie nie trzymają nawet 10min a ladowarka przestała ładować ale zaczeła rozładowywać hehe. Teraz ja mam tą samą wkrętarkę przerobioną na kablu do prac modelarskich zasilaną z zasilacza :)

Pozdrawiam

• #22 28 Lip 2017 01:54
    Ture11
    Poziom 33  

Dla mnie wyznacznikiem jakości zawsze będą sprzęty firmy Kress, niestety - nie wiem, jak wygląda jakość najnowszych ich produktów z półki - warto jednak wiedzieć, że taka firma istnieje i produkowała przez wieeeele lat sprzęty nie do zarżnięcia

• #23 28 Lip 2017 03:20
    bearq
    Poziom 35  

Topolski Mirosław napisał:
    Bieda z nędzą napisał:
    Narzędzia Bosch napisał:

Każda marka ma swoich przeciwników i zwolenników szczególnie widać też to i na tym forum.Czyżby zadowoleni użytkownicy to według Ciebie kłamcy? Tak można wywnioskować z Twojego postu.

Kłamcy pewnie nie, ale na pewno osoby które zbyt często tych elektronarzędzi nie używają.
    Ja jestem takiego samego zdania a miałem kilka sprzętów Bosch'a, wszystko to śmieć niewiele lepszy od typowego chińczyka, w wiertarce po roku sporadycznego używania mam większy luz na główce niż w 25 letniej celmie, o mocy nawet nie wspominam bo po kilku otworach wiertłem 10mm wiertarka zaczyna parzyć, do celmy nawet nie porównuje bo swego czasu kręciła po kilkanaście wiader kleju.

• #24 28 Lip 2017 08:34
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Dobrze widziane jest podanie modelu sprzętu,który zachwalasz.Czy wiesz o tym że Celma produkowała narzędzia na licencji Boscha?
    Tak jak pisałem wcześniej dla Hilti produkują inni.
    Jeśli chodzi o inne produkty pod marką Bosch to jest to normalne że firmy wykupują inne firmy i dalej produkują pod swoim logo.Oczywiście nie wykupują firm tandetnych tylko te, które w danej dziedzinie coś znaczą ( w przypadku Boscha to między innymi Buderus,Hawera itp).
    P.S.
    W moim rejonie pracują firmy używając elektronarzędzi Bosch (choć też są i inne marki) i są zadowoleni a sprzęt nie pracuje dorywczo tylko dzień w dzień.Stopień zadowolenia w dużej mierze zależy od sposobu użytkowania danego narzędzia.

• #25 28 Lip 2017 09:34
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Bierz makitę, jakość narzędzi jak u reszty a ceny części zamiennych a co z tym idzie ceny serwisowania najniższe na rynku.
    Nie pakuj się czasem w Hilti !!! bo w nowych narzędziach hilti została tylko nazwa i cena, robią już straszne badziewie.

• #26 28 Lip 2017 22:18
    Bieda z nędzą
    Poziom 28  

Nie trzeba Makity, powiem szczerze, że lepszy od niebieskiego Bosch'a jest Maktec. To taka tańsza Makita.
    Tam gdzie GWS7-125 już zdechł tam Maktec MT963 zaczął się dopiero docierać; i z każdą minutą chodził coraz lepiej.

A tak ogólnie to jak ktoś chce elektronarzędzia na lata to tylko Milwaukee (albo DeWalt).
    Co do Bosch- ja nie wiem kto wymyślił takie g*wno jak PWS 720. Jak byś to w dwie ręce nie wziął, tak zawsze zasłonisz tylne otwory wentylacyjne. Jeszcze lepsza jazda- to coś, piastę gdzie siedzi łożysko od strony tarczy, czyli tam, gdzie działają największe siły ma ...z plastiku. Za cenę tego szmelcu można mieć GA5030, fajna maszynka.
    Ale napis Bosch jest, lans przed znajomymi jak cholera! :)

• #27 28 Lip 2017 22:35
    robokop
    Moderator Samochody

PtasiorWro napisał:
    Nie pakuj się czasem w Hilti !!! bo w nowych narzędziach hilti została tylko nazwa i cena, robią już straszne badziewie.

Nie do końca. Hilti kupowało się w stacjonarnym sklepie Hilti - nie na Allegro, bazarze czy z drugiej ręki. Oprócz Boscha i Makity to jedna z najczęściej podrabianych marek. Nie wiem jak w tym przypadku, ale pomiędzy Bosch GBH2-24DSR, a jej chińskimi klonami pod róznymi nazwami (Kratf i diabli wiedzą co jeszcze) występowała pełna zamienność części. Nie do odróżnienia który element pochodził z oryginału, a który z podróby, jeśli chodzi o "wnętrzności". Podobnie z Makitami.

• #28 28 Lip 2017 22:51
    Bieda z nędzą
    Poziom 28  

robokop napisał:
    Nie do odróżnienia który element pochodził z oryginału, a który z podróby, jeśli chodzi o "wnętrzności". Podobnie z Makitami.

Robek, jak kupujesz w salonie to jaka szansa na podróbę? W każdym większym mieście masz punkt sprzedaży. Dostajesz sprzęt, paragon i gwarancję.

• #29 29 Lip 2017 09:11
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Bieda z nędzą napisał:
    Nie trzeba Makity, powiem szczerze, że lepszy od niebieskiego Bosch'a jest Maktec. To taka tańsza Makita.
    Tam gdzie GWS7-125 już zdechł tam Maktec MT963 zaczął się dopiero docierać; i z każdą minutą chodził coraz lepiej.

A tak ogólnie to jak ktoś chce elektronarzędzia na lata to tylko Milwaukee (albo DeWalt).
    Co do Bosch- ja nie wiem kto wymyślił takie g*wno jak PWS 720. Jak byś to w dwie ręce nie wziął, tak zawsze zasłonisz tylne otwory wentylacyjne. Jeszcze lepsza jazda- to coś, piastę gdzie siedzi łożysko od strony tarczy, czyli tam, gdzie działają największe siły ma ...z plastiku. Za cenę tego szmelcu można mieć GA5030, fajna maszynka.
    Ale napis Bosch jest, lans przed znajomymi jak cholera! :)

PWS 720 to wyrób adresowany dla majsterkowiczów natomiast GWS 7-125 dla profesjonalistów.Akurat posiadam szlifierkę GWS 7-125 już ponad 5 lat i uważam ją za bardzo dobry sprzęt nie miałem z nią nigdy żadnych kłopotów ( nie licząc wymiany szczotek i łożysk co jest normalną rzeczą przy częstej pracy elektronarzędziemi)
    GBH2-24DSR mimo 17 -lat nadal pracuje i dobrze sobie radzi i nie będę tu dalej wymieniał innych sprzętów bo to niema sensu.Elektronarzędzia każdej firmy ulegają awarii po pewnym czasie i bardzo często winę ponosi za to użytkownik ( mając serwis elektronarzędzi bardzo dobrze orientuję się w tym co piszę bo piszę to nie na przykładzie jednej maszyny ).Jeden użytkownik chwali tą firmę inny innną ale twierdzenie że coś jest g... to plucie w oczy tym użytkownikom danego sprzętu , którzy są z niego zadowoleni.

• #30 29 Lip 2017 10:59
    robokop
    Moderator Samochody

Odnosząc się do pierwszego postu, należałoby jednak zapytać o rodzaj prowadzonej działalności, której te narzędzia miały by służyć, a nadto czy ta dotacja ma być jednak sensownie wykorzystana, czy zwyczajnie przejedzona - tzn. czy nie zostaną zakupione pierwsze lepsze narzędzia, byle by tylko spełnić wymagania a po upływie okresu karencji zbyte za ułamek wartości. Bo skoro cena nie gra roli, to Hitachi robi dobre i dość drogie elektronarzędzia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME