Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja internetu z dekoderem TV"n".

14 Nov 2012 11:21 3594 13
  • Level 8  
    Witam!
    Mam problem z konfiguracją internetu Vectra z dekoderem TV "n". Internet podłączony jest poprzez reuter Thomson TWG850-4 i połączony z dekoderem HDTV recorder kablem Ethernet.Konfiguracja nie następuje ani w automatyce ani ręcznie. Ręcznie mogłem wprowadzić złe dane,ale z poprzednim internetem z Neostrady poprzez Livebox z konf. aut. nie było problemu.
    Proszę o pomoc.Przepraszam za być może nie fachowe określenia.Z góry dziękuję.
    Jak dobrać właściwe dane do konfiguracji ręcznej?
  • Level 1  
  • Level 8  
    Dzięki za podpowiedz,ale moje wiadomości w tym temacie są tak znikome,że nie mam pojęcia jak wejść w ustawienia routera i jak mu nadać adres.Jeśli masz cierpliwość pomóż.Dzięki.
  • Level 1  
  • Level 11  
    mam Netiaspot w korytarzu, turborekorder w pokoju i wolny router Huawei B970. Netiaspot włączone DHCP, Huawei jako wireless bridge. Wszystko się widzi ale nbox daje komunikat, że nie może połączyć się z internetem. Moze ktoś podpowie jak to skonfigurować??
  • Level 31  
    W nbox przypisz na sztywno ustawienia.
  • Level 11  
    tylko coś mi własnie nie wychodzi..
    Netiaspot ma adres 192.168.1.254, Laptop 192.168.1.100, drukarka 192.168.1.1, a huawei podpisany automatycznie jako computer 192.168.1.2. Maska podsieci 255.255.255.0

Co w takim razie mam wpisać w nbox?? (w huawei DHCP wyłączone - to chyba dobrze?)
  • Level 1  
  • Level 11  
    drukarkę zmieniłem, tak jak powiedziałeś. Ale jakie ma to znaczenie. Jako gateway jest netiaspot z adresem 192.168.1.254 - to też mam zmienić??
  • Level 1  
  • Level 11  
    czyli co wpisuję jako adres IP w nbox?? taki jaki ma huawei - 192.168.1.2
    brama 192.168.1.254 i DNS1 192.168.1.254 ?? DNS2 pusty

bo tak wpisałem i się nie łączy
  • Level 1  
  • Level 12  
    Ogólnie nie jesteś jedynym który ma problem z dekoderami TV które nie łącza się po dhcp (z automatu). Tak jak piszą wyżej dla całej sieci warto by było ustalić jedną adresację żeby nie było bałaganu. Jezlei nie masz pojęcia jak to się robi to poproś o pomoc kogoś na miejscu bo mimo tego ze wszyscy ci będą tu tłumaczyć to stracisz na to bardzo dużo czasu i nerwów.
  • Level 11  
    jakieś tam pojęcie mam. Rozumiem odpowiedzi.. jak tylko znajdę chwilkę to opiszę dokładnie całość ze zdjęciami..