Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cord DS-2011c - Proszę o pomoc z podłączeniem 5.1

purpose 14 Lis 2012 00:20 2664 16
  • #1 14 Lis 2012 00:20
    purpose
    Poziom 7  

Witam,

Mam nietypowy problem. Kupiłem zestaw kina domowego 5.1 (Dolby Digital) kompletnie nieznanej firmy CORD (nie ma nawet w internecie). Zawsze miałem szczęście do noname'ów i tak też stało się tym razem. Zestaw brzmi pięknie. Mam tylko jeden problem.

Jako źródło mojego dźwięku mam Playstation 3 podłączone dedykowanym kablem do amplitunera poprzez 2x cinch. No i tu powstaje problem. 2x cinch nie daje prawdziwego 5.1, tylko sztuczne "popłuczyny".

Niestety mój wzmacniacz nie posiada ani wejścia HDMI ani wejścia optycznego, jedyne co posiada to wejście 2x cinch lub 6 wejść cinch na poszczególne głośniki. Sprawdzałem na internecie wszystkie możliwe kombinacje - HDMI na 6 cinch. Konwerter optyczny. Kabel PS3 na 6 cinch. Niestety nic...

Moje pytanie brzmi: Co radzicie? Jak podłączyć ten zestaw, żeby zadziałało prawdziwe 5.1? Istnieje możliwość zamontowania w amplitunerze gniazda HDMI albo optycznego? Czy mam sobie odpuścić i szukać nowego amplitunera (a tego nie chce)?

Przyjmę każdy pomysł.

Pozdrawiam

0 16
  • #2 14 Lis 2012 09:59
    egon42
    Poziom 37  

Aby podłączyć prawdziwe 5.1 trzeba mieć źródło takiego sygnału z możliwością podłączenia do tego wzmacniacza a kolega takiego nie posiada.

0
  • #3 14 Lis 2012 10:08
    anmedia
    Poziom 39  

Zrob zdjecie tylnej plyty z gniazdami (skoro wiesz ze nie ma nigdzie info o nim to pierwsze co powinienes zrobic). Jest mozliwosc ale z konsoli zapomnij wydaje mi sie ze jedynie z dvd z wyjsciem 5.1 uzyskasz. Napisz takze jakie systemy dziwku surround posiada.

0
  • #4 14 Lis 2012 11:27
    purpose
    Poziom 7  

Z tego co wiem, to jedyny tryb jaki posiada to Dolby Digital. Nie jestem znawcą w temacie, ale to bardzo prosty sprzęt od którego też za wiele nie wymagam (poza podzieleniem na 6 osobnych kanałów rzecz jasna)

Jeżeli chodzi o dvd, to wiem, że da się w ten sposób podłączyć, ale czy da się tak zrobić, żeby to dvd było tylko "pośrednikiem" pomiędzy konsolą a amplitunerem?

0
  • #5 14 Lis 2012 13:28
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego ja nie wiem czy to ma Dolby Digital! Jesli nie posiada zadnego wejscia cyfrowego coaxial/SPDIF a takowego nie widze to w najlepszym przypadku bedzie miec Dolby Surround (nie myl z Dolby Digital) do uprzestrzennienia dzwieku wychodzacego z DVD ktore to wlasnie DVD/Bluray ma odpowiedni dekoder juz wbudowany i laczysz wlasnie z amplitunerem kablami 6xRCA. Gdyby np. mial kilka ustawien w surround to jeszcze z gniazd analogowych jakis efekt poglosu dostaniesz. Ale nie oczekuj rewelacji.

Moje zdanie jest takie ze jesli to kupiles nawet za 50-100zl to wtopiles (chyba ze jest komplet z glosnikami) Wiec moze Ci sluzyc jako wzmacniacz do sluchania muzyki.

0
  • #6 14 Lis 2012 17:01
    purpose
    Poziom 7  

Jest napisane w instrukcji9, ze obsluguje AC-3, czyli Dolby Digital... poza tym mi to 5.1 działa, ale sztucznie... jak na przykład samolot leci na mnie to najpierw grają głośniki przednie, a potem przednie razem z tylnymi.

0
  • #7 14 Lis 2012 17:08
    anmedia
    Poziom 39  

Oczywiscie i DTS takze, poniewaz nie amplituner dekoduje tylko DVD i sygnal jest wysylany w postaci juz analogowej. Czyli w instrukcji pisza bzdury. Zeby sygnal byl dekodowany musi byc wejscie cyfrowe i dekoder sygnalu. Gdyby tak bylo mialbys wiele trybow ustawien. Daj zdjecie przodu i calego tylu (z ciekawosci).

W tym przypadku cala sprawe zalatwia DVD a nie amplituner. Ten amplituner mozesz traktowac jako "6cio kanalowa koncowke mocy" do DVD z dekoderem!

0
  • #8 14 Lis 2012 17:11
    purpose
    Poziom 7  

No dobrze, wiec istnieje mozliwość podłączenia dvd jako przejściówki? PS3->DVD->Amplituner?

0
  • #9 14 Lis 2012 17:13
    anmedia
    Poziom 39  

A jak? Masz ten sam problem. Przeciez DVD nie dekoduje. Widziales aby DVD mialo wejscie (chyba ze jest ze wzmacniaczem). Oczywiscie ze nie. jedynie tak jak od poczatku masz pisane podlanczasz kablem analogowym z PS3 do wzmacniacza i cieszysz sie stereo.

0
  • #10 14 Lis 2012 17:28
    purpose
    Poziom 7  

Pozostaje mi kupić inny amplituner, a ten podłączyć do komputera na zasadzie 3x(2xcinch->jack)

0
  • #11 14 Lis 2012 17:42
    anmedia
    Poziom 39  

Dokladnie, jesli chcesz uzyskac "prawdziwy" surround to tak. Ale zanim kupisz to dobrze to przemysl. Ja Ci zaproponuje cos co mozesz zmiescic sie do 500zl (warunek z oryginalnym pilotem!! ktory ma wyswietlacz LCD) Sprzet juz zabytkowy, ale oprocz HDMI nie brakuje mu niczego.

0
  • #12 14 Lis 2012 19:08
    purpose
    Poziom 7  

Jaki to model? Nie widzę możliwości podłączenia subwoofera pasywnego

0
  • #13 14 Lis 2012 19:59
    anmedia
    Poziom 39  

To model Sony STR-DB940QS. Jak sie dobrze rozgladniesz zrozumiesz jaka gupotke szczeliles. W przyzwoitym sprzecie masz wyjscie tylko do woofera aktywnego!! Wiec powoli zaczynasz widziec co masz!
    Oczywiscie ten model to przyklad. Ale w tej cenie najlepiej wypasiony pod wzgledem wejsc, wyjsc i fukcji. Nie bede opisywac jakie on ma mozliwosci bo skoro woofer pasywny jest wazniejszy .... ;)

0
  • #14 14 Lis 2012 20:49
    daniel6662
    Poziom 20  

Niech autor rozejrzy się za zewnętrznym dekoderem AC3 czy tam dolby digital, np. creative extigy. Taki dekoder podłączasz do PS3 kabelkiem optycznym, a amplituner już przy pomocy 6-ściu złączy RCA.

0
  • #15 14 Lis 2012 22:00
    purpose
    Poziom 7  

daniel6662 napisał:
    Niech autor rozejrzy się za zewnętrznym dekoderem AC3 czy tam dolby digital, np. creative extigy. Taki dekoder podłączasz do PS3 kabelkiem optycznym, a amplituner już przy pomocy 6-ściu złączy RCA.

o właśnie! takiego rozwiązania szukam! :) a jak tego szukać? bo spróbowałem kilku kombinacji w google, ale niestety nic nie znalazłem :/

0
  • #16 14 Lis 2012 22:31
    anmedia
    Poziom 39  

daniel6662 napisał:
    za zewnętrznym dekoderem AC3 czy tam dolby digital, np. creative extigy.

Fajna zabawka ale cena jak za uzywany tez niezla :)

0
  • #17 15 Lis 2012 08:23
    daniel6662
    Poziom 20  

purpose napisał:
    o właśnie! takiego rozwiązania szukam! a jak tego szukać? bo spróbowałem kilku kombinacji w google, ale niestety nic nie znalazłem :/

Tu ma kolega jakiś temat o tego typu dekoderach.
    Natomiast creative extigy pojawia się od czasu do czasu na allegro.

angelica_n napisał:
    Fajna zabawka ale cena jak za uzywany tez niezla

Za 200zł można wyrwać w niezłym stanie więc to nie jest wygórowana stawka jak za możliwości jakie oferuje extigy.
    Pozdrawiam.

0