Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie kamery pobór prądu ok 800mA na odcinku 50m i skrętka jako zasilanie

GregP 14 Lis 2012 07:43 2877 10
  • #1 14 Lis 2012 07:43
    GregP
    Poziom 10  

Witam
    chciałem zapytać kolegów czy puszczając zasilanie kamer, pobór prądu 800mA kablem
    AK 60+2x0,75 mm2 koncentryk plus zasilanie na odcinku 50 m nie będzie miało skutków ubocznych znaczy za dużego spadku napięcia na końcu
    A druga sprawa czy puszczał ktoś z was jedną skrętka wizje i zasilanie i na jakim odcinku można to ewentualnie zastosować
    Z góry dzięki za rady

• #2 14 Lis 2012 08:15
    humek
    Poziom 32  

Nawet niedawno temu montowałem kamery zasilana po skrętce (dobrej klasy - nie "gniota") zastosowałem kat 6 .Do zasilania 2 kamer użyłem podwójnej skrętki na każdy biegun .Odległość od zasilacza do kamer była ok 70m. Nie było jakiś zauważalnych zmian obrazy podczas wypinania zasilania jednej kamery- pracowała druga.

• #3 14 Lis 2012 08:19
    GregP
    Poziom 10  

no właśnie ale jak wiesz najważniejszy jest aspekt ekonomiczny :-) szukam dobrego i taniego rozwiązanie a to nie bardzo idzie w parze :-)
    dobra skrętka kat 6 nie jest najtańsza
    a jeszcze zapytam puszczałeś to jedną skrętką wizje i zasilanie ?

• #4 14 Lis 2012 08:45
    Reeltime
    Poziom 15  

Spadki napięcia można policzyć (dU=I x R, gdzie rezystancję kabla łatwo zmierzymy zwierając obie żyły na jednym końcu a mierząc na drugim), można je też wziąć z tabeli (w załączniku).Zasilanie kamery pobór prądu ok 800mA na odcinku 50m i skrętka jako zasilanie
    Przesył wizji i zasilania skrętką z reguły udaje się na dystansach do kilkudziesięciu metrów, jak jest dalej to można zastosować trick z zasilaniem napięciem przemiennym (minimum 24 V) i zasilaczem (stabilizatorem) typu step-down do uzyskania pożądanego napięcia stałego. Ja stosuję przetwornice DC-DC JS Elektronik. Przy napięciu przemiennym nie występuje ryzyko pojawienia się zakłóceń no i spadki napięcia są mniejsze.

• #5 14 Lis 2012 08:46
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Skrętką 50 metrów i 800mA ? Nie ma szans. To jest dużo prądu, do tego kamera się zgrzeje i jeszcze więcej weźmie.
    Kiedyś takie rzeczy próbowałem dla testów... niby dzialało za dnia, w nocy jak IR'y się włączały było sianie i zrywanie obrazu. Do tego spadki napięcia.

Jak skrętka to cat 5e, + do tego z boku kabel zasilający jak się da (2x1mm), i nie ma mocnych.

• #6 14 Lis 2012 08:57
    GregP
    Poziom 10  

no tak myślałem ze nie zaoszczędzę :-) na takich odległościach

• #7 15 Lis 2012 09:49
    GregP
    Poziom 10  

A gdybym puścił sygnał do kamery skrętką i jedną parę wykorzystał na wizję a pozostałymi skręcając je puścił zasilanie to czy te dwie skręcone pary nie wystarczą
    Zamiast dokładać kabel zasilający 2x1 zawsze to mniej biegania z kablami

• #8 15 Lis 2012 22:23
    mirekq
    Poziom 16  

Temat już poruszany na 2 parach (dwie żyły +) (dwie żyły -) na UTP kat 5 (ale chodzi na każdym innym kablu, odpaliłem kamerę 12V/800mA na 350m :) zasilanie na kamerze stabilne niezależnie od tego czy włącza się oświetlacz czy nie.

ASUC25/ADJ +ASDC25/ADJ
    http://atte.pl/produkty/akcesoria-dla-telewizji-ip/asuc25-adj
    kupuje to w Volcie w Krakowie

Zasilanie kamery pobór prądu ok 800mA na odcinku 50m i skrętka jako zasilanie

• #9 16 Lis 2012 08:16
    Reeltime
    Poziom 15  

Kolego mirekq
    To co zaproponowałem w swoim poście trafo + zasilacz step/down to dokładnie takie rozwiązanie z małym wyjątkiem - tu napięcie w linii zasilającej jest stałe a w moim rozwiązaniu przemienne (spadek napięcia jest tu wyższy niż przy napięciu przemiennym dla jego wartości skutecznej). No i kwestie ekonomii - komplet ASUC + ASDC kosztuje 100 zł
    zasilacz JS 12V/3A + trafo + mostek prostowniczy i kondensator to razem od 50 do 70 zł.

• #10 16 Lis 2012 08:37
    extremeee
    Poziom 25  

Koledzy dlaczego polecacie takie "kombinowane" rozwiązania skoro autor wątku ma możliwość ułożenia normalnego kabla zasilającego tylko chciał zaoszczędzić ?
    Jestem w stanie zrozumieć takie sporty w przypadku gdy inaczej się nie da bo jakiś fachman położył te kable a teraz są pod tynkiem albo kostką i dość do nich nie sposób.
    Rada dla autora - 800mA to nie jest mało szczególnie na takim dystansie jeśli chcesz mieć potem problem to możesz próbować ale zaręczam Ci że wystarczą dwa podjazdy gwarancyjne które będziesz musiał do klienta wykonać i różnica w cenie Ci się zniweluje.

• #11 16 Lis 2012 12:14
    mirekq
    Poziom 16  

Jak jest możliwość ułożenia dodatkowych kabli to układać i po problemie.
    Reeltime masz racje tylko że na ASUC i ASDC mam jeszcze rabaty;), a nie stosuje traf AC do kamer bo wszystko zasilam z zasilacza 12V buforowego a w zależności od odległości ew podnoszę napięcie. Zaleta tego taka że wszystko mam buforowane i zasilane z jednego miejsca.
    W przypadku jak nie trzeba buforować to trafo można dać

"patent" z trafem sam ostatnio zastosowałem do ledów, miałem 20 lamp ledowych 12W/12V(z pasków ledowych) dołączanych kaskadowo, na przewodach 2x1mm2 (ostatnia lampa po około 50m) (nie pytajcie dlaczego tak po prostu tak MUSIAŁO być rozprowadzone. 230V odpadło ze względów bezpieczeństwa
    Poszło trafo 24V 400VA + mostek + kondensator+ a przy lampach ASDC/adj ustawione na 12V , wszystko świeci równomiernie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo