Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto I 96r - buczenie przy załączaniu lewego kierunkowskazu

13 Lis 2012 22:43 2529 4
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o pomoc ;/
    od niedawna mam kropka 1,1 z 96 roku
    dziś wracając z pracy po włączeniu kierunkowskazu coś zabuczało i zgasło podświetlenia zegarów.
    sprawdziłem - bezpiecznik sie przepalił (bezpiecznik praw światło pozycyjne) kiedy założyłem nowy bezpiecznik i uruchomiłem światła bezpiecznik znów strzelił

po tym postanowiłem sprawdzić światła w samochodzie, niestety po włączniu awaryjnych wybiło bezpiecznik
    dodatkowo teraz kiedy chce włączyć lewe kierunkowskaz w 50% przypadków słysze dziwne buczenie i brak migacza.
    Dodam że buczenie wydobywa się tak jakby spod kierownicy, prawy kierunkowskaz działa normalnie.
    (dodatkowo sprawdziłem wszystkie bezpieczniki te pod kierownicą, w schowku i pod maską i poza tymi od prawego światła pozycyjnego i awaryjnych są ok)

Jak uważacie to wina manetek pod kierownicą? czy może jakiegoś rodzaju przerywacza etc...
    Proszę o odpowiedź i dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Ja bym raczej sprawdził przewody do lampy tylnej i samą lampę. Można odpiąć tylną i włączyć awaryjne, później odpiąć przedni kierunkowskaz i znów włączyć awaryjne.
    Sam przełącznik chyba też do rozbiórki, wyczyszczenia i sprawdzenia, ale że praca z tym jest trudniejsza - zacząłbym od lamp.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Wiec tak dziś trochę podziałałem:
    - odpiąłem tylną lampę - brak zmiany
    - odpiąłem kierunkowskaz boczny - brak zmiany
    - odpiąłem przedni kierunkowskaz - brak zmiany
    - odpiąłem praw światło przednie - brak zmiany
    - zmieniłem przerywacz - dalej buczy w lewo a nie miga
    - sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - wszystkie poza opisanymi w poście powyżej ok

Teraz wg Waszych rad dobrać się do przełącznika zespolonego tylko .... jak to zrobić?
    trzeba odkręcić kierownice?
    jakie Waszym zdaniem są szanse że to przeczyszczę itp i będzie działać czy od razu rozglądać się za innym przełącznikiem?
    Jak narzazie odkręciłem osłonę pod kierownicą......
  • Użytkownik usunął konto