Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki minimalny przekrój przewodu

13 Lis 2012 21:08 4221 12
  • Poziom 8  
    jaki minimalny przekrój przewodu zastosować dla urzadzenia trójfazowego o mocy 10,4 kW i jaki rodzaj zabezpieczenia,dlugość przewodu około 10 m,przewód ułożony miedzy płytą kartonowo gipsową a ścianą wykonaną z pustaków maksów.dziekuje
  • Specjalista elektryk
    Wystarczy obliczyć oraz zajrzeć do tabel.
    Swoją drogą, jak założysz jeszcze ze trzy takie same tematy, odpowiedź murowana.
  • Poziom 32  
    szczepanm napisał:
    jaki minimalny przekrój przewodu zastosować dla urzadzenia trójfazowego o mocy 10,4 kW

Specjalność energoelektronika i takie podstawowe pytania ?? To jest zadanie teoretyczne do szkoły ??
  • Poziom 15  
    jacur napisał:
    szczepanm napisał:
    jaki minimalny przekrój przewodu zastosować dla urzadzenia trójfazowego o mocy 10,4 kW

Specjalność energoelektronika i takie podstawowe pytania ??

I dodatkowo po ponad 4 latach obcowania z www.elektroda.pl :-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Bronek22 napisał:
    To nie ma zwiążku z doborem zabezpieczenia

Odpowiedziałem na jedno pytanie Autora tematu :)
    Kol. Bronek22 jakie zabezpieczenie proponujesz??? Ja nie napiszę ponieważ nie wiem co to za urządzenie :)
  • Specjalista elektryk
    szczepanm napisał:
    jaki minimalny przekrój przewodu zastosować

Cytat:
    Dobór przewodów w instalacjach elektrycznych polega na wyznaczeniu przekroju przewodu
    ze względu na:
    - obciążalność prądową długotrwałą,
    - dopuszczalny spadek napięcia,
    - wytrzymałość mechaniczną,
    - skuteczność ochrony przeciwporażeniowej.
    To cytat z książki "Współczesne instalacje elektryczne w budownictwie jednorodzinnym". Można ją bezpłatnie ściągnąć ze strony firmy Eaton. Wszystko napisane jest prostym językiem i okraszone przykładami - polecam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Do Kol. Bronek22, przeczytaj uważnie pierwszy post :) Autor tematu wyraźnie napisał że nie wie jaki przekrój przewodu i jakie zabezpieczenie zastosować do zasilenia "urządzenia" już z gotowej instalacji (tak mi się wydaje)... Nic nie pisze o tym że chce zabezpieczyć sieć (nie pisze o sieci tylko o "urządzeniu")

Więc proponuję na razie zakończyć niepotrzebne dywagacje, dopóki Autor tematu nie napiszę co to za "urządzenie" i co konkretnie chce zrobić.
  • Poziom 8  
    mowa jest o frytkownicy,ale jakie to ma znaczenie gdy podałem moc urządzenia
  • Poziom 38  
    szczepanm napisał:
    ale jakie to ma znaczenie gdy podałem moc urządzenia

Piszesz takie głupoty... proponuję zmienić sobie przypis, wątpię żebyś się specjalizował w energoelektronice.
    szczepanm napisał:
    mowa jest o frytkownicy

Podaj model markę...