Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-DE495P oraz Unitra Amator 3 jakie głośniki ?

damian95pce 13 Lis 2012 21:57 1050 1
  • #1 13 Lis 2012 21:57
    damian95pce
    Poziom 8  

Witam. Posiadam 2 sprzęty tak jak w tytule. W każdym sprzęcie mam "seryjne" zestawy głośników. W przypadku unitry na głośnikach widnieje napis zg-10/4 co do amplitunera sony są to głośniki dołączane w zestawie. Planuję kupno jakichś lepszych głośników i tu pojawia się problem gdyż nie jestem aż tak obcykany w temacie. Do unitry wydaje mi się że nie ma sensu kupować jakichś supermocnych głośników więc chyba zostawie jak jest (chyba że możecie mi coś polecić co by grało bajecznie pod tym sprzętem) natomiast jeśli chodzi o kino planowałem kupić jakieś altusy 110 czy coś w podobie (na pewno z tej starej serii) no i moje pytanie takie czy 2 altusy 110 to nie będzie za dużo co do tego amplitunera ? czy np głośniczki space'86 nie byłyby lepsze ? no i czy da radę podłączyć pod sony więcej niż 2 takie głośniki (czyli czy sony uciągnie więcej niż 2) co do sprzętów unitra ma 2x10W natomiast Sony z tego co pamiętam ma kolo 180W ale nie jestem pewien

0 1
  • #2 19 Lis 2012 11:09
    andrew54
    Poziom 24  

Ten Sony to amplituner kina domowego z 5 kanałową końcówką mocy więc możesz podłączyć 5 kolumn (2 przednie, centralny i tyły), Altusy to kiepskie kolumny, jak tu ktoś napisał kilka postów wyżej to jest "dyskotekowy relikt PRL" i raczej nie warty zainteresowania.

0