Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 5745g - Laptop przegrzewa się i nic nie da się z tym zrobić.

Rolsmen 13 Lis 2012 20:47 1446 6
  • #1 13 Lis 2012 20:47
    Rolsmen
    Poziom 7  

Witam, wyżej wymieniony laptop został zakupiony jakieś 3 lata temu i prawie od początku było coś z nim nie tak jeśli chodzi o temperaturę pracy. Od pewnego czasu jednak jest z nim coraz gorzej. Dochodzi już do tego, że lapek zaczyna sie przegrzewać od zwykłego chodzenia po necie. Było robione z nim wszystko, od gruntownego przeczyszczenia, nałożenia pasty termoizolacyjnej, również formaty windowsa i ogólnie dbanie o porządek w systemie, została też zakupiona specjalna mata chłodząca pod laptota. I to wszystko na nic, laptop nadal potrafi się przegrzać od zwykłych "biurowych" działań. Nie mam pojęcia co może być nie tak i podejrzewam, że być może to jest jakaś usterka w układzie elektronicznym. Ale już na tym kompletnie się nie znam, więc proszę o jakieś rady co z tym wszystkim ewentualnie zrobić...

0 6
  • #2 13 Lis 2012 20:58
    Samsung_L4
    Poziom 23  

Rolsmen napisał:
    ...nałożenia pasty termoizolacyjnej...

Powinna byc raczej termoprzewodzaca a nie izolacyjna :)

Wiec jaka pasta zostala nalozona?

0
  • #3 13 Lis 2012 20:59
    adamadi33
    Poziom 43  

Heat pipe był wymieniony?

0
  • #4 13 Lis 2012 21:13
    Rolsmen
    Poziom 7  

A no tak, wkradł się mały błąd. Chodziło oczywiście o pastę termoprzewodzącą. :P
    A co do heat pipe'a to teraz sprawdziłem na wiki co to jest :P. Nie mam dostępu do tego laptopa akuratnie, bo to koleżanki, ale co do tej sprawy to takiego heat pipe'a kupuje się osobno czy razem z radiatorem, wentylatorem i tym wszystkim?

0
  • #5 10 Gru 2017 04:56
    lemu
    Poziom 19  

Rozebrać, wyczyścić i tak co pół roku.

0
  • #6 10 Gru 2017 10:35
    sk1977
    Spec od komputerów

lemu napisał:
    Rozebrać, wyczyścić i tak co pół roku.
    Przeczytać ze zrozumienie, potem odpowiadać :)
    Rolsmen napisał:
    Było robione z nim wszystko, od gruntownego przeczyszczenia

Do sprawdzenia heatpipe - możesz wykonać "test wrzątku". Jeśli uszkodzone to żadne czyszczenie nie rozwiąże problemu.
    Rolsmen napisał:
    takiego heat pipe'a kupuje się osobno czy razem z radiatorem, wentylatorem i tym wszystkim
    - możesz kupić bez wentylatora jeśli obecny jest sprawny i go przełożyć. Pamiętaj aby nie wyginać rurek - część przylegająca do procesora i GPU musi przylegać równolegle.

0
  • #7 10 Gru 2017 14:41
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Panowie, temat umarł w 2012 roku, myślę, że Autor zdążył już sobie poradzić, a może i nawet zezłomować laptopa do tego czasu. Temat zamykam.

0