Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG GWH11E - Przepływowy ogrzewacz wody "wybucha" a potem gaśnie..

14 Lis 2012 11:00 4677 5
 • Poziom 9  
  Witam posiadam od około 2 lat tak zwany "junkers" firmy AEG, nr modelu to GWH11E.
  Problem w tym, że od pewnego czasu po odkręceniu ciepłej wody słychać było iskrownik, czasem zapalał, czasem nie. Nawet jak zapalił to znowu gasł. I wtedy trzeba było szybko odkręcać i zakręcać ciepłą wode tak aby sie ciągle zapalał. Za 5/6 razem po zapaleniu nie gasł. Początkowo myślałem, że jest to wina zatkanej wężownicy więc wyciągnąłem ją, zalałem kwasem na dobę wypłukałem i czynność powtórzyłem. Po zamontowaniu wszystkiego niestety okazało się, że problem nie minął. Instalacja wodna w moim domu ma juz parędziesiąt lat dlatego pomyślałem, że zatkana może być rura kran-junkers, ale gdy woda wypływała bezposrednio z rurki "ciepłej wody" junkersa do miski junkers ciągle gasł.
  Co gorsza tym "zapłonom" towarzyszą spore wybuchy, czasami nawet widać jak płomienie "wyskakują" pod junkersem..
  Co mogę zrobić, czy to może być kwestia komina?
  Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Wydaje mi się że to nie wina strony wodnej tylko gazowej ,albo iskra jest za słaba tak że musi się zebrać więcej gazu żeby zapaliło albo dysze gazowe są zapchane .A ten wyskok płomienia to mi wskazuje jednak na to że zapalenie następuje za puźno .
 • Poziom 22  
  Z tego opisu wnioskuję ze trzeba wyczyścić piecyk. Cały . Potem wyregulować.spalanie i przepływ wody. Czy to był nowy egzemplarz czy używany? Bo jak nowy to powinna być gwarancja / jeżeli był właściwie eksploatowany./.
 • Poziom 34  
  Sprawdzić świeczkę!!! Może jej płomień jest tak mały, że nie od razu zapala piecyk i w efekcie wybucha (często tak bywało w starszych piecykach z bimetalem, np. PG-6 - w nowszych - przynajmniej teoretycznie - tego nie powinno być, ale płomień świeczki powinien być właściwy). Także prawdopodobnie trzeba będzie wyregulować zawór powolnego zapalania (znajduje się w zespole wodnym).
 • Poziom 30  
  Sprawdż czy iskra jest we właściwym miejscu (może ucieka bokiem ). W miejscu gdzie powinna być odległość między elektrodą a palnikiem musi wynosić 2mm.
 • Poziom 9  
  Wyczyszczenie elektrody jonizacyjnej rozwiązało problem. Dziękuje i pozdrawiam